Od akého hmyzu sú tieto štípance?

ema_65
22. júl 2018

Zdravim zienky, neviete mi niektora povedat od akeho hmyzu su tieto stipance? Mam ich najviac na stehne, niektore su aj v okoli pasu a jeden na pleci a na clenku. Niekedy svrbia, niekedy nie.

sissy27
22. júl 2018

@ema_65 hm, mne to príde ako od ploštíc, tie robia takéto že viac blízko seba.

ema_65
autor
22. júl 2018

@sissy27 dakujem. Moze to byt tak aj ked niekde su po jednom?

sissy27
22. júl 2018

@ema_65 jasné, môže. Takisto ak spíte v jednej posteli viacerí, tak poštípaný môže byť len jeden.

veronika3184
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankaevka
22. júl 2018

Nedavno moju najmladsiu nieco postipalo a dostala alergicku reakciu, lekarka poznamenala, ze keby to boli plostice, tak ma stipance skor okolo pasu a blizko pri sebe..takze mozu to byt aj tie plostice

ema_65
autor
23. júl 2018

Dakujem vam za odpovede, aj ked moc ste ma nepotesili :/ netusim odkial sa to mohlo nabrat

olive777
23. júl 2018

@ema_65 blchy

denisa098
25. júl 2018

mravce

denisa098
25. júl 2018

plostice maju byt tri v rade poodla obrazkov,ja si myslim mravec a pod.,plostica nie

zuzkanaty
25. júl 2018

nevyzera to ako od ploštice, skor asi blcha..

ema_65
autor
26. júl 2018

@denisa098
@zuzkanaty
Mam miesta kde su aj tri aj styri v rade za sebou a potom mam aj samostatne po jednom. Nechcu vobec zmiznut aj ked si to natieram takou mastou na ustipnutia. Uz som aj vsetko vyprala, prezrela, postriekala pripravkom proti hmyzu. Nic som nenasla a stale sa mi rano objavi par novych stipancov :/

zuzkanaty
26. júl 2018

@ema_65 no ak je to takto.. ze vzdy rano sa objavia nove, tak to vyzera naozaj na plošticu.. pevne verim ze to nakoniec tak nebude, lebo ja mam osobnu skusenost, v podnajme sme mali nad sebou asociala, ktory k sebe vodil bezdomovcov a ploštice sa rozširili do celeho panelku.. skuste prehladat rano plachty okolie postele, matrace, ramy okien, či nenachadzate male čierne body, je to ich vylučok a ked po bodke prejdete mokrou hadnričkou tak sa to rozpije do hneda, prip.tmavočervena, sú to nestrávené zvyšky krvy. Pri plošticiach nepomoze nic, iba špecialny postrek, je to hrozna pliaga! drzim palce, dufam ze je to len blcha

ema_65
autor
26. júl 2018

@zuzkanaty Dakujem, no praveze som vsetko v okoli postele poprezerala, matrac, periny, plachty, ramy postele, obrazy, ale nic som nenasla ani cierne bodky, ani ziadny hmyz, nic co by nasvedcovalo tomu ze by tam nieco bolo :/ Aj som to postriekala, tak snad to zmizne do niekolkych dni. Nasla som aj ze doba prejavu stipancov moze byt 3 az 5 dni, takze stale sa teoreticky ak je to pravda mozu objavit nove, aj ked by ma teraz uz nic nepostipalo

janulik2306
26. júl 2018

Och my sme mali presne to iste asi pred mesiacom, nikto nepostipany doma len ja asi 30 som ich mala prevažne na nohách strašne svrbeli, všetko sme čistili priali, žehlili6, striekali no hrúza strašne to bola ako hovoríte ráno zase pár nových kusancov tiež som si nebola istá ci blcha alebo plostica boli sme doma zúfalý v noci som nespala stále som sa budila a svietila s baterkou, hľadala ale doteraz neviem co to bolo nič sme nenašli zrazu to prestalo, tak neviem ci sme to zničili tým upratovanim alebo sa to niekde skrylo co som čítala tak plostice môžu takto zaliest a v pohode prežijú aj mesiace, ja som už bola rozhodnutá že keď nájdem ešte jeden stipanec volám deratizera a zrazu to prestalo

janulik2306
26. júl 2018

@ema_65 no a najhoršie že manžel čítal ze niekto ani vôbec nemusí zareagovať na tie stipance, že možno ho to tiež kusalo ale on nemal nič

zuzkanaty
26. júl 2018

@ema_65 oni sa velmi dobre skryvaju v tych najmenších škáročkach.. neboli ste napr.niekde na vylete ze by vas to postipalo tam? stale sledujte hlavne tie plachty.. my napr sme to mali v posteli v rošte odtial v noci potom vyliezali a stipali len mna muz nemal nikdy ani 1 stipanec.. Kozna mi povedala ze je to koprivka aj lieky som dostala 😒 az potom som si vsimla ked sme prisliz dovolenky ze ani 1 stipanec.. prva noc doma a bum znova a vtedy sme aj tu sviňu našli ... a potom sa zacali uz aj susedia ozývat.. trapili sme sa s tym vyse roka pootm sme sa odstahovali, tam sa trapia doteraz.. ja viem o plošticiach asi všetko.. takže ak najdete nejaky podozrivy hmyz, odfotte a poslite mi to, hned vam to identifikujem 🙈

zuzkanaty
26. júl 2018

@janulik2306 presne tak preziju rok a pol bez potravy,...preziju teploty do 60stupov aj mrazy do -40.. ak 1 prezije nakladie dalšich tisic vajicok, akoze cim viac o tom citate tym horsie, ale ak nahodou najdete jednu jedinu, nie je tam sama a hned treba upoveddomit aj spravcu, ak byvate v panelaku treba striekat cely panelak, lebo oni migruju.

