Obličkové kamene

lucia0211
29. jan 2024

Ahojte,viete mi poradit niečo účinne ako sa zbaviť obličkovych kameňov ?Viem že veľa veľa piť ale vraj ak sú už kamene veľké tak nepomôže už nič iné len operácie …minul rok som si dala laparoskopicky vybrať žlčník pre kamene a teraz toto ..desim sa ďalšej operácie …dali mi termín aj na ct ale až o mesiac 🫤dovtedy človek aj zomrieť môže …tam mi aj rovno povedia aké veľké sú ..ale podľa správy od urologa mal jeden 6mm ..druhý čo som mala na druhej obličke už nevidel ..ako je to možné neviem,na koľko mám este stale na tej strane bolesti …viete prosim poradit niečo učínne?Citala som že nejaký čaj chanca piedra je dobry ..máte s ním skúsenosti ?A tí čo ste museli absolvovať operáciu ako vám ju robili ,rozdrvili len kamene alebo laparoskopicky ich vybrali ?Ďakujem za prečítanie a odpoveď ..

martinmmartin
29. jan 2024

Ja man kolegu ktory jeden vecer pil retazovo nahodou velmi silnu citronadu ( lebo mu zrovna chutila) . Za par hodin na wc videl ze ide z neho hnedy moc - myslel si ze je koniec tak isiel na pohotovost a tam mu povedli ze si rozpustil kamen o ktorom ani nevedel a ide to z neho von . Poslali ho domov a odvtedy je ok

lucia0211
autor
29. jan 2024

@martinmmartin no o tom citrone som počula aj ja, že piť ráno citrónovú vodu…ale to je tiež asi dlhodobý proces ..ja sa len bojím ,aby keď sa mi začne rozpadávať kameň, tak sa mi to tam neupchalo z tých malých čiastočiek