Nefrológ - nasadenie lieku bez vyšetrení

m14m
27. feb 2021

Ahojte, viem ze teraz koli korone su urcite obmedzenia ale som trochu zaskocena. V septembri sme boli prvy krat u nefrologa. Syn ma 6r.a pocikava sa. Cez den mu cvrkne a v noci sa nedokaze zobudit. Spravil mu prve vysetrenie- pozrel sonom oblicky a mocovy mechur. Rozhovor viedol viac menej so synom. Mali sme robit zaznami. Situacia okolo korony sa zhorsila tak sme zaznam mali preskenovat a odoslat na e-mail. Z toho vystavil lekarsku spravu a dal odporucania a opat robit zaznami ktore som po 2 krat mala odoslat. Opat som naspat dostala lekarsku spravy kde uz bol predpisany liek minirin. A znovu o mesiac mam napisat ci sa to zlepsilo. Ostala som zaskocena. Bez rozhovoru, bez navstevy nam predpisal liek. Ja mam otazky okolo toho a teraz neviem ci mu ho mam nasadit. Ako ste to mali vy? Ake a kolko vysetreni vam urobili kym predpisali liek? Mne to pride moc skoro a bez toho aby sme tam vobec boli

janka2501
27. feb 2021

A kam chodite

mogaa
27. feb 2021

@m14m a čo mu mal ešte vyšetriť? veď obličky a močový mechúr mu vyšetril sonom, či tam nie je mechanická alebo vývojová prekážka prečo neudrží moč....obličky a močový mechúr boli zjavne v poriadku, tak mu predpísal liek na tento problém určený....
" Primárnej nočnej enurézy – mimovoľné nočné pomočovanie u osôb starších ako 5 rokov s normálnou schopnosťou zahusťovať moč."
-čiže je to liek proti nočnému pomočovaniu detí nad 5rokov, nikto nevie prečo sa tieto veci dejú, je aj veľa dospelých ktorí sa jednoducho v noci pomočujú(a týka sa to aj mladých ľudí), u dieťaťa je predpoklad že sa to môže upraviť, jednoducho z toho vyrastie ale môže to byť problém rovnako trvalý.....

stanulienkat
27. feb 2021

Veď píšeš že mu vyšetril ultrazvukom aj obličky, tak vyšetrenie mal. Co si si myslela, že mu urobí krvné testy z celej škály vyšetrení?Prečítaj si najprv na čo ten liek je na čo má slúžiť.

m14m
autor
27. feb 2021

@mogaa
@stanulienkat ja som si to precitala. Ale zaskocilo ma aky postup tomu dal. Bez toho aby som sa mohla informovat, porozpravat hned nasadil hormonalny liek- co som vycitala z google. Nehladal ziadny iny sposob. 2 lekarake spravy vystavil bez toho aby som tam bola a mohla podat informacie. Tak to na zaklade coho zistil ze mu tteba dat hned lieky. Mna zaujima nazor tych ktory chodia pravidelne k nefrologovy, po kolkych navstevach nasadili lieky

mogaa
27. feb 2021

@m14m mame nasadili lieky hneď pri prvej návšteve nefrológie...pomôže ti to? nie...nechodí tam kvôli úniku moču ale kvôli horšej funkcii obličiek čo zistil z krvných výsledkov...na kontroly ona ani chodiť nemusí, lekár vždy vychádza z výsledkov krvi a moču - ale opakujem , je to iná diagnoza......takže vždy tam ideme len na krv a prinesieme moč a o týždeň keď je kontrola(už majú výsledok krvi aj moču) tak stačí že tam prídem ja.....sono jej robili 1x a to mylsím pri tretej návšteve na kontrole.....pri úniku moču(neudržaní moču)sú len 2 možnosti - buď riešiť to operatívne ak je sonom zistená nejaká odchýlka od normy napr.zúžená močová trubica alebo sa nasadia lieky...iná možnosť ako to riešiť nie je.....teda okrem toho že mu nebudeš lieky dávať a budeš čakať až z toho vyrastie....tam žiadna iná možnosť čo môže urobiť lekár neexistuje......operáciu zrejme lekár vylúčil keďže sono vyšlo v norme(inak by ti hneď povedal že je tam problém), takže môže jedine nasadiť lieky....o tom či nasadil správne, vhodné lieky sa dá polemizovať keďže ani ty ani ja lekári nie sme.....