Neustály pocit hladu

zuzzna
14. aug 2018

Ahojte, uz neviem kto by mi mohol pomoct tak to skusim tu. Uz si nepamatam kolko presne ale urcite to je viac ako rok co trpim neskutocnym pocitom hladu niekedy uz aj 10 min po jedle (ako aj napr po poslednom jedle kedy som zjedla melon, polievku, a tuniak s mozzarelou a velku paradajku). Snazim sa jest nutricne bohate jedla a znacim si to aj do kalorickych tabuliek takze tu by problem byt nemal. Napriek tomu ze uz viac ako 9 mesiacov cvicim 3x tyzdenne som neschudla ale naopak pribrala (samozrejme nieco z toho su aj svaly). Od malicka trpim na nepravidelnu stolicu co som ale trochu dokazala zmiernit stale to vsak nie je denne a co ma trapi uplne najviac je neschopnost sa uplne vyprazdnit kvoli zvieracu konecnika (skusala som aj cvicenie na panvove dno), neustale mam nafuknute brucho, uplne upchate pory na pleti, zlu naladu, unava, nizke libido, velmi bolestivu menstruaciu a sem tam gynekologicke tazkosti. Krvny obraz je v poriadku na hadici som bola kvoli tomu ze som mala reflux. Momentalne uzivam vyzivove doplnky resp vitaminy na prirodnej baze. Mam 23 rokov 67 kg a 164 cm a som bezdetna. Viem ze je to velke mnozstvo priznakov a textu takze dakujem pekne kazdemu za precitanie a odpoved pretoze uz neviem na koho sa obratit budem vdacna za kazdu radu 🙂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzzna
autor
14. aug 2018

@taskataska v poriadku budem si ho teda este par dni poctivo zapisovat a potom ho sem napisem. Sudim najma aj podla toho ze ak napriklad v praci jeme s kolegynami rovnaky obed a ja som uz za chvilu hladna alebo ak idem na obed ku nasim a jedia presne to iste. Chapem ze kazdy sme ini ale toto mi normalne nepride.

alazala
14. aug 2018

@zuzzna može to byť aj príznak helicobactera

zuzzna
autor
14. aug 2018

@alazala ten by ale asi zistili na gastroskopii ci? Brali mi vtedy aj vzorku a vylucili aj celiakiu a intoleranciu lepku.

loliki
14. aug 2018

Ako to riesi doktor? Ja ako laik len viem poradit na travenie : probiotika, espumisan, slnecnicove a tekvicove semiacka (olej kvoli lahsiemu vyprazdnovaniu a maksej stolici), vysetrenie krvi aj na stitnu zlazu, nepit kavu lebo moze zvysovat tvorbu kyseliny zaludocnej, radsej pit caj proti stresu, lebo aj nervozita vplyva na travenie. Mozno pomoze psycholog, co je za tym hladom. Hlad je casto maskovany smäd. Dodat tekutiny.

zuzzna
autor
14. aug 2018

@loliki ked som isla za doktorom urobil mi odber na stitnu zlazu vysledok bol negativny a iba ma odbil ze tym to teda nie je a dovidenia. Rozmyslam nad zmenou lekara pretoze u tohto sa citim ako uplny hypochonder. Probiotika uzivam aj ked so zeleznou pravidelnostou je to len v poslednom case a davam si uz na tom zalezat aby som na ne nezabudala. Vody pijem dostatok pretoze zapijam vlakninu pred kazdym jedlom a vitaminy po jedle. O psychologovi zacinam v poslednom case realne uvazovat len sa stale neviem odhodlat.

alazala
14. aug 2018

@zuzzna hm,možno, ale lepšie bude si to overiť, či ho cielene hľadali,pozri príznaky https://helikobakterpylori.sk/helikobakter-priz...

