Obrovské vyrážky

lizzygrant
7. mar 2021

Prosím Vás, neočakávam, že mi presne budete vedieť povedať, že čo to je, lenže od včera sa ocovi urobili takéto OBROVSKÉ vyrážky alebo vriedky alebo čo to je na chrbte, je to fakt že obrovské, netuším, z čoho to môže mať a on netuší tiež. Nezdá sa mi to normálne, kožná nám teraz nerobí, takže sa chcem aspoň tu informovať. Neverím, že sú to klasické vyrážky, on s vyrážkami nikdy problém nemal vraví, ani keď bol mladý ani nikdy.. Dosť sa aj bojím, že čo to môže byť... Prikladám fotku. Ďakujem za všetky Vaše rady.

jvasenka
7. mar 2021

@lizzygrant vyzera to ako kusanec od hmyzu

lizzygrant
autor
7. mar 2021

@jvasenka Presne to som aj ja povedala. Ako nejaký exotický hmyz keby. Ale teraz ešte hmyz nelieta, on vonku nikde nebol a v dome máme sieťky. Jasné, aj tak sa hmyz môže dostať dovnútra, ale on že nič necítil, že by ho niečo uštiplo, takže to asi nebude ono.

mondolina
7. mar 2021

mne takto začal herpes zoster

lizzygrant
autor
7. mar 2021

@mondolina To nemyslíte vážne. Budem dúfať, že je to len taká.. obyčajná neobyčajná vyrážka, v pondelok ide aspoň k obvodnému, keďže kožná nerobí, možno ho pošle k nejakej inej kožnej...

mondolina
7. mar 2021

@lizzygrant
na dotyk to má aké? bolestivé?

lizzygrant
autor
7. mar 2021

@mondolina Hmm.. ako vyrážka klasická, nie je to nijak extra tvrdé ale ani vodnaté.

mondolina
7. mar 2021

@lizzygrant
ak ho to nebolí tak to nie je herpes

lizzygrant
autor
7. mar 2021

@mondolina Že ho to svrbí, nie bolí.

taga
7. mar 2021

@mondolina mala som pasovy opar a nebolel ma.
Tiez sa priklanam k tejto alternative

lizzygrant
autor
7. mar 2021

@taga Ale to sa dá vyliečiť s pomocou kožnej, však?

mondolina
7. mar 2021

@lizzygrant
pravdaže

mondolina
7. mar 2021

@taga
no mňa bolel...asi preto, že ho mám na zadku🙊🙈

lizzygrant
autor
7. mar 2021

Ach bože. Ja len dúfam, že je to nejaké cystické akné len, žiadny herpes...

taga
7. mar 2021

@mondolina 🤣
Ja som ho mala ma cele, takze yake nekonyaktne miesto a nebolel fakt. Dokonca moja mama mala a tiez ju nebolel. Ale viem aj ja, ze normalne by mal sakramentsky boliet 😉

zooeynka
7. mar 2021

@lizzygrant moj muz mava na pohlad uplne take iste, ked ma trochu oslabenu imunitu, nejaky zapal v tele. Obyc.vyrazka, zmizne to samo. Niekomu sa urobi opar na perach, niekto ma hentake vyrazky.

kaya111
7. mar 2021

@lizzygrant mojho muža tiež prvý deň nebolelo, ale potom skapinal od bolesti

lizzygrant
autor
7. mar 2021

@kaya111 On to má už od včera, snáď ho len nič nebude bolieť, no.

lizzygrant
autor
7. mar 2021

@zooeynka Toto by ma najviac potešilo, keby to bola pravda.

kaya111
7. mar 2021

@lizzygrant snáď nie. Môj to mal také pluzgieriky akoby také zliate a išlo mu ti pleca až na krk. On bol aj týždeň v nemocnici, lebo vraj čím bližšie k hlave tým nebezpečnejšie.

janinah
7. mar 2021

herpes to nie je,dajte antihistaminikum a skontrolujte postel,to vyzerá ako štípance

0silvia0
7. mar 2021

Mne sa zasa toto vyhodilo pri uchu. Okrem toho mam nieco podobne na krku a na brade. Nikdy predtym som nic take nemala, myslim, ze nasa imunita v poslednom case dostava zabrat

andreatytler
7. mar 2021

@0silvia0 Toto nevyzera byt to iste... podla fotky je tvoje skor ploske alebo preliacinka... nemoze to byt impetigo? Ako dlho to uz mas?

0silvia0
7. mar 2021

@andreatytler urcite to nie je to iste, mam to par dni, mozno 3 dni. ..

andreatytler
7. mar 2021

@0silvia0 Ak sa tam zacnu robit take chrasticky a bude toho pribudat, tak to bude asi to Impetigo.. je to zevraj velmi agresivne (rychlo sa siri) a velmi nakazlive.

@lizzygrant. Skuste obe kontaktovat Dextella14 tu na fore. Je to skvela kozna doktorka. Mozno poradi.

luccija
7. mar 2021

@0silvia0 oj to nevyzerá dobre:(odfoť a pošli obvodnej či koženej to fakt vyzerá ako tie sladké chrasty

0silvia0
7. mar 2021

@luccija
@andreatytler veru baby googlim a asi to bude veru impetigo, nikdy som to nemala ani deti, tak som nemala skusenosti...

tindal82
7. mar 2021

@0silvia0 impetigo...sladké chrasty,to by mali byt take do žltá. Ak mate fucydin natierajte....

0silvia0
7. mar 2021

@tindal82 nemam, zajtra v lekarni musim kupit, vdaka za pomoc.

andreatytler
7. mar 2021

@0silvia0 Toto nie je na samoliecbu. Ak je to ono urcite kontaktuj doktora. A davaj pozor aby si to nepreniesla na inych clenov rodiny... kontaktom, uterakom...

tindal82
7. mar 2021

@0silvia0 fucydin je na predpis,je to antibioticka mast. Moji chlapci to uz mali. 😭 umyvat ruky,nepoziciavat uterak...do týždňa to mali prec.