Nemôžem z rany dostať leukoplast

18. mar 2023

prosim vas neviem z rany dostat leukoplast mozem to len obstrihat a nechat tam? nejde to ani odmocit a pri strhavani to sialene boli a zacina krvacat

luccija
18. mar 2023

Aká to je rana?treba to dať dole a sušiť trocha a znova prelepit

autor
18. mar 2023

@luccija zrezana koza neviem to dat dole a k chirurgovi aby mi to strhavali nejdem potrebujem vediet ci sa to zhoji aj s tym

januska12323
18. mar 2023

Musíš to dať dole alebo počkať kým začne hnisať, je to cudzí predmet v rane.

tykat
18. mar 2023

Nech to niekto poriadne chyti a strhne. Potom osetrit a nechat nezakryte "dychat". Daj fotku, aka je velka rana? Kde to je, aka cast tela?
Urcite to nenechaj prilepene, riskujes zapal, infekciu..

oslo1
18. mar 2023

V lekarni kupis more utierky na odlepenie leukoplastu.
Alebo ten leukoplast potri liehom.

autor
18. mar 2023

ja som zbabelec ja to nedokazem strhnut a ani dat to strhnut nikomu inemu

autor
18. mar 2023

@oslo1
ved liehom to bude tak palit ze budem vrieskat

tykat
18. mar 2023

To strhnutie je sekundova zalezitost. Mozno krvaca preto ze tam uz je zapal, ako dlho to mas prelepene? Neboli ta ten prst? Necuka ti v nom?

janinah
18. mar 2023

omotaj si okolo toho tak ako to je gazu alebo vreckovku latkovú namočenu vo vode....to sa odlepí,len to musi namoknút poriadne

anavixy
18. mar 2023

odmocit ale pravdepodobne to aj tak nepojde uplne bezbolestne a atraumaticky dole. Rana sa nikdy nesmie preliepat nasucho 😱😱 bud si tam natri nejaku liecivu mast na to urcenu, alebo mastny tyl, inadine naplast, ale nie len tak svac leukoplast/obvaz na ranu 🙄
a nelej si tam lieh, to naco, ved problem nie je v lepidle ale v tom ze sa ti to zasusilo krvou, to odmicis aj vo vode alebo roztoku na oplach ran (co asi nemas len tak doma)…

alex49
18. mar 2023

nechaj to namočené, ako píše janinah, odlepí sa to od rany. Kto ti to tak skvele zalepil?

autor
18. mar 2023

@anavixy ano tu naplast som chcela v lekarni ale zevraj je len na predpis mast som nechcela a ta nieje na predpis tak fakt tej logike nerozumiem ked je tam ta ista latka preco mi nemozu predat naplast

autor
18. mar 2023

@alex49 pol hodinu som bola s tym vo vani a ani sa to nehne prsty som mala uz rozmocene a ta blba naplast nic

anavixy
18. mar 2023

aha, ja som si tiez myslela ze s plnou úhradou sa da kupit… aspon mastny tyl by mohol byt fajn, ked to potrebujes mat zalepene, ale ked si v klude doma a vies si dat pozor a je to len strhnuta koza, tak to nemusia mat prekryte, ked sa to trosku zasusi.. musis to po milimetrikoch po okrajoch skusit uvolnovat, bud to budes odmacat vodou alebo by som mozno skusila aj nejaku mastnu masticku po okrajoch a postupne narusat… no asi to bude dlhe a neprijemne 🍀

adka176
18. mar 2023

Budeš to musieť dať preč buď to zvládneš sama alebo pôjdeš k lekárovi...ten ti to samozrejme necitlivo naraz strhne.... stalo sa mi toto podobné ako máš ty .... močila som si to v repikovom čaji a kúsok po kusočku som to dávala dole...je to neskutočná bolesť, ale pôjde to ... potom budeš musieť ísť s tým na chirurgiu... vyčistiť a antibiotiká....mňa vtedy riadne zjazdili čo som to porobila, mne to už potom hnisalo....

autor
18. mar 2023

@adka176 sama to nedam a k lekarovi nejdem prave preto ze mi to necitlivo strhne dole

autor
18. mar 2023

ked mi budu amputovat ruku potom budu aspon taki zlati ze mi daco daju pichnu alebo ma uspia tak si pockam

iritka
18. mar 2023

3% peroxid, nestipe, rana trochu akoby zasyci a pomalicky po kuskoch oddelovat.

elia9
18. mar 2023

Možno úplná blbosť, ale ja som si raz poriadne namočila olivovým olejom a potom odlepila..

marikaan
18. mar 2023

Z vrchnej časti potri obyčajným olejom samé to odpadne

diewcatqoo
18. mar 2023

Existuje sprej na odstranenie naplasti. Vygoogli si. My sme mali tusim znacku Akutol. Normalne nastriekas a naplast sa odlepi. Asi nestipe, lebo syn neplakal, ked sme to aplikovali.

danielle21
18. mar 2023

Stačí poliať peroxidom vodíka z lekárne

jaskolka
18. mar 2023

Skus si kúpiť toto, synovi s tým odstraňovali leukoplast z vlaskov (mal kanylu v hlavičke ako bábätko)

aliaray1
19. mar 2023

Olejom poriadne pretierat az sa zlupne. Inak je na to urceny taky gelik alebo napustene tamponiky na predpis od chirurga. 1 balenie stalo myslim 30€