milus777
14. aug 2018

@zuzzna a neuzivas nejake vitaminy? Napriklad b komplex? Lebo tie zvysuju chut do jedla... Este ma napada antikoncepcia ale tu si nespomenula tak asi ju neberies... Tie ostatne priznaky sedia na premnozenu kandidu v tele. Opisala si ich ako podla tabulky. Skus vyradit vsetky cukry a bielu muku. Zacni uzivat oreganovy olej je silne protiplesnovy a kvalitne probiotika. Pozri si o tej kandide viac na nete a uvidis. Drzim palce

majka4848
14. aug 2018

skús tegreen, to je presne na to nafuknute bruško, problémy so stolicou a aj s pleťou robí zázraky 🙂

alexandraalexandrova
14. aug 2018

@zuzzna na tvojom mieste by som za lekarom s tymto nesla, vacsinou taketo veci vobec neriesia..,podla toho co pises mas rozhadzanu crevnu mikrofloru a ta sa da napravit iba zmenou stravy + nasadenim kvalitnych probiotik, v tomto ti bezny lekar neporadi. Pokial sa nestavias uplne negativne voci alternativnej liecbe, skus sa poradit ne tejto stranke: http://www.zdravi-az.cz/

zuzzna
autor
14. aug 2018

@alazala pozriem sa este do karty a ak nie skusim aspon ten domaci test 🙂 dakujem za odpoved

loliki
14. aug 2018

Odkedy jedavas tzv. zdravo? Tych 9 mes? Pred rokom si ten hlad necitila? Bolo by treba poradit sa s odbornikom na zdravu stravu, lebo je mozne ze v tej snahe o zdravie si na nieco zabudla, teda nemozes vsetko vediet a stala sa chyba a tvojmu telu sa to nepaci. Ak beries probiotika, netreba ani s nimi prehanat. Skus tyzden jest to, na co mas chut, co si tvoje telo pyta a nepredavkuj sa "zdravou stravou". Maj sa rada, dopraj svojmu telu aj akesi hodovanie a vahu zatial pozicaj kamaratke.

zuzzna
autor
14. aug 2018

@milus777 b komplex zrovna nie len Ccko, magne B6, omegu a este nejake antioxidanty. Ta kandida vyzera naozaj slubne ked som bola mladsia mala som kandidu vaginalne minimalne 5x vtedy mi alergologicka robila aj test na kozu ako sa robia aj na pele atd a bol negativny ale bolo to uz davno ani neviem ako velmi je to relevantne. Cukru a bielej muky kvoli tomu ze chcem spat svoju vahu velmi nejem ale neda sa povedat veru ze ich nejem vobec. Urcite sa na to pozriem dakujem velmi pekne za radu 🙂

flavia1
14. aug 2018

@zuzzna Ahoj, ja ked si davam Cecko, pocitujem stale hlad... najprv som si myslela, ze blbost, ale bolo to tym vit C. Skus vysadit, ci bude zmena..

zuzzna
autor
14. aug 2018

@alexandraalexandrova jeden cas som chodila ku jednej liecitelke-maserke alebo neviem ako ju nazvat a ona mi radila prave jest velakrat za den ze to moje telo potrebuje ale radila mi jest klasicke jedla ako su rezne, kompoty atd a prave aj vtedy som zacala priberat co sa mi samozrejme nepacilo a nestotoznovala som sa s jej radami takze som k nej chodit prestala. Moja mama si o alternativnej liecbe dost cita a prave ona sa mi snazi velmi pomoct vdaka nej uzivam probiotika a ostatne doplnky stravy ktorym taktiez davam este sancu ale kedze po mesiaci nevidim ani malu zmenu (viem ze to chce viac casu) skusam zistit aj tu ci nema niekto podobnu skusenost.

zuzzna
autor
14. aug 2018

@flavia1 musim ale podotknut ze zrovna na C som bola dost lajdak a davam si ho len ked si spomeniem takze tym to uplne asi nebude. Moze to ale zhorsovat.

flavia1
14. aug 2018

@zuzzna Jasne, este ma napadlo, ak cvicis tak ten vydaj moze byt vacsi ako prijem. Raz ma chytilo cvicenie, resp. som bicyklovala na stac.bicykli a fuuu ja by som stale jedla. Potom mi kamarat povedal, ze to musia byt jedla, ktore dodaju telu energiu, ja som az take nejedla, preto telo stale pytalo...

