Neznesiteľná celodenná bolesť, vracanie, hnačky počas menštruácie

9. máj 2022

Ahojte, nejaké zaručené rady ako na silne menstruacne bolesti ? Trapim sa uz roky, ale posledne mesiace je to strasne: celodenne krce, silne migreny, 3krat zvracanie, hnacky, neschopnost nic zjest ani pit. Kazdy mesiac si musim zobrat volno v praci, resp. rano nepridem, lebo nie som schopna:( dakujem vam

autor
9. máj 2022

Este som zabudla povedat ze ultrazvuk v sonoclinik, vsetko ok, okrem polypu na maternici…ten mam ist vybrat o mesiac

andula1988
9. máj 2022

Mavala som nieco podobne, 1 den bol utrpenie nevladala som existovat … jedine co pomohlo bol aulin, popripade flector … od porodu uplna zmena

autor
9. máj 2022

@andula1988 ano mne tiez len toto ako tak zabera ale zakazala mi to obvodna kvoli peceni vraj to velmi skodi aj aulin aj flector, lebo ja som si musela dat aj 3/denne

janetinka27
9. máj 2022

pupalkovy plej si neskusala? ja beriem denne 2000 mg.ale mne nebyvalo tak zle,ale vraj pomaha.

dzulli1980
9. máj 2022

Tiež som mávala podobné stavy, mne pomohol čaj Gynastan - ženský čaj, pila som denne.

ninka99865
10. máj 2022

A laparo ti nerobili? Ci tam nesú endo ložiska poprípade zrasty

andula1988
10. máj 2022

Ja som mala aj laparku, pila caje, vitaminy a nic …. Skusala som aj vitex jahnaci to bolo o nieco lepsie

ninka99865
10. máj 2022

Ja som mala podobne. Nie až tak zle ako autorka ale dosť ma to obmedzovalo a dala som si spraviť potravinové alergie vyšlo mi mlieko a keď som ho vysadila sa to upravilo. A vyradila som aj kavu.. a tiež som to riešila roky, gynekológ mi tvrdil že to je úplne normlane.. ale dá sa žiť aj inak

kittykat22
10. máj 2022

nemozes mat endometriozu?

nikanu
10. máj 2022

To vážne takto pomáha vyradiť mlieko? Vyskúšam keď budem mať bolesti aspoň na tie dni a uvidím. Ale tak to keď doktorov povie že je inak všetko ok oni sa tým už viac nezaoberajú takže ťažko povedať. či len liekmi to tlmiť alebo čo.

ninka99865
10. máj 2022

@nikanu treba ho vysadit úplne nie len na tie dni. A výsledok sa nedostaví hneď, mne za cca 3 cykly. Lekárov by som už absolútne nepočúvala lebo ich odpoved je len že je to normálne a nasadte si hormonálnu antikoncepciu.
Vysadila som mlieko kavu, začala cvičiť u fyzio, začala sa lepšie stravovať- viac zeleniny menej blbosti a hneď to vidieť celkovo. Na instagrame som narazila na profil gynaktiv a ona tam presne spomínala aj to mliečne, že aj keď ženy nevedia dlho otehotnieť môže byt aj tam pes zakopaný. Alebo v alergií na lepok.

ninka99865
10. máj 2022

@nikanu mlieko je totiž to vysoko esteogenne a ta bolesť môže byt kľudne spôsobená aj estrogenovou dominanciou
Cize to treba brat kompexne

ejbyk
10. máj 2022

Tak tak silná potravinová alergia na niečo u teba určite! prečítaj si niečo o histamínovej intolerancii a možno sa ti po diete polepší.....

ninka99865
10. máj 2022

@ejbyk presne histamín.. ono to môže byt čokoľvek čo ty sama nezistis a gynekológ ta takto nikdy nenasmeruje bohužiaľ neviem prečo to takto je ale je to tak..