Nespavosť

rybkoava
15. aug 2018

Prosím Vás poradte niečo na nespavosť. Prve dva roky kým som bola na materskej sa mala budila kazde 2 - 3 hodiny a keď jej išli zuby aj častejšie. Keď už mala prespala celu noc aj tak som sa budila. Potom som nastupila do prace na 12 tky denne (kratky, dlhý týždeň) s prace som chodila kolo 21.00 no aj tak som večer nemohla zaspať a keď som aj zaspala budila som sa. Teraz robim osmičky, teraz vstávam o 6.00.

rybkoava
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titla
16. aug 2018

U má sa nespavosť objavuje ako dôsledok stresu. No a stáva sa mi, že aj keď to najväčšie vypätie poľaví, tak nespavosť pretrváva. Vtedy mi pomáha fyzická námaha, ale že úplne sa zničiť, odrovnať sa aktivitou, na ktorú nie som bežne zvyknutá.

rybkoava
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titla
16. aug 2018

Tak nemusí to byť vyslovene šport. napr. si na sobotu naplánuj náročnejšiu turistiku (to síce šport je), veľké upratovanie, maľovanie, jednoducho fyzicky náročnú aktivitu. Ale z dlhodobého hľadiska, ak máš sedaví zamestnanie, tak ten bicykel je dobrý nápad 🙂

dolynkag
16. aug 2018

@rybkoava skús prírodný prípravok 5-HTP 100 mg

rybkoava
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dolynkag
16. aug 2018

@rybkoava da sa kupiť potom lacnejšie na iherb.com ale maju aj v lekárni tuším na sk, skús, ale nie je to liek, takže po jednej tabletke výsledok nebude určite...aspon 3-4 dni, ja beriem ráno

rybkoava
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz