Názor na hormonálnu antikoncepciu

veronaaa
23. mar 2018

Ja mam taky problem že mavam silny menzes ale uz fakt mi to vadi a už to dalej nechcem znasat tak chcem pocut vas nazor na hormonalnu antikoncepciu v 16... kvoli silnemu moc krvacajucemu menzesu... A ano pocula som ze sa s tym pokašle cely oranizmus ked to prestanem brať ale ja toho už mam dosť :(

diana20
24. mar 2018

Tak je to ťažké, chápem, že ťa to obťažuje, predsa len si myslím, že ten pohárik menštruačný by si mala vyskúšať raz a ak nie tak daj si antikoncepciu keď ti to už tak veľmi vadí.. Predsa len je to strata krvi a veľa železa, možno ti to celkovo pomôže, ja som sa cítila veľmi zle keď som raz mala dlho menzes a teda veľa krvi šlo stále preč.

veronaaa
autor
24. mar 2018

@diana20 no presne ale ten poharik by som mohla skusit uvidim este co mi povie doktorka 🙂

michaella94
24. mar 2018

ahoj necitala som prispevky predtym napisem moju skusenost..ja som zacala brat HAK v 16tich brala som ju 2 roky....vysdila som lebo som mala v maternici aj na stitnej zlaze cysty....dr mi hned povedala ze to je z antkoncepcie...hned som vysadili...menstruaciou sa cysty z maternice vyplavili no na stitnej zlaze ich mam uz 6 rokov a som sledovana na endokrinologii...na tvojom mieste by som vydrzala ...predpokladam ze ked mas 16 tak ms nemas dlho stale sa to moze uravovat a menit....teraz by ti mozno pomohla ale co potom ked budes chciet mat deticky?? moze to sposobovat problemy...drzim palce nech sa rzhodnes spravne 🙂

lucilaines
24. mar 2018

@veronaa ano mavala, ale len taky slabsi par dni

veronaaa
autor
24. mar 2018

@michaella94 dakujem a ty ked si brala HAK tak si nemala vobec ms ?

zuzikboc
24. mar 2018

@veronaaa Za tie roky som brala viac druhov, začínala som Cilestom, cez Yadin a končila Mercilonom. Menzes máš aj počas brania HAK, ale trvá kratšie, u mňa tak 3-4 dni a bol slabší a takmer bez bolesti. HAK sa berie 21 dní a potom máš vždy prestávku 7 dní práve na menzes 😉

caelley
24. mar 2018

Mala som podobny problem ale k tomu neznesitelne bolesti a zopar cyst. Od 14tich som brala hak, cysty zmizli, menstruacia pravidelna, bolesti ziadne. V 19 som vysadila, v 20 som sa rozhodla otehotniet a podarilo sa na prvy pokus. Cca pol roka po porode som zacala brat znova, pretoze vsetky moje problemy boli naspat. Teraz mam 25. Samozrejme chodim poctivo na vsetky vysetrenia a z krvi si nechavam robit viackrat za rok.

lucylka25
24. mar 2018

Skuste to skusit liecit alternativne, napriklad homeopaticky. V homeopatii mame na vyber na silnu menstruaciu z vyse 100 homeopatickych liekov, treba z nich vyberat presne na mieru, dolezita je aj povaha cloveka, ine problemy, ak problemy zacinaju v detstve, alebo v puberte tak aj detstvo, atd. Na zaklade tychto a inych informacii vam homeopat vyberie homeopatikum presne na mieru vasim tazkostiam. Homeopatikum by malo dat organizmus do rovnovahy, to znamena ze odstranit aj chronicitu, aby sa vam problemy uz neopakovali. HAK moze narobit riadnu sarapatu v tele s hormonmi. Je to neprirodzeny zasah do tela, velmi to ovpylvnuje endokrinny system, nemusite mat nasledky z nich hned, mozno neskor, o 20 rokov, problemy so stitnou zlazou, atd. Dobre si to rozmyslite. Drzim palce!

zuzanka.zuzu
24. mar 2018

@veronaaa ja som mala ešte vtedy dávno nuvaring a evra náplaste, lebo ako sa poznám, lieky by som viac neužívala ako užívala 🙂
čo sa týka toho m.pohárika, mne vydrží tak hodinu-dve, tampón ani sa baviť nemusíme (ten ide rovno sám von totálne napitý asi po 10 minútach, ani ruky vyschnuté z wc ešte nemám), ja som sa vrátila k vložkám... síce je to ako návrat do minulosti, ale tak čo už. šuštím s nimi pri každom pohybe, keďže mám extra savé tak sú aj riadne hrubé, ale vydržia... takže zázraky nečakaj :-/
ale vieš čo mi kedysi pomohlo? (teraz nie, už som stará a lenivá 😀) beh. ty cvičíš? nemyslím zrovna posilka, ale napr. bike, beh, steper, orbitrek a pod... lebo keď som začala tak týždeň pred MS, tak som hnačkovala a mala kŕče iba v prvý deň (ony by nemali byť vôbec, ale ja som aj toto brala ako výhru), krv sa však behom nijako neupravila, stále bola silná...

