NOÚ Klenová - Konizácia krčka, skúsenosti?

katka3588
17. jan 2019

Ahojte, nájde sa tu nejaká žienka,ktorá sa somnou podelí o skusennosti ohladne konizácie krčka matermice v NOU klenová? Boli ste tam na zákroku ak áno,ako to prebiehalo? Boli ste spokojné so zákrokom a bolestivosťou? Ďakujem za vaše odpovede.

evitka83
17. jan 2019

@katka3588 no big deal 😊 den predtym ta prijmu, urobia este zakladne vysetrenia preistotu, dostanes trochu dietu, kedze ta caka anesteza. Dalsi den, zakrok, pred nim pichnu naladovku, odvezu na sal, urobia potrebne, zachvilu si hotovo. Mne bolo blbo z z anestezy, ale nie kazdy to ma. Nechaju si ta 1-2 dni na pozorovanie a ides dom. Tyzden sedis na vankusikoch a potom si v poho. Akurat ked ides prvykrat cikat po zakroku, tak nic moc pocit. So sportom tak na 2-3 tyzden pokoj, tutu mutu tak 4-6 tyzdnov 😊 a potom uz ani nevies 😉 drzim palec

katka3588
autor
17. jan 2019

@evitka83 tak to som rada,že to ide takto šikovno. No uvidíme ako sa lekar rozhodne a nerobia už takú jednodňový zákrok? Lebo som čítala že aj tak robia ale to asi len nejaké malé zákroky asi podľa stavu postihnutia krčku. No každopádne ďakujem za poradenie 🙂