Nízky tlak, tetánia

anonymnamimka
5. aug 2023

Zdravím, viac ako mesiac a pol mám nízky tlak, ale takto som zvyknutá na hlavný že je nizky pohybuje sa okolo 115-105, ale čo sa týka DIA tak mám 62 a puls tiež pod 70, ja som mávala stále puls 85-90-100 je to zvláštne. Pred 2 rokmi mi bola zistená tetania nie silná, dávala som sa dokopy je to lepšie, jeden deň som bola dosť vyčerpaná vstúpol mi puls na 152 od vtedy som mala 120 najviac a príznaky tetanie ako blesk,keď som bola na kardiológii povedal mi lekár všetko v poriadku,dal mi Holter na kontrolu kvôli tomu vyššiemu tlaku čo bol vyššie spomenutý. Povedal mi že nič nenašiel len asi to mám skôr riešiť po psychickej stránke, ako sa zamerať na terapie a podobne. K psychológovi som bola poslaná išla som, bola som cca 4 krát. Po nociach neviem zaspať, tabletky ako je lexaurin a vlastne tie silnejšie na spánok na ukludnenie brat nechcem, som mladá mám 20 rokov príde mi skoro sa davkovať s týmito liekmi, bojím sa že ostanem tak závislá na tabletkach že už sa z toho nevymotam tak čo sa týka tabletiek na ukludnenie tak bilinkove Persen. Dnes mi prišlo zle zmerala som si tlak mala som 97 na 62 a puls eror, na druhý krát po pár minútach bol puls 68. Z neurológie výsledky bola tetania, psychológ povedal že mám úzkosti, kardiolog že je to v poriadku a Endokrinologii všetko okej len mám menej vitamínu D. Vážne ten tlak je kvôli psychike? Ma niekto podobný problém ? Kde to mám ešte riešiť? Prosím Vás poraďte mi, pretože nebaví ma mať pocit na odpadnutie inak si tlak nemeriam, a od malička som nemala problém so srdcom. Vopred ďakujem

ninka297
5. aug 2023

@anonymnamimka skus si vyhladat informacie o tetanii na internete, studuj, skusaj, co by ti pomohlo aj na prirodnej baze..musis zmenit cely zivotny styl..mne sa to podarilo aj bez liekov 🙏 Persen je slaby, skor skus bylinkovy caj (levandula, materina duska na upokojenie nervovej sustavy aspon dva tyzdne) a uvidis

a hlavne je sa nezlaknut toho stavu..mne pomahalo smiat sa nasilu, proste som ten atak prijala a normalne to zmizlo zo dna na den, ked som prestavila myslenie

luccija
5. aug 2023

@anonymnamimka ja som si predvčerom merala tlak po veľmi dlhej dobe bola som veľmi unavená zle sa mi dýchalo tlak 99/60 mám často.Mas ho nízky z toho sa cítiš zle.A tiež mám tetaniu, ale stabilizovanu snáď🙂
Teraz sú veľké zmeny počasia, tlaku na nízky tlak veľa veľa pohybu, veľa vody, pravidelne jesť.
Preco nevieš v noci spať?
Magnosolv berieš?
Ak príde atak musíš to len predýchať nezľaknut sa je dobré mať doma pre istotu Lexaurin.

anonymnamimka
autor
5. aug 2023

@luccija magnézium som mala na pokraji keď mi zistili tetaniu z magnosolvu mi prichádzalo zle beriem iný magnézium ale pomalá mi chlorella a zelený jačmeň čo mi pomohlo doplniť magnézium, asi podvedomy stres z práce možno preto sa mi ťažko zaspava naposledy som zaspala na rannú smenu 😌 s tým že o tretej som prvé oko ešte len zatvorila a 2 hodiny meškala do práce čo sa mi ešte nestalo, nemala som ešte také problémy so spánkom niekedy mám pocit keby ma niekto upálil tak nezaspím a ani nezomriem

007marianna007
5. aug 2023

@ninka297 koľko si s tým bojovala prosím..tiež nám tetaniu a chcem sa vyhnúť liekom..

nikaeli
5. aug 2023

@anonymnamimka som tetanik, môj bežný prevádzkový tlak je už dlhé roky 90/60 - mala som ho taký už v čase pred dg tetánia.. beriem chelátové Mg, keď mi je horšie Magnosolv. Na môj tlak nemá žiadny vplyv.

ninka297
5. aug 2023

@anonymnamimka ja som nespavala jeden cely rok, kazdu noc ataky..dvakrat sok si dala tabletku na upokojenie, ale nezabrala mi nejako vyrazne..ze si das tabletku nicomu nepomoze, kedze su navykove a zase to spravis v panike a mozog si na to zvykne, ze je to zachrana..ataku sa nesmies zlaknut, normalne ho prijmi, lahni si a rozdychaj bez strachu..strach plodi uzkost, mam to vazne vyskusane na sebe

@007marianna007 akutny stav mi trval jeden rok, spustil mi to kovid..teraz je to neporovnatelne lepsie 🙏

007marianna007
5. aug 2023

@ninka297 čo všetko pre to momentálne robíš respektíve aj berieš, aby ti bolo lepšie?

ninka297
5. aug 2023

@007marianna007 to by bolo obsiahle, ale v skratke - magnezium chelat, a striedam vitamin C a rybi olej, + pozri si na internete protizapalova strava a podrazdeny sympaticky nervovy system - vela studovat a skusat, co ti najviac sadne

cukroska
6. aug 2023

@anonymnamimka tak to čo čítam, to je v hlave. Psychický problém.