Neustále upchatý nos

spanielocka
7. mar 2021

Dobry densom po prekonaní covidu v decembri mesiac nato som dostala zapal dutín zrejme oslabená imunita po covide ale čo ma majviac trápi je ze mam neustale upchaty nos musim si stale striekat kvapky do nosa co som predtym nikdy nemusela 😔 uz neviem čo stym a mesiac si striekat kvapky je tiez navykové nemate stym niekto skusenost poprípade niečo poradit ? dakujem

marhulkahoy
7. mar 2021

@spanielocka mne pomohlo striekat si do nosa aloe vera S.O.S. sprej prvej pomoci z LR 🙂

spanielocka
autor
7. mar 2021

@marhulkahoy To mám doma ☺️ tak vyskúšam a tiez ste po covide ? lebo ja uz nevladzem raz jedna dierka upchata raz druha nikdy som toto nemala a uz nechcem si neustale striekat kvapky

angelovka
7. mar 2021

Manzel to mal, po covide, no a pomohlo mu jedine: vysadit kvapky.pouzival ich dlhsie ako mal.v pribalovom letaku pisu pouzivat 5-7 dni, sliznica si uz zvykla na vazokonstrikcnu latku v kvapkach .takze to mal zjavne z toho.naparoval sa, nahrieval dutiny,sem tam preplach dutin a po 3 dnoch mal pokoj.takze odporucam odlozit kvapky do nosa a nepouzit ich. Este taky tip: par kvapiek eukalipt. Extraktu do vody a naparit sa

marhulkahoy
7. mar 2021

@spanielocka ja som mala covid takto pred rokom, keď to u nás ešte len začínalo a to aloe vera mi pomohlo aj popri ňom, keď mi už nezaberali kvapky do nosa 😏 tak snáď pomôže 🙂 ja som si to striekala ozaj každú chvíľu

linalinabizu
7. mar 2021

odporucan solux lampu, a vymeniť kvapky za niečo menej návykové

alana1
7. mar 2021

ked som otehotnela upchal sa mi nos, mala som ho upchaty cele tehotnestvo a potom este rok po porode...bola som zavisla na kvapkach a ked som si ich zabudla doma, chytala ma panika, ze nemozem dychat...zbavila som sa ich tak, ze som si kupila najprv detsky nasivin do 6 r a potom ten pre novorodencov. Potom som si zacala davat len do jednej dierky nosovej aby som druhou mohla dychat...a teraz som konecne uz asi pol roka bez kvapiek, nos sa mi sice upchava stale vacsinou v noci ked lezim, ale uz to nie je take hrozostrasne ako to bolo...

laylitta
7. mar 2021

@spanielocka kvapky nemôžte užívať tak dlho. Čím viac užívate, viac sa vysušuje dutina a musíte častejšie aj užívať. Kúpte si roztok z morskej soli kvapky, to pomáha. Len chce to čas, kým si nos odvykne od kvapiek.

mariana1977
7. mar 2021

@spanielocka ja som mesiac po covide a to iste nic nepomaha mohla by si dat foto ako ten sprej aloe vera S.O.S.vyzera? dakujem

oliviabb
7. mar 2021

@spanielocka ja som po covide od oktobra, nos neustale upchaty, obidve dierky. Nedavam uz nic, lebo kvapky ani tabletky nezaberali. Po vianociach sa mi cca na 2 tyzdne uvolnil a potom prislo to najhorsie, co som nemala ani hned po covide. Citim v nom spaleniny, vyprazane, maso na prirodno, rozky, keksy mi smrdia. Dnes som varila plnenu papriku, az s odporom som ju jedla. Tak mi pachla. Vobec si neviem vychutnat jedlo. Smrdia mi parfumy, avivaz, sampony...... Niekedy ma chyta neskutocne zufalstvo, ci to niekedy pominie.

spanielocka
autor
7. mar 2021

@oliviabb a neboli vas z toho hlava ? jed mate upchaty nos lebo mna niekedy ano a to je uz na prášky toto mne jedine čo strasne smrdi su cigarety odvedy neskutočne
@mariana1977 Odfotím samozrejme idem nato

spanielocka
autor
7. mar 2021
mariana1977
7. mar 2021

@spanielocka dakujem velmi pekne

mishach
7. mar 2021

Dobré skúsenosti mame s Rhinogermina. Malý mal kúru na tri mesiace. Týždeň sa podáva potom oddych a opäť....

