Obličkové koliky, ochorenia a operácia obličiek. Ako to zvládať?

pink_lady
10. nov 2009

ahojte
hladala som nejaku temu o ochoreniach obliciek ale nic som nenasla ...je tu niekto kto mava oblickove koliky pripadne absolboval operaciu obliciek - ci uz kamenov alebo inych prekazok v mocovych cestach? ako zvladate koliky?
ja uz zijem niekedyv panickom strachu ze kedy to opat pride, kolika je fakt strasna bolest radsej desat porodov ako jedna kolika 😕

pink_lady
autor
10. nov 2009

psychicky ma to dost vycerpava takze ak ma niekto nejake "osvedcene" recepty resp skusenosti ako sa z toho dostal ako sa to da ovplyvnit, budem vdacnaaa

roasha
10. nov 2009

pink,neovplyvnis,niekomu sa jednoducho kamene alebo piesok tvoria,niekomu nie.
my s mm mavame obaja. 😝 😀

smily
10. nov 2009

ahojte ja som mala po prvom porode akutne zlyhanie obliciek... tie bolesti boli otrasne..

pink_lady
autor
10. nov 2009

Roasha aj ta operovali? Ci to vyleze samo? A ako casto to mavate? Myslim tie koliky
Smily a teraz si ok?

roasha
10. nov 2009

pink,pisnem ti IP 🙂

smily
10. nov 2009

pink_lady teraz ano, dokonca po druzhom porode to bolo ok len som stale sledovana na nefro.. akurat pozajtra tam idem na odbery

soniada
6. dec 2009

Ahoj pink,
ja som mala koliku dost neprijemnu ☹ , lekari mi nespravili vysetrenie a tak ma vo vysokých teplotach na druhý den odviezla sanitka, dva týzdne som lezala na silných infuzkach v nemocnici , nemohla som sa ani pohnut od bolesti na 5 krizov hnisu v moci, mam pravidelný zapal mocových ciest..
ach chces vediet nieco viac napis ip lebo sa mi to tazko dohladava kam som pisala 🙂

pink_lady
autor
7. dec 2009

uff boze take mlade baby a ake problemy mame 😕

petot
7. dec 2009

Nemám vďaka Bohu osobnú skúsenosť, ale čítal som po fórach, že najúčinnejší prostiedok proti kameňom je čaj alebo extrakt z rastliny chanca piedra, ktorý používali už Indiáni (názov znamená "lomikameň").

Ďalším odporúčaným prostriedkom je špargľa. Niektorí ju odporúčajú kombinovať s kokakolou. Ak si dobre pamätám, bolo to niečo ako vypiť 6 balení (plechoviek? to by boli 2 litre?) za 2 hodiny, a potom zjesť plechovicu špargle. Hm, 2 litre koly, to by bolo 200g cukru, takže lepšie asi nejaká varianta bez cukru 😉

Uvádzam tak ako som si to zapamätal, takže to nemusí byť presné.

pink_lady
autor
7. dec 2009

Ta chanca piedra poznam, mam doma,pomaha od bolesti, ta kola sa nesmie 😉

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea1201
25. nov 2011

@pink_lady ahoj,chcem sa spytat na chanca piedra,akurát som si ju zohnala,ake maš skusenosti,pomáha teda aj pri kolikach obličkovych,ulavi sa hned po vypití?Od začiatku tohto roku som mala v trojmesačnych intervaloch koliky,ale stále mi hovorili že to je bolest krížov až potom v septembri zistili že mám upchanu obličku kamienkom,tak ma poslali na rozbitie do Ziliny,a teraz mám zasa na druhej obličke,ale ten asi vyjde alebo už vyšiel von,teda dufam,pomáha to aj na prevenciu,mám strach že sa tie kamene budu objavovat stále,že už od nich nebudem mat pokoj,je to strašna bolest,už som mala aj žlčnikove koliky,ale mám pocit že toto je ešte horšie

pink_lady
autor
25. nov 2011

@andrea1201 odporucam - zakup si rowatinex kvapky tiwe pomahaju aj pri akutnej kolike a pomahaju vylucit kamen - doslova zazrak 😵 chance piedra tiez uvolnuje krce a rozpusta, ale akutne som to neskusala ...chodis na uro v trencine?

