Očkovaný v kontakte s pozitívnou osobou

tatehotna
20. jan 2022

prosim o usmernenie pripadne priamo link na inf. kde je to uvedene, ked ockovany clovek bol v uzkom konktakte s pozitivnou osobou(pozitivny AG test, caka sa na vysledky PCR). Ako je to s karantennou, testovanim-pokial ma nejake priznaky choroby pripominajuce chripke.. ja som doteraz nesledovala tieto veci kedze sa to nasej rodinny netykalo, az do nedavna. Za kazdu radu budem vdacna🙏

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatehotna
autor
20. jan 2022

@viestta a v pripade ak by islo o ockovaneho bez priznakov? alebo ak by pozitivna osoba bola s niekym inym v konktakte ale nema ziadne priznaky?

katkatonkova
20. jan 2022

@tatehotna sak si urobte AG test a uvidite....príznaky nemusíte mať ale koronu áno....

som_ponorka
20. jan 2022

ockovany bez priznakov nemusi ist do karanteny

brankovamama
20. jan 2022

My sme to teraz riešili, ešte nám beží karanténa. Obaja s manželom sme očkovaní, v sobotu sme boli s rodinou neočkovanou. V nedeľu mali pozitívny samotest, v pondelok išli na pcr a boli pozitívni. Ja v utorok už so zimnicou som sa objednala na pcr, v stredu som šla na pcr a bol už pozitívny. Manžel bez príznakov ako kontakt išiel na test v piatok. V sobotu mu pípla sms, že je pozitívny ale už mal tiež príznaky. Kým nemal príznaky, ako očkovaný nemal nárok na karantenu. Ale obmedzili sme kontakty, kým sme čakali na výsledky. Takže ockovaní, ale zodpovedne. Ak tvojmu kontaku vyjde pcr pozitívne, objednajte sa na pcr ako kontakt aj vy