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diana20
24. mar 2018

@cervenaruza123 moja sestra ma tiež obrovské bolesti a berie vždy už tri ibalginy naraz ani to jej už nezaberá.. Vracia aj odpadáva.. Myslím si, že v tomto prípade už naozaj treba antikoncepciu, aj som sa o tom rozprávala s doktorkou a povedala mi, že treba, lebo tam je problém, že krv "zateka" aj inde než by mala a preto to boli.. Treba to riešiť tabletkou, ktorá ti odstráni menštruáciu, lebo to, že zateka ta krv inde môže škodiť tak, že raz bude problém otehotnieť.. Volá sa to endomatrioza.. Ja len tak, že ak náhodou si na tom tak zle ako moja sestra keď máš menzes tak možno sa budeš chcieť na to spýtať doktora aby ti pomohli.. Lebo keď vidím ako sestra trpí, je to hrozné, je to ozaj ako pôrod až na to, že nemá pauzu medzi bolesťami len ich ma vkuse..

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinaa64
24. mar 2018

Skus si kupir anionove vlozky...vydrzia dlho ,pohlcuju zapach a tusim su aj antobakterialne.ja som ich nosila uz druhy den po porode a cele 6nedelie....a aozaj boli super...su trochu drahsie ale oplati sa..to co das mozno za dva baliky rak das za jeden balik vloziek ale ozaj dlho vydrzi..ja som s nimi bola spokojna.pokial mas ms oba silnu urcite nebrr chemiu..radsej bylinkove caje na zenske "problemy" alebo skus ten gynex....ten je celkovo na zenske veci...ved pogoogli co a ako na to prirodbou cestou..su tu aj skupinkkde ti poradia ako na to s alternativou ci prirodne..ozaj si mlada aby si si znicila organizmus tym svinstvom....mozno ti teraz pomoze ale aku mas zaruku ze po par rokoch ti neposkodi?

ivanamyl
24. mar 2018

Nebrat tabletky, ale hladat pricinu!!!! Nech Ti lekarka urobi krvne testy, hormony mozu byt rozhadzane, hocico.... Pripadne ludove recepty. Dobra je alchemilka na tieto veci. Pozri aj stranku cyklicka zena. Este mas len 16, vyvijas sa, moze sa to este zmenit. Netreba sa unahlit a hned siahat po tabletkach. Keby si vedela co obsahuju, ani by si na ne nepozrela.

lilmona
24. mar 2018

Ja som brala koli strasnym bolestiam od 14 rokov... Krasne mi to upravilo cyklus, mala som presny ako hodinky.. Sice som pribrala na zaciatku 12 kg ale ked som ich schudka, uz som nepriberala... Vysadila som ju po 7 rokoch vrania v kuse, lebo som sa bala ze nebudem mat deti.. Po vysadeni som mala cyklus stale krasne pravidelny, vratili sa len bolesti no na to mi predpisali aulin a bolo vsetko OK 😊

didi35
24. mar 2018

@veronaaa Vyskusaj tradicnu cinsku medicinu. Na silny menzes mne pomohol pavsehoj cinsky. Ale odporucam navstivit odbornika na TČM. Hormony v Tvojom veku urcite nie. Da sa to riesit aj inak, nez hormónmi. Aj homeopaticky napríklad. Mozno mas hormony v nerovnovahe.

sofi0707
24. mar 2018

Ahoj , ja berem od 14 antikoncepciu , viacej som skusala teraz mam dayllu a som spokojna , žiadne bolesti , menštruacia presne na čas 🙂

michaella94
24. mar 2018

@veronaaa ja som brala HAK na ochranu aj ked je pravda ze som mala strasne nepravidelny cyklus....ale brala som ju hlavne kvoli ochrane...nejak som vtedy neriesila ci budu zdravotne probemy z tho bola som rada ze neotehotniem...teraz mam na to iny pohlad...samozrejme su zeny ktore neju s tym problem ale naco riskovat..

kikulienkadd
24. mar 2018

Je to svinstvo s kopou nežiaducich účinkov najlepšie len pre firmu,ktorej za to pravidelne platíš. Do 30-ky riešiš HAK,potom chceš dieťa,nedarí sa,tak šup na IVF... kolotoč biznisu. Odporúčam nehazardovať so zdravím a nebrať horm.antikincepciu. Samozrejme,je to na tebe ako sa nakoniec rozhodneš. Držím palce ...

luxikate
24. mar 2018

Ja som mavala silnú MS,prvý deň som minula celý balík vloziek a tu som aj bez toho svinstva.Poradím Ti,obmedz mäso a budeš mať aj slabšiu MS.U mňa to fungovalo.Inak sa Vám čudujem,že uzivate HAK,najskôr by som si prestudovala ako škodí životnému prostrediu užívanie antikoncepcie.

saracare
24. mar 2018

Ja som vysadila HAK hned ako som si pozrela tento dokument (treba si ho stiahnut) Mesiac v nas z roku 2009
https://uloz.to/!FQ9kgzR5o/mesiac-v-nas-dokumen...

emmas145
25. mar 2018

Určite HAK znižuje bolesť, slabne pri nej krvácanie, ale po vysadení... Predsa je to neprirodzený zásah do organizmu... Myslím, že ak sa to dá zvládnuť, pár dní za mesiac vydržíš 🙂 a HAK vie polepšiť ale aj spraviť oveľa viac problémov.

bublinka1426
7. mar 2019

osobne by som nebrala HAK kvoli silnej menses mala som aj ja a aj som kolko x pretiekla kedze vtedy ani riadne vlozky neboli...po porode oooveeela lepsie ;) a teda uz mam 37 a dalsie neplanujeme, skor teraz uvazujem nad HAK zakat brat kedze kondom a prerus suloz nechcem ale STRASNE SA antiky bojim :(