Neznesiteľná ovulácia

mamulik10
7. máj 2018

Ahojte mamicky. Trosku sa rozpisem. Som po porode dvojiciek. Uz 6 mesiacov. Zacala som si vsimat na sebe velke zmeny po zdr. Stranke ale nepripisovala som moje problemy gynekologicke mu povodu. Pred 2 dnami ma brala sanitka. Mala som taku silnu bolest hlavy ze som si myslela ze tam mam nador. Polovica hlavy oko pulzujica bolest. Az som plakala. Nedokazala som vstat ani sa len o milimeter pohnut z postele. Preto sanitka. Do toho bolest noh. Lytka a predna cast stehien. V nemocnici som absolvovala ct mozgu. Vsetko nastastie v poriadku klopem. Krv tiez v poriadku. Takze zaver MIGRENA. uz pred tym som mala bolesti hlavy po porode. Ale toto vygradovala na najvyssi stupen bolesti. Dalsia vec ktora ma trapi. Silna depresia. Taka ze v noci som nespala. Strasny smutok uzkost strach vsetko co len chcete. V hlave som si myslela ze do rana sa zblaznim a zavru ma na psychiatriu. Dnes rano som to mala ale utlmila cajom na nervy ked to musim tak napisat. Zabralo to. Mam za sebou strasne tazke obdobie smrt otca atd atd vela toho. Ale dnes ked som bola na wcku vsimla som si vela natahovacieho cireho hlienu. Prve co mi moj mozog zahlasil bola OVULACIA. prosim Vas baby mamicky. Mozem mat takyto prejav ovulacie? Take silne depresie? Take migrenny? Bojim sa dalsieho mesiaca dalsej migreny a depresie ze by som z tela vyskocila. Prosim Vas o nazor skusenost a ako postupovat? Neurolog alebo gynekolog? Psychiatra uz riesim nakolko znasam tazko smrt otca. Dakujem

juliet86
7. máj 2018

Ahoj. Tie bolesti hlavy moze byt zablokovana jrcna chrbtica. Nepises ako si rodila ale mohlo sa ti pri porode vselico poposuvat. Radim ti chod k vseobecnemu daj si pivysetrovat ale ze uplne vsetko. Skus kvalitneho fyzioterapeuta a chodievaj na rehabky. Ohladom smrti otca odporucam psychoterapiu. Napr pogugli institut vurginie satirovej. Ak psycholog vyhodnoti ze je to na lieky chod do toho. Poziadaj o pomoc otca deti ostatnych z rodiny. Ulahci si zivot ako vies ak ti to financie dovoluju. Tehotenstvo s dvojkami ich porod. 24hod starostlivost a k tomu smrt otca to je moc narocne. Drzim palceky

eliska13
7. máj 2018

@mamulik10 nízky serotonín spôsobuje migrény a úzkosť, depresiu.To, že ideš k psychiatrovi je dobrá volba, ale skús aj psychológa vyrozprávať sa zo všetkého.Mozno tá úzkosť a ten strach bol z toho, že si nevedela čo Ti je okrem iného, že si prekonala smrť otca.

mamulik10
autor
7. máj 2018

@juliet86 ja som rodila spinalkou. Mam roky problemy s krcnou chrbticou. Aj ma bolela. Chcem zajtra na gyndu any ma skontroloval aj on. Nemam ziadne bolesti z vnutra. Len krk bolieva. Chrbtica sama o sebe. Psychiatrovi idem na dalsi mesiac. Zial dlha cakacka. Ale sama som sa rozhodla siahnut po liekoch. Pretoze pol roka sa to somnou taha. Ziadna radost stale smutok nervozita niekedy nedokazem vstat z postele. Nedokazem ist z domu von mam stracj zo vsetkeho. Uolne som sa izolovala od ludi. Jediny s kym sa bavim je manzel. A deti. Nic ma netesi. A pravdu pobediac od smrti otca a problemov ktore som mala so sestrou sa necitim uz ani ako ja. Citim sa ako niekto iny. Co sa tyka ponoci je to tazko. Ja zijem mimo sk a manzel je stale mimo. Takze som na tie boje sama. Alr co sa tyka deti oni su strasne zlate. Nieje s nimi taka starosy ako som sa bala. Su pokojne. Nastastie inak by mi k celej veci nepridalo.

mamulik10
autor
7. máj 2018

@juliet86 a dakujrm Ti za palceky. Vazim si moc.

pininka
7. máj 2018

@mamulik10 bolest hlavy je urcite od spinalky, aj ja mam od detska migreny, ale po spinalke su niekedy uplne strasne. Ale u mna to nema nic s ovulaciou. Skor ked sa ide menit pocasie, alebo sa nejako rozrusim. Depresie nastastie nemam, ale tebe by som urcite odlorucila neurologa a aj psychiatra,predsa mas male deti.

