Neustála potreba ročného dieťaťa grgať

sziwi
1. feb 2016

Ahojte mamicky,

mam uz skoro 14mes. dcerku, ktora ma od narodenia problem s neustalou potrebou grgat. Ci po jedle, ci po piti. Mala reflux, najhorsie to bolo do cca 5mes., potom uz len obcas zvracala oblukovito. No, mam pocit, ze ju neustale trapi brusko. Hocico zje, ci vypije, ma potrebu grgat. Niekedy je to aj 10x do hodiny. A tento stav stale pretrvava... Pediatricka ma odbije zakazdym len odpovedou, ze to je reflux, ze sa musi uplne vyvinut traviaci trakt, ze sa to zlepsi, ked mala zacne behat, prip. ze z toho vyrastie. No, mne sa to akosi nezda. To samotne grganie by mi az tak neprekazalo, ale je sprevadzane vzdy placom, niekedy stikutkou a aj zvracanim, z coho usudzujem, ze moze mat malinka bolesti bruska. Nemate niektora podobnu skusenost? Budem vdacna za akukolvek reakciu, radu ci odporucanie na nejakeho dr. Dakujem vam!

pribinak
1. feb 2016

Pytala by som listok na gastro a nedala by som sa odbiť

wikynka126
5. feb 2016

@sziwi ahoj, my mame to iste. Dokonca sme boli aj na gastre. Robili testy na alergiu a nic nezistili. Tiez neviem co stym dalej. Craveli mi , ze to prejde ked zacneme s prikmom.Porom,ze ked zacne sediet, lozit...chodit...a stale to mame. Teda este nechodi ale stav stale rovnaky-preto necakam,ze sa to zmeni. Najhorsie,ze sa budi aj zo spanku stale

sziwi
autor
9. feb 2016

@wikynka126 Kojis este? u nas sa to v noci o dost zlepsilo, ked som prestala kojit a aj davat UM na noc. Uz len vynimocne teraz, ked ma noc, ze je aj 2-3hodky hore pre nieco (netusim co.. 😀 ). Ale teda stava sa mi aj to, ze sa prebudi o druhej, tretej, sadne si v postielke, place, potom sa postavi, tak ju vezmem na ruky a vtedy si grgne. Je to taky bludny kruh. Place, lebo ju boli brusko, lebo si potrebuje grgnut, no ale potom zase tym, ze tolko place sa nahlta dalsieho vzduchu a sme tam kde sme boli 😒 A toto je aj cez den... A to uz sa hybe ostosesto. Tiez este samostatne nechodi, max. tak 2-3kroky, ale vobec sa to nezlepsuje. Tak uvidime, co na to odbornici povedia....

wikynka126
12. feb 2016

@sziwi No nám, teda malej zistili na Gastre - Helicobactera , brala antibiotiká a je to o dosť lepšie. Ale stále sa nám budí. I ked už velmi občasne na grgnutie. Pravdepodobne zubky alebo zlé sny to budu 😠
A riedku stolicu nemá? U nás mala skoro 4 mesiace redšiu stolicu (nie každú ale často) a grgala. Až po 4 mesiacoch jej robili test zo stolice - a zistili toto.

sziwi
autor
26. feb 2016

@wikynka126 Ja som nateraz malej vysadila mliecne veci a aj Bebu. A je omnoho kludnejsia, dokonca mam pocit, ze aj to grganie sa ustalilo 😕 Neplace mi uz tak vela, ako predtym. Stolicu ma ako kedy. Ale kaka aj 2-3x za den. Nam sa tiez vela budi v noci, ale u nas je problem skor jej naviazanostou na mna. Kedze spi uz sama vo svojej izbicke a ked sa prebudi, nevidi ma, neciti ma, asi sa boji. No zase, na druhej strane, zle spavala aj ked bola s nami v spalni. Takze ja teraz skusam, aby sa naucila zaspavat bezo mna, bez hojdania, mojkania a pod. Robime to od pondelka, place dost, dokonca aj grckala asi zo stresu, ale lepsi sa to. Trva jej zaspavanie omnoho kratsie a spi kludnejsie. A teda nemusim uz ani za nou tolko chodit v noci, ked aj poplace, ukludni sa sama a spi dalej. Tak drzim palce, nech sa to aj u vas uz upokoji a vyspite sa vsetci poriadne 🙂