Prečo mi tŕpne ľavá ruka?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

už asi 6 mesiacov mám stŕpnutú ľavú ruku od končekov prstov až po lakeť. Je stŕpnutá nonstop, len intenzita sa mení. Niekedy pociťujem len slabé mravčenie, inokedy to prechádza do slabej bolesti.

Mám aj problémy s hmatom v ľavej ruke (vybrať drobné mince z peňaženky, zapnúť gombík či zips).

Na preventívke mi nič nezistili a na RTG ísť nemôžem, lebo kojím.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčame určite masáž, resp. mäkké a mobilizačné techniky u fyzioterapeuta.

Pravdepodobne to mravčenie bude vychádzať z krčnej chrbtice, ktorá je v prípade kojenia preťažovaná. To by malo problém vyriešiť.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk