Mám počkať s očkovaním, keď som bola v kontakte s pozitívnou osobou?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

v pondelok som bola asi 10 minút v autobuse s osobou, ktorá mala v utorok pozitívny test. Je to spolužiačka mojej dcéry, ktorá bola v utorok 3 hodiny v škole, v pondelok nie. Dcéra ja od stredy doma. Ja by som mala ísť v piatok na 1. očkovanie.

Mala by som počkať?

Čo keby mi vyšiel po očkovaní pozitívny test?

Mám aj problém so srdcom, beriem Concor. Dcéra mala 1. očkovanie v piatok 8.10.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte žiadne príznaky, tak si myslím, že môžete byť zaočkovaná. Predpokladám, že ste mali v autobuse správne nasadený respirátor.

Keby Vám vyšiel pozitívny test po očkovaní, tak na druhé očkovanie pôjdete po karanténe, keď nebudete mať žiadne prejavy Covid-19.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková