Očné kvapky z krvnej plazmy na suché oči

sta3nka
8. jún 2023

Ahojte!
Máte niekto skúsenosti s očnými kvapkami spravenými v laboratóriu z vašej krvi? Existujú dva druhy - kvapky z krvnej plazmy a PRP-platelets rich plasma - krvná plazma bohatá na krvné doštičky. Z vlastnej skúsenosti kvapky z plazmy boli účinnejšie ako 20 rôznych druhov kvapiek, ktoré som kúpila za 5 rokov v obchodoch. Údajne, tie PRP sú ešte lepšie ako z krvnej plazmy. Dávali ste si ich niekto? V labákoch mi nevedeli poradiť nakoľko ide o dosť špecifickú záležitosť.

Ďakujem.

taktotedanie
8. jún 2023

Urcite vam to predpise ocny lekar
Zase dlhodobo sa to uzivat tiez neda
Za mna tie prve.. tie druhe nam nevedeli spravit v 2 labakoch co mame v meste bohuzial cize ak tak tie prve a k tomu este umele slzy
Ak trpime extremne suchym okom tak skuste pobyt vo vysnych hagoch alebo chirurgicke riesenie

sta3nka
autor
9. jún 2023

Ďakujem za odpoveď. Mne v labákoch povedali, že vedia spraviť aj z krvnej plazmy. Vy uprednostňujete kvapky autológne zo séra iba z dôvodu, že tie druhé ste nikdy neskúšali? Tu (https://modernod.com/articles/2021-nov-dec/plat.... ) sa napríklad píše, že tie z plazmy sú lepšie, pretože obsahujú aj krvné doštičky a teda aj viac rastových faktorov.

taktotedanie
9. jún 2023

@sta3nka mame dobre vysledky aj z autol.kvapkami
Tam to zavisi od nalezu na oku nie od toho co sa kde napise

sta3nka
autor
11. jún 2023

@taktotedanie Ako to myslite od nalezu na oku? Moje symptomy suchych oci su sposobene poskodenim nervov po Relex Smile operacii pred 6 rokmi. Odvtedy ma oci palia, vidim rozmazamse a mam ich svetlocitlive...
A ano, mate pravdu, ze aj autologicke pomahaju, tiez mam podobnu skusenost.
Dakujem.

taktotedanie
11. jún 2023

@sta3nka ach tak to je jasne potom..bohuzial jeden z viacerych neziaducich ucinkov takychto operacii..🤷🏻‍♀️
Skusali ste uz predpokladam asi vsetky kvapky..
Od nalezu a stavu/ stadia sucheho oka, ako je na tom samotna rohovka, ake velke je poskodenie rohovky skrz sucheho oka..
Len nevyhodou je neustale odbery krvi

klaudi555
6. dec 2023

@taktotedanie @sta3nka prosim kde vedia taketo kvapky namiesat? Poprosila by som aj mesto a konkretny labak...ja uz niekolko rokov bojujem so suchymi ocami a nefunkcnostou zliaz, uz som vyskusala asi vsetko aj zo zahranicneho trhu a absolutne to nepomaha...

taktotedanie
7. dec 2023

@klaudi555 na to musite mat ziadanku
Pokial vam to neodporucal lekar nehazardujte!

klaudi555
7. dec 2023

@taktotedanie tento mesiac idem do ocnej kliniky a chcem sa na to spytat len ma zaujimalo ci je to realne k dostaniu v BA ze by to teda nejake lab namiesalo...preco je to hazard? Moze to nejako ublizit?

taktotedanie
7. dec 2023

@klaudi555 lebo ja napr vzdy vysetrim serologiu z krvi ci tam niesu nejake patogeny a az tak davam

klaudi555
7. dec 2023

@taktotedanie cize ak tomu dobre rozumiem malo by tomu predchadzat dokladne krvne vysetrenie?

