Nočný strojček na zuby - aké sú ceny?

barbaratothovaa
8. júl 2022

Ahojte neviete ako sa cenovo pohybujú nočné strojčeky na zuby alebo nejaké informácie o ňom ako zaberajú.
Ďakujem🥰

bibina32
8. júl 2022

@barbaratothovaa Syn mal dva roky dozadu a platili sme do 130e. Nosil ho na spodných zuboch. Nemal nejaké krivé zuby. Teda ja som to nevidela. Chodili sme tam dva roky.

katarinaba
8. júl 2022

Mojmu synovi v juni menili z toho monobloku na horny naklikavaci a platila som nieco malo cez 50 EUR.

barbaratothovaa
autor
8. júl 2022

@katarinaba aha ďakujem pekne🥰

barbaratothovaa
autor
8. júl 2022

@bibina32 ďakujem pekne😍🥰

sorciera24
8. júl 2022

@barbaratothovaa moj syn nosi nocny, lebo ma opačný predkus....aj hore, aj dole, 200E stal

barbaratothovaa
autor
8. júl 2022

@sorciera24 spolu 200€ alebo kus 200€m

sorciera24
8. júl 2022

@barbaratothovaa spolu za cely strojcek komplet

janka1011
8. júl 2022

@barbaratothovaa nie je to nejak extra drahé, tuším 150eur sme platili, má hore aj dole. Ale dobre je okrem noci nosiť aj cez deň aspoň 3 hodiny.

belllinka
8. júl 2022

@barbaratothovaa to ci bude treba nocny alebo fixny, neurcujes ty ale zubar.

janka1011
8. júl 2022

@belllinka prečo nie, my sme tiež dostali na výber. Záleží aj od finančných možností a aj čo kto preferuje. Napr.môj syn fixný nechcel. Normálne sme si mohli vybrať.

belllinka
8. júl 2022

@janka1011 nejde o to, co kto preferuje, ale aky je zdravotny problem. Asi na vsetko nestaci iba nocny. My sme na vyber nedostali.

janka1011
8. júl 2022

@belllinka no zrejme záleží, akého máš zubára. Z fixného mu viac kvapne, to je isté. Náš nerieši vlastné vrecko. Každý si môže vybrať, akurát upozorní, že pri nočnom trvá liečba dlhšie. Syna sa opýtal aký chce, mali sme sa rozhodnúť sami. A nie každý si môže fixný dovoliť po finančnej stránke, to im majú zostať krivé zuby? Myslíš, že v minulosti boli fixné strojčeky? Všetko sa riešilo týmito nočnými.

lubi2002
13. mar 2023

Prosim Vas od akeho veku nosili vase deti strojcek? moja dcera ma strasne krive horne zuby, bez strojceka to nepojde ale posledne 2 roky sa pytam zubarky na kazdej preventivke, ze kedy to uz mozme riesit a vzdy dostanem odpoved ze este je cas (dcera ma teraz 9.5 roka). Pritom ma uz vypadnute takmer vsetky mliecne predne zuby, asi okrem 2-3. zajtra mame dalsiu preventivku, tak sa budem zas pytat.

nibiru
23. mar 2023

@lubi2002 nejde len o predné zuby musí mať vonku úplne všetky mliečne a hlavne trvalé všetky stoličky tie posledné dcére idú von až teraz v 12. A to mala trvalé vonku všetky veľmi skoro.Tiež sme začali riešiť strojček až teraz predné zuby má jak keby už strojček mala( aj vďaka tomu že jej a raz trhali 1 A 2 teda čo z nich zostalo mala ich zlomené) mali možnosť rast súmerné,krásne rovné ako z obrázku ale vrchný a spodný chrup jej podľa rtg vôbec nesedí a stoličky má akoby do líca viacej na jednej strane. 1 mliečny čo mala kazoví,nakoniec dlhšie otvorený lebo 2x z neho vypadla blomba aj praskol,paradox ten trvalý miesto nej je krivý a ide jej dnu. Dnes sme boli na odtlačky. Ono dať teraz strojček kým ma mliečne je zbytočné pretože trvalý zub je úplne iný ako mliečny,hlavne väčší.

tajler
28. feb 2024

@lubi2002 môj syn má 7 rokov, nemá vonku ešte všetky mliečne, ale niektoré má už svoje trvalé a horné jednotky mu narástli krivo, lebo mal úraz a mliečne si vyrazil. Dnes sme boli na preventívke a ideme riešiť nočný strojček, nič o Tom, že by mali byť vonku všetky mliečne nám zubárka nehovorila, tak som zvedavá čo nám povie čeľustna ortopedička.

lubi2002
28. feb 2024

@tajler ano, je lepsie ist na konzultaciu k celustnej ortopedicke, ta vam urcite povie ci cakat alebo nie. Niekedy sa nazory zubara a celustneho ortopeda lisia, ako to bolo aj v nasom pripade 🙂

tajler
7. mar 2024

@lubi2002 áno presne tak, ja som bola so synom a teda ideme až 22.5. k tej celustnej, tak som zvedavá čo sa dozvieme. A hlavne teda aj koľko taký dočasný resp. Nočný strojček stojí.