Stres, nepravidelný tep, arytmia, mdloby

11. aug 2021

Ahojte. Hľadám niekoho kto má podobnú skúsenosť prípadne problém. V práci som už skoro desať rokov a nikdy som nemala s tým problém až posledný polrok. Akonáhle príde klient neviem, či dostanem stres, no neskutočne mi príde zle pociťujem hlavne palpitácie, nepravidelný tep, arytmia, mdloby a triaška rúk. Neviem sa s tým pohnúť, nakoľko kardiologička mi povedala, že nevie , čo má so mnou robiť ( ona tvrdí , že to je spojené s tetániou ) a aj neurológ ( ten mi povedal, že to nie je neurologického charakteru, nakoľko mám potvrdenú tetániu a on sa s tým nestretol, žeby to malo vplyv na arytmiu ). Ja už neviem ako ďalej . Mám neskutočné problémy a z ich hľadiska je to uzavreté....

dominikatomas
11. aug 2021

najdi si psychioterapeuta

11miska07
11. aug 2021

toto je praca pre psychiatra, nie v zlom, ale proste toto treba riesit tam

autor
11. aug 2021

@11miska07
@dominikatomas ďakujem dievčatá. Viem, že máte pravdu asi som si to potrebovala prečítať

dominikatomas
11. aug 2021

aj ja mavam paniky, ale ineho razu. chcodim ku psychologicke a snazim sa byt nad vecou.... ked sa citim blbo ale mam zle mylsienky kao dnes na chviu..tak som s apozrela na hodiny a uz je skoro pol12 tej,leti to..hoci viem, ze este paru hodin budem v praci ale potom uz sadnem na bus a idem domov, tak sa snazim tesit ... uz iba do 15tej..snazim sa zivit tu prestavu aby som sa zaroven ukludnila... ty sa snaz hoci viem, ze asi sa to velmi neda. povedat, že klientovi iba poradis a nic ine sa nestane. On odide a ty budes aj nanadelj v poriadku .

autor
11. aug 2021

@dominikatomas no prišiel , urobila som základne úkony a poslala preč, že o 20 minút to bude vybavené, no ostal čakať za dverami a vedela som o tom. Samozrejme u mňa panika, lebo niekto čaká. keď bolo to hotové zavolala som ho dnu doriešili veci, no veľmi zhovorčivý ,, chalan ,, začal študovať papiere, čo ma podpísať a zavalil ma x otázkami. Tak som sa zahovorila, že v pohode som to zvládla aj v jeho prítomnosti ďalších 15 minút. Proste pri jeho otázkach som prešla na iné myšlienky a nemala som čas panikáriť, tak isto to bude psychikou.

dominikatomas
11. aug 2021

urcite to je psychika. Mne ked zacne byt zle od namylsania tak sa nsazim zahvoorit ked mam s kym aj v praci. Ked mame nieco vela taka ni nestihnem dumať nad iným a mam aj dni ked je toho tolko, že poslendu hodinu pred koncom v praci, si sadnem a ani nepomyslim na nejaky blud ale iba zbhenme cas a idem prec. Je to havne v hlave a keby kazdy vedelako to raz a navzdy poslat prec z hlavy zilo by sa super.... a ktomu klientovi. TAk mal otazky ,lebo chcel vediet co a ako, čo nebolo na škodu. Kedze ta zavalil otazkami nebol cas na bludy a paniky. Proste si sa venovala jemu takze presiel cas a aj panika. A po chvili si zistila, ved ja som zahnala paniku a takou oybcajnou vecou.iba odvratit mysel.

autor
11. aug 2021

@dominikatomas úplne vystižne

dominikatomas
11. aug 2021

tak ono je to lahke pisat ale sama mam co robit so sebou aby som bola na klude a snazila sa krok po kroku

autor
11. aug 2021

@dominikatomas presne to.ja neviem, čo sa deje nikdy som niečo také nezažila

dominikatomas
11. aug 2021

anija mne sa to spstilo tiez v narocnom obodobi , preisil isty cas a mam to zase

autor
11. aug 2021

@dominikatomas ako v mojom prípade je ta arytmia niečo strašné, normálne cítim nepravidelnosť pulzu

dominikatomas
11. aug 2021

to s tym vsetko suvisi nahromadeny stres rozhadze aj tlak.. ja uzivam teraz sumive magnezium a spi s a mi dobre a zdruzuje velky stres

autor
11. aug 2021

@dominikatomas ďakujem za tip. Ja užívam Magnosalv no asi veľmi nepomáha, začala som aj D, C a B12, nakoľko som schudla z toho mála 4 kg a vyzerám ako chodiaca kostra

dominikatomas
11. aug 2021

ja toto magnezium beriem pred spanim ale ty hok ludne mozes vziat aj rano na prazdny zaludok. Skor sa telo upokoji pocas dna 🙂

autor
11. aug 2021

@dominikatomas vďaka pozriem si. a ak sa môžem spýtať ty máš aké príznaky ?

dominikatomas
11. aug 2021

ja mam panicky stres az strach, ze mi bdue zle ked sa najem a mylsimna to a potom mi je vselijak...alebo ze rano vstanem bude mi zle a proste velm i irieism jedlo kedy a co mam jest a ci mi to stravi... take tym s halavne zaoberam..ale snazim sa jest a nenamyslat si

luccija
11. aug 2021

Úzkostná porucha obvodná nech Ti predpíše ukludnovak

llenka014
11. aug 2021

Aj ja to mávam niekedy tie stavy :/

dominikatomas
11. aug 2021

@llenka014 v tejto dobre ,ktora je teraz to ma skoro kazdy druhy clovek..obidvujem ludi co su stale nad vecou a optimisti a ani tato doba im nebabre do zivotov a mysle..

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas no to áno ja mávam dobre a zle dni :/ neviem ss toho zbaviť toho strachu z niečoho úzkostná porucha je hrozná tie príznaky hlavne

dominikatomas
11. aug 2021

@llenka014 ano ale je hlavne ziskana

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas len ako ju dať preč keďže je získana

dominikatomas
11. aug 2021

@llenka014 no to je bohuzial to co neviem sama ani ja .. proste bud s astym naucit zit a ovladat to alebo sa poddat, ale ja s apoddat nechcem

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas ani ja :(

betka233
11. aug 2021

Neprekonali ste pred casom koronu? Ja som presne tieto pocity/stavy mala po korone, uplne stres bol aj ked som len mala dostat navstevu, alebo ist ku svokrovcom, sledovala som sa... interne nic neukazalo, napisali ze mam susp. uzkostnu poruchu 🤦‍♀️ vedela som ze psychikou to byt nemoze, som doma na materskej, dieta ukazkove, problemy ziadne... po par mesiacoch mi to postupne vymizavalo...

dominikatomas
11. aug 2021

@betka233 nemylsis si, ze je to tym, kedze stavy ,ktoré mame su uz dlhsiu domu este z cias pred koronou..takze urcite to tym nieje

llenka014
11. aug 2021

@betka233 presne po korone to mám tieto stavy

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas ja to mám po covide

dominikatomas
11. aug 2021

@llenka014 moze to byt podobne ale nie je to to iste,.. po covide preto, lebo clovek sa zlakol co s nim je ci sa z toho dostane , ci niekoho tym este neohrozi..je zufaly a ma beznadejne mylsienky je to normalne... ale tie stavy prave uzkostne su nieco silnejsie, ktoré nevymizli od kedy zacali..

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas no mne nastali po covide a sú dodnes 🙂 viem to tam to začalo prepuklo