Hrčka na krku štvorročného syna

janulka88
17. aug 2020

Ahojte, synčekovi 4r. sme objavili hrcku na krku, zrejme to bude uzlina...je makka ,pohyblivá,hovori ze ho neboli. Poslednu dobu nebol nejako chory,cize neviem preco sa mu tak zvacsila. Citala som na nete rozne stránky, pise sa ze je to banalita,inde vraj potrebne každé zvacsenie vysetrit.... mate skusenost s takymto pripadom u deti?.dakujem za nazory

nikpa
17. aug 2020

@janulka88 máme skúsenosti, minimálne na krv by som s nim išla, mohol prekonať napr. mononukleozu alebo hocico ine. Nech to dr aspoň prehmata a skontroluje tu krv.

janulka88
autor
17. aug 2020

@nikpa tiez si myslim, zajtra ideme ockovat skusim dr.prehovorit lebo ona ma problem odoslat na vyšetrenie

veruska00
17. aug 2020

@janulka88 ahoj! Aj moja dcerka mala cca pred mesiacom boli sme u lekára brala jej krv a ukazalo sa ze mala citomegalovirus

janulka88
autor
17. aug 2020

@veruska00 cize by som mala nastojit minimalne na odbere... a tiez sa jej zvacsila z nicoho nic?

simsalabim
17. aug 2020

@janulka88 moja starsia mala zvacsene uzliny po celom tele, aj v bruchu. Prisli sme na to tak, ze na hrudnicku mala asi 1cm gulku. Vysetrovali vsetko mozne, skoncili sme v sledovani aj na onkologii. Nic nenasli, iba v minulosti prekonany cytomegalovirus. Kedy, to netusime. Ta uzlina na hrudnicku zmizla v priebehu 2 dni po naozaj dlhej dobe, cca rok. A s nou aj ostatne. Dcera bola mala, 2-3 roky. U malych deti vraj casto prebieha nebadane. Starsia mala cytomegalovirus v14 rokoch a tam bol uz priebeh ako u mononukleozy (povazuje sa za “nepravu mononukleozu”.) Teplota, hrdlo, navrete uzliny na krku. Za 2 tyzdne bola fit, aj uzliny zmizli.

silviazlat
17. aug 2020

Nebol syn vystavený väčšiemu stresu??

janulka88
autor
17. aug 2020

@silviazlat myslim ze nie...

spadnutaslivka
17. aug 2020

zájsť za detskou, predpíše na sono uzliny, na 99% to bude ok, len ju bude treba raz ročne chodiť kontrolovať. ak je to niečo viac, tak sa to aspoň včas zistí

silviazlat
18. aug 2020

@janulka88 Ja to mávam dosť často zo stresu, ale spojené aj so silnou migrénou. Bola som s tým aj na sone a vraj je to ok. Je to mierne pohyblivé a veľkosťou ako hrášok. Pomáha na to aj doplnenie magnézia v tele. Deti môžu také tie šumivé doplnky.

veruska00
18. aug 2020

@janulka88 moja mala kliesta na hlave a vtedy som jej vsimla tie uzliny na krku 3-4 a aj v prsniku! Isli sme na krv kvoli tomu ze mala kliesta a vtedy nam povedala doktora ze tie uzliny ma kvoli tomu ze ma citomegalovirus ale nemala ziadne priznaky ani chora nebola! Cca do 2 tyz. Jej zmyzli tie uzliny ale v prsniku jej citit este stale! Neboj nebude to nic vazne 😊