juliet86
7. máj 2018

@mamulik10 a kojis? Kojila si? Odporucila by som ti MR krcnej. Vies po anglicky? Chod napr na youtube channel backtochubby a ona na konci kazdeho videa ma zlavovy kod na betterhelp. To je online psychologicka piradne online chat s kvalifikovanym psychologom a vdaka nej mozes mat na kratsi cas zadara
Potom zvaz ci ti to pomaha a financie. Je uxasne ze v tak narocnom obdobi sa zvladas starat o seba a o deticky. Gratulujem. Pozri depresia uzkost to nie je na hanbu
A v dnesnej dove sa da velmi pomoct. Pripadne poguglibknizku moje mila smrti. A pozri si krkavciu matku na fb. Dobre bude. Ver mi. Co bolo so sestrou? Musis byt teraz na seba dobra. Docasne prasky na spanie ti moze dat aj vseobecny. Napr. Guajacuran mne pomaha je volnopredajny. Drzim palceky dalej. Nie si v tom sama. Je to kriza ktoru zvladnes a vyjdes z nej silnejsia

ukulela
7. máj 2018

@mamulik10 s ovulaciou by som tu migrenu nespajala. mna vzdy bolievala hlava - ale az po porode som raz chytila taku migrenu, ze som volala chlapovi, aby okamzite prisiel a bral maleho. muselo sa pozhasinat, ani slovo a ja som sa nemohla o milimeter pohnut, lebo ma preukrutne bolela kazda zmena polohy. preslo to az ked - sorry - som sa vyzvracala od tolkej bolesti :( v tvojom pripade k tomu zrejme pridala ta chrbtica ... a poporodna depresia. psychiater je dobra volba, ozaj klobuk dolu, ze si to vies vyhodnotit v sebe a ides k nemu. ak ti pomaha caj, normalne ho pi. prekladaj napriklad matovym, medovkovym (ten tiez ukludnuje), ...ja homeo neuzivam, no ked som nemohla spavat, tak mi kamoska dala homeo sedativ pc tusim a pomohlo mi. kazdopadne okrem psychiatra ries aj tu chrbticu s lekarom. nech ta posle. straz si stravu. vela ovo, zeleniny, vitaminy ... drz sa, lekar ti urcite pomoze. a este - je dobre, ze s manzelom o tom hovoris.

mamulik10
autor
7. máj 2018

@ukulela toto ked som si precitala ako keby som seba videla zase 2 dni dozadu. Ani ja som sa nemohla pohnut lebo len kusok milimeter a plakala som. Ja vydrzim vela ale toto bol strop v zivote by ma nenapadlo ze pocitim aka je bolest hlavy silna. Aj si to riesila u lekara? Medovku mam budem skusat aj tu. Dakujem za pobzbudive slova vazim si to. Moc

montemotherone
7. máj 2018

@mamulik10 áno, môže to byť ovulácia. Ja ju znášam striedavo, rovnako zle ako menzes. Tu poslednú som tiež skončila na pohotovosti s bolesťou panvového dna až ku konečníku, akoby som rodila. Tiež všetko skontrolovali a okrem voľnej tekutiny (možno z cysty), všetko o.k. postupne to prešlo a bolo to o.k. Depresie, závrat, slabosť... často sa mi to objavuje pred menzesom, ale aj počas ovulky.
Máš ťažké obdobie, psychika sa pretavuje aj do fyzických bolestí. Musí sa to jednoducho "dostať von", musíš všetko spracovať a prijať... Aktívne pre lepší pocit skús vysadiť mlieko aj výrobky z neho, doplň Magnézium, B komplex (v strese sa viac spotrebujú), meraj si pitný režim (30-40ml/kg hmotnosti/deň), pri napätí skús liek Guajacuran. Práve pri bolesti hlavy "z napätia" celkom zaberá. Pred spaním skús piť čaj z Ľubovníka bodkovaného, alebo Valeriany lekárskej (nie naraz!). Valeriana uvoľní, Ľubovník sa používa v alternatívnej liečbe depresií...

asia83
7. máj 2018

@mamulik10 Samozrejme. Ja to tiež mávam, no v menšej miere. Presne ten výtok, pulzujúca bolesť na jednom mieste v hlave, depresie. Mne to prejde za 1-2 dni, no nie je to príjemné. Máte detičky, skúste sa sústrediť na ne. Proste si to akoby "nevšímať", venovať sa deťom, keď spia, tak si vyložiť nohy, relaxovať. Viem, že pocity vám to nezmení, no možno zmierni. Robte to, čo vás najviac ukľudní. Ja zvyknem piť tiež Magnéziu.

juliet86
7. máj 2018

@mamulik10 a uvedom si ze nedostatok spanku sa kedysi vyuzival ako prostriedok mycenia. Ked nespis problemy sa ale ze prudko nabalia. Skus napr aj autogenne treningy meditacie a ine technijy najdes aj online na zlepsenie spanku. To das!

jankaryan
24. okt 2021

@mamulik10 depresia jaj vyšitá

miskachrumka
Včera o 10:37

@mamulik10 úplne to mám rovnako 😪