Obrovské vyrážky

lizzygrant
7. mar 2021

Prosím Vás, neočakávam, že mi presne budete vedieť povedať, že čo to je, lenže od včera sa ocovi urobili takéto OBROVSKÉ vyrážky alebo vriedky alebo čo to je na chrbte, je to fakt že obrovské, netuším, z čoho to môže mať a on netuší tiež. Nezdá sa mi to normálne, kožná nám teraz nerobí, takže sa chcem aspoň tu informovať. Neverím, že sú to klasické vyrážky, on s vyrážkami nikdy problém nemal vraví, ani keď bol mladý ani nikdy.. Dosť sa aj bojím, že čo to môže byť... Prikladám fotku. Ďakujem za všetky Vaše rady.

0silvia0
9. mar 2021

@andreatytler
@tindal82 vcera som bola s dcerou na imunologii, bola som vybrat jej lieky v lekarni. Spytala som sa v lekarni, ci mi nevie nieco poradit na moj problem. Cela nadsena mi odporucila vodicku, ktora mi urcite zaberie. Akoze vcera som 2x natrela a dnes rano to mam v hojivej faze. Som sama velmi prekvapena.

asia83
9. mar 2021

@lizzygrant Pamätajte, žiadna vyrážka nie je “obyčajná neobyčajná”. Každá vyrážka z niečoho pramení (niečo vo vnútri nie je v poriadku), teda okrem kontaktnej dermatitídy, tam je pôvod zvonka. No toto vaše je zvnútra. Neviem, prečo nejdete ku kožnej.

lizzygrant
autor
9. mar 2021

@asia83 Pretože nerobí, posielam oca ku doktorovi aspoň k obvodnému, no odkladá to. Lieči si to doma sám, ja ho nemôžem prinútiť.

andreatytler
9. mar 2021

@0silvia0 myslela som na teba ze ako sa dari... vidim ze dobre🙂 to som rada... ak sa ti nerobia ziadne dalsie a tie co mas sa nezvacsuju, bude to asi nieco ine ako impetigo. Kozne choroby su hrozna pliaga.

andreatytler
9. mar 2021

@lizzygrant A ako mu to pokracuje? Stale ma len tie dva pupaky rovnakej velkosti?

0silvia0
9. mar 2021

@andreatytler dakujem, mala som ich viac, jednu na krku, na brade na lici a tu, ktoru som odfotila. Ale hoji sa to. Koznu lekarku mam otrasnu, tak som bola rada, ze mi v lekarni poradili.

lizzygrant
autor
9. mar 2021
andreatytler
10. mar 2021

@lizzygrant Tak to asi budu tie stipance... Pasovy opar by sa uz pravdepodobne zorsiril aj dalej.

lizzygrant
autor
10. mar 2021

@andreatytler Ešte mi napadlo, otec berie na predpis nejaké prášky čo si rozrába vo vode na kĺby, možno preto má tie vyrážky, možno nejaká reakcia na lieky, nikdy predtým ich nebral. Môže byť aj to, nie?

andreatytler
10. mar 2021

@lizzygrant Mozne to je aj ked myslim ze by sa mu robilo viac pupakov kedze tie lieky berie kazdym dnom. Zavolaj doktorovi co mu predpisal tie lieky, alebo pozri neziaduce ucinky na pribalovom letaku.