Nebolestivá hrčka na krku

19. júl 2020

Cez tyzden som si nahodou nasla asi 7cm za uchom na krku hrcku, neboli, ma asi 1cm, ale nie je ani pohybliva. Uz vyse tyzdna ma boli hrdllo, obcas hovorim trochu zachripnuto, nekaslem, len odrham hlavne vecer a rano.a vtedy mi zvykne vystupit teplota na 36,9-37 (bezne mavam 35,8-36,2)., neustupuje to. Unavena nebyvam vobec, len nie som celkom vo svojej kozi, motava sa mi hlava. Rano budem volat mojej dr, len som chcela vediet, ci ste mali aj takuto hrcku z prechladnutia, alebo vzdy musi zvacsena uzlina aj boliiet a byt pohybliva. Celkom ma to vystrasilo.

vinetuu
19. júl 2020

Lymfaticke uzliny, zvyknu sa zapalit .... treba pit vela kvalitnej vody, zasaditej, nie vodovodnej, rano aj liter a vylucit mliecne vyrobky, psenicne veci etc ... natierat tea tree a propolisom ... brat vela C vit, D vit, ADEK, aloe vera ... a veci na detoxikaciu ... a hlavne ta voda to je najdolezitejsie ... nech sa dari ..... tiez na hrdlo je dobry zabal z cibule ...

meesha
19. júl 2020

Zkusenost nemám, ale vyvarovala bych se indianskych metod 🙈 omg jak nekdo neco takoveho muze sepsat.
Zakladatelce drzim palce!

kayyaa
19. júl 2020

@meesha ake indianske metody mas na mysli ? Ved je normalne, ze si clovek skusa pomoct sam doma dostupnymi metodami, zabal z cibule, vitaminy, voda...ved to su vsetko normalne a rozumne rady😊
A autorke - ja osobne nemam skusenost, ale jedna kamoska pri chorobach zvykne mat takto zdurene uzliny na krku, tiez nebolestive a nepohyblive, po odzneni choroby jej postupne zmiznu. Tak snad to bude aj tvoj pripad😊 drzim palce

meesha
19. júl 2020

@kayyaa ona ma nastesti dost rozumu, ze pujde k doktorovi.

Pomahat sam si muze clovek do urcite miry. Vzdycky kdyz se nekdo zmini o nejakem zdravotnim problemu, tak pricupita alternativec s mlekem, lepkem, kyselym prostredim blablabla. To jsou zase teorie, litr vody nalacno 🙈 detox vodou , hlavne nezapomen lakmusovy papirek 🤣 To jako ze se “proplachne” ne? 🙈😂Jasnacka, ze fajn je stridmost, vitaminova strava, pitny rezim, ale fakt ne jako primarni lecba neoverene boule na krku. (Indianska lecba bylo ironicky, páč to pise Vinnetou)

autor
21. júl 2020

Napisem to sem pre niekoho, kto by mal predsa podobny problem. Fakt mi to nenapadlo - prechladnuta krcna chrbtica a aj zapal. Mota sa mi hlava prave z tej chrbtice. Vyfasovala som lieky od bolesti a na uvolnenie svalstva, musim nosit bavlnenu satku a drzat krk v teple. Tot vse 🙂 Takze ziaden detox, ale vitaminy nie su odveci :D

kayyaa
21. júl 2020

@meesha ale ved autorka sama napisala, ze dr bude volat. Takze predpokladam, ze to je samozrejmost. A hladala ine rady a skusenosti. To, ze treba ist k dr, vie aj bez mk😉

meesha
21. júl 2020

@kayyaa ono to bylo mineno smerem k Vinnetuuu, napisu to buransky a polopate: “nekteri by si meli rozmyslet, jakou pitomost poradi”. Vzdyt jsem psala, ze jesteze ma zakladatelka rozum 🙂 (ono totiz ne vsichni ho maji a pak tyhle bezva rady muzou napachat i dost skody).
Ma rozum a zablokovanou pater a naprosto chapu jeji nervozitu, tak snad super rozuzleni. Drzim palce! 🙂

ive56
12. aug 2020

Ako ste dopadli

moncikamoni
26. nov 2022

Môžem sa spýtať ako to prosím dopadlo?čo bola tá hrčka

moncikamoni
28. nov 2022

Prosím ta ako si dopadla ?

kvetinka75
28. nov 2022

@meesha no predstav si, že ja nemám alergiu na pšenicu, lepok, nie som celiatik a predsa mi múka nerobí dobre. Keď ju vysadím, nie som zahlienená. A takých potravín je kvantum. Viem, že večer nemôžem nič slané, inak mám ráno opuchnuté oči. A keď ma začína bolieť hrdlo a mám pocit, že na mňa niečo lezie, neletím hneď k dr. Spravím bylinkový čaj, vitamíny, vypotím sa, ľahšia strava a som OK

moncikamoni
28. nov 2022

@kvetinka75 kvetinka ty si tá čo si mala tú hrčku?

kvetinka75
28. nov 2022

@moncikamoni nie, to som písala na margo tých ,,indiánskych metod,, že človeku pomôžu aj iné veci nie len rady od lekára

moncikamoni
28. nov 2022

@kvetinka75 aha ....aj ja mám hrčku tak preto sa pýtam