Neurologické vyšetrenie kladivkom, ľavá ruka nereagovala, prečo?

viera1107
5. sep 2019

Ahoj, dnes som bola u neurológa a robil mi celé asi to základné vyšetrenie.. Klopkal mi kladivkom po kolenách a keď prišiel k lakťom tak ľavá ruka nereagovala 🤔.. Neviete čo to môže byť, moc mi nepovedal.. Objednal ma na MR hlavy a chrbtice.. Ďakujem..

pininka1
5. sep 2019

Mne tiež neragovala ľavá noha, ani doktorka nechápala, ešte sa má pýtala či som ju nemala zlomenú. Nič iné mi nezistili.

sisa_s
5. sep 2019

Na MR hlavy a chrbtice ta poslal kvoli comu? Kvoli nevybavnosti reflexu ci inym problemom, s ktorymi si prisla? 🙂

viera1107
autor
5. sep 2019

@sisa_s na mr ma poslal kvôli poškodenej krčnej platničke, ale neviem prečo mi budú robiť aj hlavu.. Tento rok už som jednu mr na hlavu mala, ale chvalabohu nič sa nenašlo.. Tento lekár, ale chce okrem chrbtice aby sa zopakovalo aj vyšetrenie hlavy.🤔

sisa_s
5. sep 2019

A tak mozno pre istotu 🙂 aby si porovnal nalez s odstupom casu 🙂 uvidis podla vysledkov 🙂 ten reflex pokial nemas nejake poruchy hybnosti v ruke, poruchy citlivosti, tak to nemusi znamenat nic 🙂

zuzi0911
10. sep 2019

Asi pre istotu. Ja som raz mala celú ľavú stranu necitlivu aj to steklenie ci tou paličkou keď prechádzala som necítila od hlavy až po päty. Všetko ôk. Pravdepodobne chrbtica problém, kdesi nejaký nerv v prdeli 🤷‍♀️