milus777
14. aug 2018

@zuzzna nemas zaco. Priznaky ti na tu kadidu sedia a v dnesnej dobe ma skoro kazdy prekysleny organizmus vdaka strave a zivotnemu stylu. Ja sama uzivam oreganovy olej lebo stale mam biely povlak na jazyku tak asi tiez premnozena kandida.. Drzim palce a vela zdravia

zuzzna
autor
14. aug 2018

@loliki s dodrziavanim urcitej stravy velmi bojujem a v podstate jedine co sa mi podarilo je obmedzit sladke (na ktore mam stale velku chut). Ked som teda zacala cvicit poradili mi aj ako jest cize presne mnozstva sacharidov, bielkovin atd lenze potom prisli bolesti zaludka kedy som nemohla nic jest a bol z toho nakoniec ten reflux a doktor mi povedal ze nemozem byt hladna mam stale jest lebo potom mam v zaludku kyselinu ktora mi drazdi zaludok. Tak som sa na dodrziavanie stravy vykaslala a pribrala som a teraz sa snazim o to aby som ziadnu zo zivin nezanedbala ale zaroven nebola otrokom jedla. Co ale nevravim ze dokazem plnit na 100% ale snazim da mat dostatok sacharidov, tukov aj bielkovin.

zuzzna
autor
14. aug 2018

@flavia1 ano po treningu si takmer vzdy snazim dopriat nieco navyse a hlad pocitujem bohuzial kazdy den nie len tie 3 v tyzdni kedy cvicim.

zuzzna
autor
14. aug 2018

@milus777 Dakujem pekne 🙂

loliki
14. aug 2018

@zuzzna proste pri vsetkej snahe byt zdrava a pekna sa niekde stala chyba. Ty musis ist na zaciatok a zistit co ti uskodilo. Jest treba kazde 2,5 hod alebo 3hodiny. To uz len kvoli zdravym zubom. Kazde jedlo zapit cistou vodou. Zneutralizovat ustnu dutinu. Ak mas vela kyseliny - ak to bolo pricinou refluxu, tak jest zasadotvorne potraviny : citron, zeleninu, pukance, "polystirenove" chlebiky; ale troska, neprehanat. A v noci spat. Dobru noc 🙂

salome123
14. aug 2018

Mňa napadla histaminova intolerancia... Prípadne cukrovka (neustály pocit hladu)

romiada
14. aug 2018

@loliki ano ten spanok napadol aj mne. Pri nedostatku spanku a unave si vraj telo snazi doplnit energiu jedlom a nuti Ta zobkat a papat stale.

romiada
14. aug 2018

Aj v tomto teple mas chut stale na jedlo alebo to posobi aj na Teba tak ze mas menej chut jest? Inak mne vzdy vytravilo (resp.dostavil sa vacsi pocit hladu) z cistej vody. A naopak, voda s citronom mam pocit ze mi zahana hlad. A este z jablka zjedeneho na lacno ma bolievalo brucho a pocitovala som este vacsi pocit hladu po zjedeni.

romiada
14. aug 2018

Este mi napadlo....pozri si ci nejedavas potraviny s vysokym glykemickym indexom. Po nich vyskoci velmi cukor prudko hore a potom ked aj prudko klesne, prichadza vlči hlad.

zuzzna
autor
15. aug 2018

@romiada spavam praveze az prilis niekedy aj 10-12 hodin kedze mam teraz volno ale pocitujem aj tak unavu aj pocas dna. Chut do jedla praveze ani velmi nemam a som v takom stave ze uz ma jest vobec nebavi ale hlad ma vzdy donuti. Jedine na co mam chut je teda sladke ale odolavam mu. V tejto suvislosti mi teda najviac sedi ta Candida aj spolu s ostatnymi priznakmi takze asi vyskusam nejaku dobu boj proti nej. Dakujem ti za vsetky rady 🙂 vodu s citronom skusim a takisto aj pozriet glykemicky index potravin

ibrunova
15. aug 2018

melon, polievku, a tuniak s mozzarelou a velku paradajku- to je ten vyvážený obed?

alobalka
15. aug 2018

@zuzzna tiež sa prikláňam k tomu, že kolíše krvný cukor. Možno kvôli potravinam z vysokým glykemickym indexom. Inak cukor ti kontrolovali?

alobalka
15. aug 2018

*s vysokým. ..🙂