Neustále chudnem

joy75
2. júl 2013

Problémy so stravovaním nemám a i tak neustále chudnem. Kde robím chybu resp. kde môže byť chyba? Ak to takto pôjde ďalej tak onedlho budem vyzerať ako vyziabnuté dieťa z Afriky. Klamal by som ak by som tvrdil, že nemám obavy. Nieje predsa možné aby som pri výške 177 cm vážil necelých 60 kg a váha podľa mňa neustále klesá. Poraďte mi prosím čo mám robiť, na koho sa obrátiť, ako mám postupovať. Rád by som to nejako zastavil. Ďakujem.

aristka
2. júl 2013

@joy75 iné problémy ako nervozita ,zvýšené potenie,slabosť nespavosť....depresie...máš z toho niečo...

mirka_aa
2. júl 2013

s tym by som sa obratila skor na lekara,moze to byt aj zdravotny problem..ked jes normalne dost,a chudnes,a nemas nejake ine problemy ako pisala aristka,tak potom neviem :/

katieg85
2. júl 2013

@joy75 tak to moze byt cukrovka urcite id k lekarovy

joy75
autor
2. júl 2013

@aristka dá sa povedať, že trpím depresívnymi, úzkostnými stavmi, som nervózny, podráždený ale či aj toto môže mať psychický podklad tak to neviem. aj keď samozrejme netvrdím, že nemienim brať do úvahy túto možnosť.

dejnas
2. júl 2013

@joy75 to je sen snáď každej ženy 😀
ale teraz vážne - nepodceňuj to, a s týmto treba radšej k lekárovi... ja nie som odborník, jediné, čo mi napadlo - problém so štítnou žľazou napr. ... takže začni u obvoďáka, ten by mal urobiť krvný rozbor, prípadne ťa nasmerovať na patričné vyšetrenia 😉

aristka
2. júl 2013

@joy75 samozrejme,to môže byť aj štítna žľaza,jej hyperfunkcia ,alebo máš jednoducho psych.problém a ak to trvá dlhodobejšie a nie je to riešené začne sa to odzrkadlovať na zdravotnom stave,takže čím skôr chodˇk svojmu dr.a zamerajte sa na tieto veci...

jarmillka
2. júl 2013

ja som takto chudla bez príčiny..dostala som sa až na 41-42 kg..každy si myslel že mam anorexiu..a pritom som normálne jedla..bolo to len z velkeho stresu..takže psych.príčina.. Ale ako radia baby, chod k dr. aby ta skontroloval...

simca06022011
2. júl 2013

@joy75 obvodny lekar - riadnu preventivku urobit, aj napr. s kontrolou hepatalnych testov, pankreasu atd, odporucit endokrinologiu. Na depresie a uzkosti mozno nieco na ukludnenie? Homeopatika napr. skusit doma alebo nejaky doplnok na ukludnenie, mozno aj pred navstevou lekara a uvidis... oddychnut si, riadne sa vyspat atd 🙂 vela zdravia prajem 🙂) Kiez by som mala aspon chvilocku tento problemik 🙂)

ikke
3. júl 2013

okrem toho mas aj zavraty
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/zavraty-a-ich-priciny/
a zjavne aj dalsie problemy... takze uz si davno mal byt u lekara. minimalne u toho vseobecneho...

joy75
autor
3. júl 2013

ďakujem vám dievčatá, žienky veľmi pekne. bol som dnes na odbery, uvidím ako to bude so mnou ďalej. želám vám pekný deň.

l.enk.a
3. júl 2013

@joy75 Minule si sa tu sťažoval na závraty, bolesti hlavy a opakované zvracanie..... Žeby to neustále zvracanie spôsobovalo to chudnutie? Alebo sú to všetko len ťažkosti psychického charakteru ....

lucinocka
3. júl 2013

@joy75 tipujem to na hypertyreozu 🙂

joy75
autor
3. júl 2013

@l.enk.a nepoznám zatiaľ príčinu problémov. ale nevylučujem, že to môže mať psychický pôvod. je možné, že všetko so všetkým súvisí u mňa.

joy75
autor
4. júl 2013

Aká by mala byť ideálna váha pri výške 177 cm? Absolvoval som dnes preventívnu prehliadku počas ktorej som sa aj zvážil a bolo zistené, že vážim len 57 kg. Nieje to na moju výšku nejako málo? Nemal by byť medzi výškou a váhou rozdiel 100 čísel? Že ak mám výšku 177 cm, že by som mal mať váhu 77 kg?

alenah31
4. júl 2013

@joy75 asi ťažko😀 ja mám 174 cm a 58 kg a nie som žaidna vyziabnutá kostra to mi ver😀😀 Ale na chlapa je to málo. U mužov sa BMI ráta trošku inak ako u žien, okrem toho ak si bol ozaj na preventívke a tvoja váha by bol problém tak ti to lekár povie to mi môžeš veriť.

cawes
4. júl 2013

@joy75 ano u chlapa je to vyska minus 100, inak co sa toho chudnutia tyka skus test na celiakiu

joy75
autor
4. júl 2013

dovolím sa teda spýtať ešte jednu vec. niežeby som to chcel hneď ale ako čo najrýchlejšie nabrať na seba nejaké to kilečko okrem stravovania?

denae
6. júl 2013

😀 😀 😀 ty si jedna kôpka nešťastia 😀 😀 😀 existuje vôbec nejaký problém, aký si nemal(a)??? ako tak čítam všetky tie tvoje príspevky aj v iných fórach, je tu teba fakt jedine na mašľu 😀 😀 😀

terezka1947
6. júl 2013

@denae hm,hej....milion tem....a verim tomu(kedze jeho temy sa tykaju tooolkych roznych problemov a vzdy z ineho sudka),ze je to iba sofistikovany zanetohladac 😀 😀 😀 😀 ...

denae
6. júl 2013

@terezka1947 😀 😀 😀 a ktorá Žaneta na svete by ho len mohla chcieť s toľkými problémami 😀 😀 😀

pink_lady
6. júl 2013

@joy75 chces dake kilecko? ochotna som ti ich podarovat 10 transplantaciou...aj hned :D :D :D

slava76
7. júl 2013

ahoj.. daj sa vyšetriť na štítnu žlazu.. kamoška chudla rapidne a nevedli prečo, jedla normálne a nakoniec zistili že má problém so štítnou žlazou... skús sa spýtať lekára.....