Narušenie koreňa - nervu zuba

michalus
1. aug 2020

Ahojte, 3 tyzdne dozadu mi zubarka nasla maly kaz na hornej 5ke, dost to bolelo ked mi to cistila. Bola to bolest ako ked sa vam dostane az k nervu, na nevydrzanie. Dala mi tam hned plombu, namiesto vlozky. Od minuleho tyzdna ma ten zub neskutocne boli, bolest prechadza aj na ostatne zuby. Vcera som bola pri zubarke, dala mi tam vlozku, a ze ked nepomoze tak mi precisti kanaliky alebo ho umrtvi. Co myslite, dokafrala mi zub???? Mate niekto skusenost co robit? Ci to dalej liecit alebo... :(

kittykat22
1. aug 2020

@michalus ci dokafrala alebo nie ti nemozeme povedat - neboli sme tam. Ale vlozka by ti mala pomoct - mas tam zapal, a ta ho vylieci. Urcite to doliec. Vycistenim kanalikov ti zubar zachranuje zub. Potom ti tam nahodi fasadu a ides domov. Urcite sa dohodni, ze chces zakrok absolvovat v anestezii.

anitka_4
2. aug 2020

Ja by som len dodala,ze zubar vrta tak hlboko,aky hlboky je kaz. A to ci sa dostane az po dren a bude treba riešiť endodonciu je len vdaka tomu,ako hlboko ten kaz mas. Takze zubarka ti zub nedokafrala. Dokafral ti ho kaz.

ruzasipova
2. aug 2020

@michalus Podla mna ti neodstranila cely kaz, blizko nervu ti nieco ostalo a to ti teraz preslo aj k nervom. Mne tak byvala zubarka robila zuby. Odmietala mi dat injekcie a ked som jej z kresla skoro usla, zahlasila, ze hotovo, dame uz plombu. Prd mala hotovo, sa mi nepriznala, ze mi plombovala este pokazene zuby. Respektive zle vycistene kanaliky. A potom som tam chodila ako na klavir, co ma stale boleli.