Naozaj mi plávanie pomôže pri problémoch s chrbticou?

kikinel
19. jún 2019

Dobrý večer,potrebujem radu ..chcem pribrať mať energiu a mám skoliozu chrbtice + zasahuje to do kĺbu + mám epi a viem že keď pôjdem na plávanie tak mi to chrbát vyrovná ale späť k tej rade...je pravda že plávaním naberiem na kondičke a roztiahnuté mi to pľúca a pomôže k rovnej chrbtici a prestanú s fajčením?možno časom?

jarinka33
19. jún 2019

@kikinel neviem ci ti pomoze plavanie proti fajceniu, ale plavanie je podla mna dobre na vsetko, plavanie je super 🙂

jankaga
19. jún 2019

Plávanie na školou je najlepšie. Posilnia sa ti svaly na chrbte

kikinel
autor
19. jún 2019

@jarinka33 aj na priberanie a kondíciu?a aj vyrovnanie klba?

jarinka33
19. jún 2019

@kikinel plavanie je zname tym, ze je prospesne na kondiciu a svaly a klby... leo namahas svaly, ktore bezne nie...

kikinel
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikinel
autor
19. jún 2019

@jarinka33 dočítala
som sa že aj rozťahuje pľúca a je dobré aj na psychiku a uvoľnenie

pralinka86
19. jún 2019

Nie je plavanie ako plávanie. V tvojom prípade by som možno začala s trénerom, veľa ľudí zle plava, nech odstranis zlozvyky a je to fakt liecenim pre teba. Možno aj jogu zvaz, na chrbticu, klby, šľachy je tiež super

kikinel
autor
19. jún 2019

Ja už zúfalá z toho chodim k fyzioterapeutovi mám epi aj málo pijem a už idú horúčavy

daniell_ka
23. jún 2019

Ahoj, na kondičku je plávanie super.Určite svaly časom naberieš a uvidíš neskutočnú zmenu.Ale odporúčam mať trénera.Ja chodím plávať a potrebujem ho mať pri sebe aj dnes pretože plávanie má určité štýly ktoré veľa ľudí robí zle.Ja som skoro odpadla keď som zistila, že ma ako malú naučili zle plávať.Také prsia keď sa človek naučí plávať správne ide to ľahšie a aj cítiš ako ti pracuje svalstvo.Aj kraul je super.Celkovo plávanie je dobrý šport.Ja osobne mám rada vodu.A hlavne ťa nič nebude bolieť keď ti ukážu správny spôsob 🙂.Ku nám chodí aj chlapec ktorý by bez plávania už ani nechodil.Je tam každý deň s ockom.Chodia k nám ľudia bez rúk, bez nôh.Chlapec s hrbom na chrbte.Naozaj strašne veľa ľudí s nejakým problémom.Mňa bolí krčná chrbtica a mám aj krivú chrbticu takže som rada, že som sa k plávaniu dostala 🙂.

daniell_ka
23. jún 2019

@kikinel A áno na psychiku je super... hmm keď tak rozmýsľam asi preto môj muž vôbec nekričí a je kľudný 😂.Srandujem neviem čím to je..Čo sledujem plavcov všeobecne sú to kľudný ľudia.Po takom hodinovom tréningu sú radi, že vnímajú.Aj malé deti sú pokojnejšie.Ja za seba môžem povedať, že plávanie ma ukľudnuje.A občas rozčuluje keď ma niekto skritizuje ale dobre... nebudem papuľovať vlastnému mužovy ktorý vie čo robí 😂