taktotedanie
7. dec 2023

@klaudi555 nie kazdy leksr ho robibohuzial
Informuj sa ci tieto kvapky su pre teba vobec vhodne

klaudi555
7. dec 2023

@taktotedanie jasne chapem, popytam sa na to lekarky...prosim vedela by si mi povedat aka je priblizna cena tychto kvapiek? Tipujem ze to nie je hradene z poistenia

taktotedanie
7. dec 2023

@klaudi555 ak odporuci lekar, mas na to diagnozu a mas ziadanku neplatis

klaudi555
7. dec 2023

@taktotedanie len ja idem do sukromnej kliniky kedze ambulantny ocni mi skratka okrem kvapiek nevedeli pomoct ...takze sa obavam ze to budem mat na priamu platbu

taktotedanie
7. dec 2023

@klaudi555 tak si zaplatis
Neviem co viac ocakavas od sukromnika

klaudi555
7. dec 2023

@taktotedanie no hlavne od statu ze by konecne prispieval tym co si platia zdravotne odvody co ma...neviem naco mame poistenie ked mesacne platim stovky eur na lieky pre chronixke suche oci akoby to nebol zdravotny problem

taktotedanie
7. dec 2023

@klaudi555 tu sa zbytocne stazujes

klaudi555
7. dec 2023

@taktotedanie iba som sa slusne spytala na kvapky a pripadnu cenu..nepoznam cloveka co by bol ochotny tolko platit u lekarov ako ja

taktotedanie
7. dec 2023

@klaudi555 to by si sa cudovala naozaj
Ak si dovera tak nieco ti vedia preplatit ak mas poriesene preventivky

klaudi555
8. dec 2023

@taktotedanie preventivky mam, ale vazne s tym nepocitam...uvidim co mi odporuci lekarka, mozno navrhne inu terapiu ale uz som vsetky dostupne vycerpala

taktotedanie
8. dec 2023

@klaudi555 neskusala si ocne oddelenie vo vysnych hagoch?

klaudi555
8. dec 2023

@taktotedanie nie neskusala, viem sa tam dostat nejak sama alebo ma tam musi odporucit ocny? Lebo vsetci ocni u ktorych som doteraz bola sa tvaria ze suche oci su super vec a ze si mam davat iba kvapky a ked mi nepomahaju tak si mam davat viac kvapiek...az ked som si zacala sama viac citat odbornu literaturu zistila som ze pricin tam moze byt viac, vratane parazitov, a prave o tomtp chcem hovorit s novou ocnou ku ktorej idem lebo sa mi v okoli oci zacali vyhadzovat aj take cervene supinate papuly a na nete to boli obrazky s pritomnostou demodexa...

taktotedanie
8. dec 2023

@klaudi555 na demodexa- blefaritida zabera tea tree olej ale to by ocny videl keby ste ho mali
Treba vymenny listok ale skuste si zavolat, primarka je topka a riesia tam aj suche oci

klaudi555
10. dec 2023

@taktotedanie nie je demodexa vidiet iba pod vysokym rozlisenim? Myslela som ze na toto sa musia robit stery...kazdopadne okolo oci sa mi zacali vyhadzovat flaky ktore su v odbornej literature popisane ako prejavy premnozenia demodexom...som zvedava aku liecbu mastavi ina ocna

klaudi555
10. dec 2023

@taktotedanie a co sa tyka tea tree oil tak mam aj take utierky co su vhodne aj na oci...pouzivala som to niekolko tyzdnov, mala som hrozne upchatie meibom. zliaz...co teda mavam bezne ale ked som to zacala pouzivat tak to bolo velmi vyrazne...prestala som to pouzivat a uz pouzivam iba tea tree utierky na tvar...

taktotedanie
10. dec 2023

@klaudi555 ake ved ocny lekar vysetruje pod vysojym rozlisenim pod strbinovou lampou
A je to vidiet

klaudi555
12. dec 2023

@taktotedanie mala som vraj tak perfektne vycistene riasy ze tam nic nebolo vidiet...ale dostala som ziadanku na kozne vysetrenie demodexa a nik mi to nechce urobit lebo mi vsetci vravia ze oni sa na parazitov nespecializuju...nechapem v com maju problem

29467
24. apr 2024

@taktotedanie dobrý ja tiež idem aby mi urobili tie kvapky z krvi mne poslala očná lekárka k ďalšej očnej že oni to robia tak bohvie či oni tiež právo vyšetria krv a keď nie tak aj tak mám súhlasiť s tým prosím vás bo čo keď nebudem mať krv v poriadku nakoľko som prekonala neliečenu boleriozu a malá som všetky výsledky nie dobré užívala som 1 antibiotiká a keď som bola potom na odber tak lekárka povedala že to už nikdy nebudem mať v poriadku.

taktotedanie
24. apr 2024

@29467 mozte