Občas mám arytmiu

mo215
9. jan 2022

Ahojte idem si k vam neviem ci je to rada alebo pomoc.mávam občas srdcovú aritmiu,taku zvláštnu , hocikedy pocas dna mi srdiečko tak prebije cítim to az v hrdle a potom asi od strachu mi pride nevoľno nakolko sa bojim.u dr.som bola nasadila mi magnezium,som obj.na kardiológiu zial termín az o mesiac,trvá to uz dlhšie,mal niekto podobný problem?ta aritmia je aj v klude a ked sa nahodou namáham alebo pobežím chvilu trvá kym sa mi srdce ukľudní,bije velmi nepravidelne,dakujem ☺️

kabinka11
9. jan 2022

@mo215 Moja babka ma aritmiu už niekoľko rokov. Tiež cíti ako jej vynecháva..

mo215
autor
9. jan 2022

@kabinka11 a bola u lekára?ja len ci sa to nejako lieči alebo sa stym žije normálne?alebo su na to lieky?dakujem

lenuska9999
9. jan 2022

@mo215 precitaj si na internete niečo o extrasystolach, pravdepodobne to bude to. Ja tým trpím skoro rok, od kedy som prekonala covid. Magnézium na to dosť pomáha to je pravda, ja beriem 2 krát denne. Veľkým spúšťačom je napríklad stres, nepreživaš teraz nejaké náročné obdobie ? Kardiológ ti dá určite holter (EKG na domov, na 24 hodín), a podľa toho zisti kde v srdci tie aytmie vznikajú a co sú presne zač. No extrasystoly vraj nie sú nebezpečné, riešia sa až keď ich je cca 20 000 za den. Sú len dosť nepríjemné

babulkomale
9. jan 2022

@mo215 aky mas vtedy pulz na tlakomeri?

kabinka11
9. jan 2022

@mo215 určite bola u lekára, ona to ma od mlada, teraz ma 79 rokov. Nie je to život ohrozujúci stav, naučila sa s tým žiť. Ona berie lieky, má viac chorôb už, ale neviem ci aj na túto arytmiu.

luccija
9. jan 2022

@mo215 lekárka Ti dá holter a uvidíš.Vascinou to nie je nič vážne extrasystoly je to veľmi nepríjemné, ale nič vážne .Ja som mala také preskakovanie po Covide 2 m , ale holter a sono nic neukazalo.Magnezium je výborné

mo215
autor
9. jan 2022

@babulkomale to neviem nemerala som si ale je zvýšený urcite obcas si premeriavam palcom na zápästí a je rýchlejší ako bežne
@babulkomale
@babulkomale
@kabinka11 dakujem každopádne za odpoved

mo215
autor
9. jan 2022

@luccija dakujem urcite si prečítam, dost sa bojim aby to nebolo nic vazne

babulkomale
9. jan 2022

@mo215 ja som mala pomaly, bradykardiu, len mi zrazu zostalo zle...merala som si tlak a zistila ze ten je normalny, ale pulz bol 45.
Mna prijali na JIS a chceli davat kardiostimulator, ale o par dni to preslo.

mo215
autor
9. jan 2022

@lenuska9999 prave som to docitala,dakujem za info,ste všetky super ktoré píšete a aspon troska mozno aj psychicky pomáhate.myslim ze mi dr.da ten holter,ja sa len bojim výsledku
@lenuska9999
@lenuska9999
@lenuska9999
@lenuska9999

mirkava
9. jan 2022

@mo215 môžu to byť aj extrasystoly. Srdiečko bije ale ten úder je slabší a nezachyti ho ani tlakomer. Nie je to nebezpečné. Treba ísť na vyšetrenie