Neviem zreteľne rozprávať

marko2001
30. nov 2015

Dobrý deň. Viem, že je to celkom trápne ale uvedomil som si, že neviem rozprávať zreteľne. Vždy keď chcem niečo povedať tak nepoviem v slovách niektoré písmenká ako napr. slovo neviem a ja poviem namiesto toho nevie a m poviem len tak slabšie a mimo to rozprávam strašne rýchlo...naozaj už neviem na koho sa mám obrátiť a potreboval by som naozaj radu aj keď toto zmením aj keď sa snažím rozprávať normálne tak zrazu nastane ako keby vnútorný blok a znova začnem rozprávať rýchlo a nezrozumiteľne. Takže za každé rady budem rád 🙂

gretocka
30. nov 2015

logoped... ale je fajn ze si to uvedomujes a chces s tym nieco robit

thea77
30. nov 2015

@marko2001 Ahoj, a co takto psycholog a logoped? Podla mna mas zrejme nejaky blok, ktory ti spusta taketo reakcie...rychle rozpravanie a tym padom sa neuvolnis, hltas pismena a je ti tazsie rozumiet.

marko2001
autor
30. nov 2015

Vďaka za odpovede 🙂

andruska80
30. nov 2015

@marko2001 ahoj, toto presne mám aj ja, nejak to neriešim, tí, čo ma poznajú si už zvykli, cudzí mi občas nerozumejú, vtedy sa snažím rozprávať pomalšie, ale často sa pozabudnem a opäť začnem rýchlo, rýchlo.... ale my to máme v rodine, rozpráva tak aj mama, moja teta, sesternica, neviem, či to môže byť dedičné alebo som proste počula, že mama tak rozpráva a automaticky som sa aj ja tak naučila? mám však bratov, tí hovoria skôr pomalšie, tak neviem....

maminecka2
30. nov 2015

Ahoj, k logopédom chodia aj dospelí, nie je to nič neobvyklé, určite sa objednaj, sú aj štátni kde sa neplatí len treba lístok od obvoďáka. Oni Ti poradia, určite sa s tým bude dať pracovať, ale priprav sa že to nepojde zo dňa na deň.

marko2001
autor
16. dec 2016

Ďakujem!!!! Konečne je mi rozumieť

simon1997
25. sep 2021

@marko2001 ahoj 🙂 ako sa ti to podarilo? 🙂