andrea1201
25. nov 2011

@pink_lady ano k Sokolovi,a daju sa kupit bez problemov v každej lekárni?Mne celkom pomáhali kvapky Tramal a tiež diclac tabletky,teraz pijem urologicky čaj a plzeňske pivo

pink_lady
autor
25. nov 2011

@andrea1201 ano vacsinou ich maju, ale ak ti budu ponukat tabletky, tak neber, radsej daj objednat, tabletky su skor preventivne,,,mne nepomahali/nepomahaju...hej plzen je super na to 😀 mne pristic poradil este na prevenciu sumienky mineral...inak dobre je naraz vypit veeela vody, kolko znese zaludok, vtedy to pomoze pohnut...ja som tu chancu tak pila ...apropo, v tn nemocnici na mna kukali ako mucha puk ked som dosla nakontrolu a v krabicke doniesla suter, ktory som pred tyzdnom na uzv mala velkosti 8-9 mm,,,,slava rowatinexu a chancu piedra 😀

andrea1201
25. nov 2011

@pink_lady aj si vedela že ide von,mala si nejake rezanie alebo pálenie,lebo teraz ani neviem či je tam alebo nie,predtym ked odchádzal ten rozbitý tak som to cítila,ukáže sa až neskôr ked dostanem dalšiu koliku,a ten rowatinex mám brat či mám bolesti alebo nie,je to vlastne aj na prevenciu,mne niekto poradil pol citrona do 3dl teplej vody každe ráno,o tej šumienke tiež viem,a ako často si pila tu chanca piedra a kolko,naozaj treba aspon 600ml denne ako je v návode?

pink_lady
autor
25. nov 2011

@andrea1201 ono to bolo tak, v pondelok som podpisala reverz (mala som doma 8 tyzdnove babatko), domov som dosla s hydronefrozou II-III stupna. hned som nabehla na internet, goooglila, hladala co a ako. vseobecny mi v utorok poradil plzna a horuce kupele a predpisal algifen ze ten aj roztahuje aj kanaliky v oblickach. este v ten den som objednala tu chancu piedra. ta prisla v piatok, dovtedy som pila obrovske mnozstva vody naraz (aj 1-2litre 😝 ).v piatok dosla chanca piedra, a vtedy som nasla na nete aj ten zazrak menom rowatinex. vlastne do soboty som bola viac menej bez bolesti, vecer ma zacal bolet bok, tak jasan plna vana, nospa, nad ranom pozeram krvavy moc, a zrazu som cosi zacala citit akoby ma tlacilo v mechury uplne dole. tak som sla na pohtoovost a na urologiu na uzv, tam bol taky mlady dr ze vy ste ta co to mala taky velky kamen 😝 kuka na uzv to neni mozne, on sa posunul do mechura ale ze to asi sama nevycmochtam. ja ze no ja vam ukazem, nenecham do seba rypat 😲 citila som taku bodavu bolest dole, tusim v pondelok mi ktosi zohnal tie kvapky, uzila som viac kvapiek naraz, tusim 20 bolo pisane pri kolike, inak sa uziva len 4-5 30 min pred jedlom, to bolo vecer, a v noci som sa zobudila na taku ze silnejsiu pichlavu bolest, no kurnik asi to uz pojde von, vypila som liter vody a cakala az sa mi naplni mechur a potom sup - clup do kelimka od perly a kamen bol vonku. to samotne vylucovanie uznebolelo vobec. ostatne kamienky som citila taku akoby nervovu bolest, vystrelovanie, ked to slo cez mocovod a nasla som to len nahodne na papieri, alebo som citila vecer pred akoby mi nieco zavadzalo pod rebrami a na dalsi den to zo mna vyliezlo a tiez som to nahodne nasla ...no aby som ti odpovedala na otazku, rowatinex sa berie aj preventivne, ale na zaciatok mozes viac, tak 20 kvapiek, tu chancu som pila zo zaciatku, 2*600ml denne, asi tyzden, potom 1*denne. ...ten citron neviem lebo ja som mala oxalatove kamene a na to citrusy nem dobre, oni to podporuju, aj celkovo, vitamin C, zivocisne bielkoviny, zrejuce syry,....inak ..ten rowatinex som poradila kamoskinej svagrine s kamenom...tiez bol do 24h ten kamen vonku....ale treba vela pit, aby sa nestalo ze sa len posune a zase niekde zakliesni...ale on posobi nejako tak, ze akoby ten kamienok trosku rozpusti, a tym ze uvolni krce, vybehne to do mechura a von...

pink_lady
autor
25. nov 2011

som sa rozpisala 😕

andrea1201
26. nov 2011

@pink_lady dakujem za rady,dnes začínam s chanca piedra a hned v pondelok sa opýtam v našej lekárni na tie kvapky,ked nie tak som ich našla na internete daju sa tam objednať,som zvedáva potom ked pôjdem na kontrolu čo zistia,teraz ked som bola tak to bolo lepšie ako pred tým tyždňom ,tá oblička sa vraj uvolnila,tak bud sa ten kamienok len otočil a teraz moč lepšie odteká alebo v tom najlepšom je už vonku,ked oni to ani nevedia presne povedat

pink_lady
autor
26. nov 2011

@andrea1201 tak drzm palce a so sokolom si spokojna?

