Nemali ste niekto kŕče v nohách, najmä v noci?

luci_0987
14. júl 2019

Posledný mesiac mávam každú noc kŕče v lýtkach a dosť nepríjemné, trvajú aj 10 minút. Zvykla som mávať raz za čas nadránom kŕč v lýtku, čo je podľa mňa aj bežné ale toto sa mi vážne nezdá. Športujem ale na strečingu si dávam záležať a predtým som taký problém ani nemala. Takisto dbám aj na pitný režim, stravu a každý deň užívam horčík a draslík ale bez výraznejšieho efektu. Nemali ste niekto podobný problém? Ďakujem za odpoveď

kika831
14. júl 2019

@luci_0987 a ako dlho uzivate horcik? A nemate problemy aj s krcovymi zilami? Mne tak zacali problemy prave s krcovymi zilami. Mozno by nebolo zle poradit sa s obvodnou ohladne vyzivy pre zilovy system.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
14. júl 2019

skus Thiamin (je to z radu b vitaminov), mne to odporucila dr., mavala som velmi casto krce do noh....a naozaj pomohol

tamtamka26
14. júl 2019

Ja som mala takýto problém, keď mi tlačila platnička na nerv vedúci do nohy... Až po operácii sa to zlepšilo, ale nad ránom v pravej nohe stále mávam silný kŕč... Skus sa zamerať na tu chrbticu.

veonika303
14. júl 2019

Na kŕče v lytkach je dobrý vitamín Magnerot mne to pomaha

malinajahoda
14. júl 2019

Magnerot odporúčam aj ja. Mne pomohol na kŕče v lýtkach.

zoetrop
16. jún 2022

Aj priateľ má tento istý problém v rovnakej situácii že v spánku nadránom a tiež prevenciu čo sa oficiálne uvádza dodržuje. Vraj to môže byt aj príznak cukrovky, alergie, srdcovocievneho systému, pečene... Ale na nič si nesťažuje a na prevenčkeje vždy v poriadku. V prípade takýchto vecí nerada googlim lebo na internete sa popíše toho kadečo... Tak sa chcem spýtať či vy alebo vaši blízki či to mali a ako to vyriešili. Samozrejme návštevu lekára nechávame ako poslednú možnosť.

krtko1313
16. jún 2022

@zoetrop ja som bola na preventívnej prehliadke u obvodnej a povedala som jej o častých kŕčoch. Hneď mi predpisala detralex a papier na cievne. Bola som na cievnom a pani doktorka mi povedala po sonografickom vyšetrení, že mi trošku prepúšťa cieva v slabinách. Predpisala mi podkolienky. Tie mám na zimu a detralex na leto. Je to 100x lepšie. Ja som mávala také kŕče, že som až plakala od bolesti. Detralex si v plnej výške hradíš.

zoetrop
16. jún 2022

O tých podkolienkach som počula. Mohla by si detailnejšie to popísať?

krtko1313
16. jún 2022

@zoetrop dajú sa kúpiť v zdravotníckych potrebách. Musí ísť manžel osobne, prezerajú mu nohu na 2 miestach. Na základe toho mu určia veľkosť podkolienok. Trochu nemotorne sa nazúvajú, ale sú super.

miriam11
16. jún 2022

@luci_0987 magnézium treba užívať. Pozor, nejesť ho 2 hodiny pred a 2 hodiny po konzumácii mliečnych výrobkov. Najlepšie sa vstrebe, keď si ho dáš ráno do 7.00 hod. Ak ho budeš užívať večer,tak az po 21.00 hod.