oliviabb
7. mar 2021

@spanielocka niekedy ano. Tento tyzden sa hlava zas ozvala, aj bolest v nose, v piatok som to uz nevydrzala a urobila som si preplach slanou vodou. Bolest trochu ustupila, ale nos stale upchaty

spanielocka
autor
7. mar 2021

@oliviabb ja napr si dám kvapky a hned mam nos volný dám si ich dva krát za den ale musim prestat takto to dalej nejde , ale bojim sa toho ze ked ich nedám čo ma čaká 😂 no zacnem skusat bez nich 😔 dufam ze nám to raz prejde je to hrozne

barboorka
7. mar 2021

@oliviabb boze, ja to iste.. ja som po covide presne tri mesiace, mam stale upchaty nos, aby som zaspala musim si davat kvapky, tiez som uz presla na detsky nasivin.. a stale citim nieco ako spalene, preprazenu kavu, alebo cigarety - hoci v mojom okoli nikto nefajci.. strasne som z toho nervozna, necitim parfemy, avivazne, ani cistiace prostriedky, vonave sviecky - nic.. ☹ a doktorka mi povedala, ze kludne aj pol roka to moze trvat 😢

oliviabb
7. mar 2021

@barboorka myslela som, ze som jedina. Nikto z okolia mi nechce verit, len moja sestra. Druhi krutia hlavou, co covid mali a toto nepoznaju, aj ti, co nemali. Vsak najlahsie je zlahcovat atd. No, kto by si uz len takuto vec vymyslel, zneprijemnuje to zivot. Si mi pripomenula kavu. Nou to zacalo, horalkami a chrumkami. Vtedy som si uvedomila, ze nieco sa deje. Len nerozumiem, ze toto spalene som po covide nemala, prislo to az po 2 mesiacoch. Ked som 1x jedla chrumky, zdali sa mi cudne a rodiny som sa pytala, ci im chutia, ci nie su im zvlastne. Ze nie, to len mne. Uz som premyslala aj nad krcnym. Ale ci tam ma vobec zmysel ist. Kvapky som prestala davat, lebo to nemalo ziaden efekt. Mozno skusim to aloe, co tu pisu baby

oliviabb
7. mar 2021

@spanielocka vidis, mne ani takto kvapky nepomohli. Nebol ziadny efekt, tak som si ich prestala davat a trpim. Tak, ako ty aj dalsie baby. Snad sa nam to raz vrati do normalu

lyci
7. mar 2021

@spanielocka zavislosti na kvapkach sa zbavuje tak, ze si davas kvapky iba do jednej dierky, ktorou dychas a druha si odvykne. ked je uz ta jedna uvolnena aj bez kvapiek, tak potom tou dychas a prestanes davat aj do tej prvej. mne sa roky upchaval nos kazdy vecer, ked som si lahla a musela som si dat kvapky alebo dychat ustami, pomaha mi jedine prirodne antihistaminikum quercetin. ale sem tam si aj tak este musim dat kvapky, ked sa mi v noci upcha nos

ajuga
7. mar 2021

Ja sa tiez pridavam, v novembri som prekonala kovid aasi mesiac som pouzivala muconasal kvapky, co som mala upchaty nos, nemohla som spat. A potom som presla ma detsky olynth. Najdolezitejsie bolo ale vysadit kvapky. Proste nos si zvykol na kvapky a nefunguje ako ma. Na som vysadila kvapky a pomohlo to. No teraz zas ma lakaju kvapky, kedze sa mi upchava riadne nos opat

spanielocka
autor
7. mar 2021

@ajuga Bozeee kedy to prejdeeee 😔🙏🏽

catika24
22. mar 2021

@marhulkahoy a tiez to najskor tak stipalo? 🙂 Ja sa snazim vyliecit z chronickych dutin zapalena iba jedna strana a nic nepomaha, davam teraz aj ten aloe sprej ale dost to stipe

marhulkahoy
22. mar 2021

@catika24 ano ano dosť to štípe.. hlavne keď zaklonite hlavu :D tak snáď to vydržíte a pomôže to 🙂

lenka_da
23. mar 2021

nám pomohlo: 1/preplachovať nos vlažnou slanou vodou ráno+večer 2/ pri bezmliečnej diete sa dýchanie krásne uvoľnilo, u vás to môže byť iný alergén, treba odsledovať 3/psychika - stres to veľmi zhoršoval

mareri
4. máj 2021

tiež ma to teraz dost trapi. Mam klasicku sezonnu alergiu a tiež stale hľadam sprej do nosa, ktory by mi pomohol a mohla som volne dychat :(

luckaanyuci
4. dec 2021

@spanielocka
Dobrý deň, ako ste teraz z tým upchatým nosom? Mám totiž podobný problém ako vy po kovide 🙁☹

spanielocka
autor
15. dec 2021

@luckaanyuci Dobrý den prestala som pouzívat kvapky do nosa na zaciatku je to tazsie vydrzat to , ale preslo to 🙂 🙏🏽

vedorka
10. jún 2022

@spanielocka ja mam ten isty problém po covide. Ak to tu niekto bude citat, tak mne zabral sprej s kyselinou hyaluronovou z dm drogérie. Vela som striekala a nic ine

annajakubisoba
17. apr 2024

@vedorka dobrý deň. Prosím vás, aky sprej konkrétne to je z DM? Ďakujem

vedorka
17. apr 2024