andrea1201
26. nov 2011

@pink_lady ale áno aj s doktormi čo tam robia,horšie bolo ked som mala koliku od 5 rána a on akurát robil až od 12 a ja som musela ist do nemocnice,bolesti hrozné ,vracala som,a vôbec si ma nevšimali,išla som ako som bola na rade,a doktorka taká mladá si ma tam aj chcela nechat,ale vôbec som tam nechcela zostat,dala by tramal inekciu,ale ta nezabrala a dala mi aj tabletky a tie mi pomohli tak na hodinu,tak som ešte v ten den išla Sokolovi a unho mi už dal doktor Kohutek,robí aj v nemocnici a u Sokola robi len v stredu poobede, lepšie tabletky aj tie kvapky Tramal,hned bolo lepšie,tolko moja skusenost

pink_lady
autor
26. nov 2011

@andrea1201 no k pristupu dr v nemocnici sa nevyjadrujem, az na kohutka ten bol super 😉 tak on robi u Sokola? dobre vedet 😅

andrea1201
26. nov 2011

@pink_lady áno,on ma vtedy vyšetroval a je uplne super,aj ten druhy Holba sa myslim volá

lilijana11
11. jan 2012

ahoj moste mi poradit sniecim mojmu sincekovi nasli nadoblickovej casti nieco ako bradavicu ale nevedia co to je ze jeto take male ale nevedia zistit co to je moze mi niekto pomohnut lebo sa bojim abi nemal nedajboze nador alebo co prosim poradte ma

lilijana11
11. jan 2012
mildo17
3. mar 2012

ahojte. mam problem. cez vianoce mi zistili obličkovy kamen v močovode. v januari sa mi ho snazili vybrat pomocou uretoskopu ale nedostali sa k nemu ,lebo mam zuženy mocovod v jednom mieste, dali mi stent aby sa mi rozsiril močovod . o 2 mesiace mi robili uretoskopiu ale stent mi pocas tych 2 mesiacov zisiel pod tu zuženinu a znovu sa k nemu nedostali . dali znovu stent a o mesiac pojdem znovu. uz ma to ale dost vycerpava a som z toho dost psychicky unaveny. robil mi to dr. kohutek v TN , podla je dobry doktor a aj ohlasy na jeho osobu su dobre na fore. mohli by ste sa mi ozvat ti ktori maju alebo mali podobny problem ako ste to vyriesili. bol by som povdacny diky

tenis77
19. mar 2012

práve som našla tieto príspevky ... a moc ste ma teda nepotešili ... v apríli ma čaká uretoskopia ... hned poobede idem do lekárne si kúpiť kvapky ... mám kamen niekde už medzi malou panvou .. dúfam že sa to doktorovi podarí vybrať na prvý krát ... v septembri som bola v nemocnici s kamenom 3 týždne - prvýtýžden neskutočné bolesti potom sa im to laparoskopicky nepodarilo vybrať na prvýkrát a až na druhý .. neprajem tieto bolesti nikomu ... mám kúpený aj čaj chancu a vidím že ju musím viac piť ja pijem len jednu šálku denne začnem viac a piť mám 3 litre denne ... no tak od sobotu už pijem 3 litre ale budem aj viac .. radšej by som ten kamen vyplavila ako ísť do nemocnice ...

julka636
9. máj 2012

Ahojte!Ja som Julka .Mám zlé ladviny a tažko zvládam tie bolesti. Mám hrozný strach že tie ladviny ovplivnia moju lásu k športu .....

artefact1
8. jún 2012

Ahojte!Ja som pred necelymi dvoma tyzdnami postupila operaciu ladvinovych kamenov, teda operativne mi vyberali ladvinovy kamen, tiez mam stent, ale bolesti mam ci tak, nie su to uz take ladvinove koliky, ale mechur, ked idem na WC ma neskutocne boli, az bolest ide do ladviny, kde som mala kamen.Casto musim chodit na WC.Tiez ma operovali v TN, Dr. Denisa Hostakova, kamen mi vybrala, ale mam pocit, ze uz sa ziadnych bolesti nezbavin. Najhorsie je na tom, ze kojim...takze pre mna ziadne kvapky ako chanca neprichadza do uvahy, ani praslicka,Mate niekto skusenosti, kto ste po operacii, ze ste mali bolesti?Diky!!!

tenis77
12. júl 2012

dnes som bola na výbere stentu ... mala som ho v sebe takmer 3 mesiace, chvalabohu mi nespôsoboval žiadne problémy ... ani som nevedela že tam hadička je .... a dnes mi ho vybrali .. bola to záležitosť 5 minút dlhšie som ležala na sále ako celý zákrok trval ... tak som rada že som to prežila po prečítaní celého netu ohladom stentov ... dúfam že mi stent pomohol a nebudem mať s tým problémy 🙂