janulik2306
26. júl 2018

@zuzkanaty ved toto že my sme toľko s manželom prečítali že už sme z toho boli úplne hotový a mam pocit že nám to aj uškodilo lebo my už sme boli fakt psychicky na tom mimo.. A presne ta predstava že sa to ani nedá vykynozit lebo oni prežijú fakt asi všetko dokonca aj tie postreky vraj úplne nezaberu niekedy och hrozneeee.... Ja som sa pýtala susedou hamba nehamba ci oni tiež nemajú podobný problém aby sme dali postriekat celú bytovku ale nikto nič, ved kto by sa priznal?? Manžel keď to spomenul v práci tak pozerali na nho že ved to len humusaci maju.... A pritom to vôbec nieje tak

maria123
26. júl 2018

toto som nedavno riesila.moze byt aj alergicka reakcia alebo tie male musky,strasne svrbelo,na pse,na nohach...preslo to ale dodnes mam flaky,len potieraj fenistilom a ber antihistam.nic ine nepomoze,povysavali sme postele ale nic sme nenasli,bolo to len raz a len ja....

maria123
26. júl 2018

nie je to od plostic

zuzkanaty
26. júl 2018

@janulik2306 presne tak kdeze,ploštice sa nerodia ani nemnožia v špine, tí najčistotnejší ludia na svete si to mozu priniest zvonku, z dovolenky v kufri, na zapade je to cim dalej tym horsie... ak sa to najde tak staci spravcovi on zavola firmu a oni pridu a potriekaju vsetkych.. len tak sa to da zničit .. lebo v tej nasej byvalej bytovke boli ludia hrozni tupci.. my to nemame my nechceme postrek.. a tak to potom utekalo kade tade..

ema_65
autor
26. júl 2018

@zuzkanaty
@maria123
@janulik2306
Dakujem vam za, reakcie. Praveze ziadny hmyz sa mi najst nepodarilo, len tie stipance. Uz som zufala, dezinfikujem vsetko. Este mi napadlo, ze pred tromi tyzdnami som cestovala lietadlom, ci som to nahodou aj odtial nemohla priniest. V hoteli ani v nejakom ubytovacom zariadeni som nespala. A tiez to stipe len mna z celej rodiny.

ema_65
autor
26. júl 2018

Toto mam na nohe, na rukach mam stipance po jednom

zuzkanaty
26. júl 2018

@ema_65 no to je to ze vacsinou si to ludia prinesu so sebou v batozine.. tazko povedat, ja som mala aj taketo aj vacsie stipance..moze to byt, nemusi.. Plosticu sme nasli my asi po 2 mesiacoch odkedy začali stipacne.. zamerajte sa na plachty a tie bodky..

flower111flower
2. aug 2018

Ak sa vam to objavuje rano opakovane, dajte si okamzite deratizovat byt, nerozmyslajte konajte. V mojom byvalom byte sa presne takto sirili plostice, od suseda pod mojim bytom. Byt som prenajimala, potom som sa tam prestahovala ja a az ja som tam narobila poriadky. Vsetci boli dostipani a nikto nic, nikto ani nemukol. Museli deratizovat cely vchod, 3krat. A teraz, vyzera, ze sme to dotrepali z dovolenky, dostipali nam malu dcerku. Prv iba po jednom stipanci, dnes v noci celu. Vobec nejdem cakat, idem deratizovat zajtra rano a nahlasim to aj na bytove druzstvo. A verte, ze u nas v byte je cisto ako nikde a na dovolenke sme boli ma malorke v krasnom 4* hoteli!!!

janulik2306
2. aug 2018

@flower111flower och to je hrozne ja som sa tiež pýtala susedov či nemajú s tým problém a nikto nič... napíšete prosím potom ako to u vás dopadlo? A koľko stoji taka deratizácia? My sme sa teraz tiež vrátili z dovolenky tak len trpnem co bude a prosím vás keď u vás prebiehala deratizácia museli ste opustiť byť? Na ako dlho?

adalea
2. aug 2018

To je des, my sme sa vratili pred 4 dňami z dovolenky a dcera má tiež nejaké štípance. Tam ju brutálne doštípali komáre, ale to jej už nevidno, teraz toto

adalea
2. aug 2018

Baby, neviete, čo to môže byť? Kuk foto vyššie

flower111flower
2. aug 2018

@janulik2306 byt o vymere okolo 62m stoji okolo 200eur. Myslim, ze pred tymi 5 ci 6 rokmi som platila menej ale bol to 1izbak. Pravdu, aj keby to bolo 500eur, je mi to jedno.
Byt opustit nemusite, vyska skody, co treba/ vymenit alebo oprat by vam mali aj oni povedat podla zamorenia. Vedzte, ze cim dlhsie to mate, tym horsie a je pravda, ze mozete zamorit susedov, resp oni zamorili vas. Pokial nebudu deratizovat vsetci, vrati sa to. Plostice migruju. Napriklad u mna migrovali po vykurovani v kupelni od suseda. Kludne chodte k susedom a opytajte sa. Nie je to hanba, hanba je, ked sa to neriesi. Ja som vtedy obehala susedov, vsetci komplet dostipani a kukali jak puci, ze no ved oni nevedeli, ze co to moze byt....
A stipance sa mozu objavovat sporadicky, obcas dva, obcas viac, tyzden mozete mat pokoj, a zas sa to vrati. Vyzeraju ako stipance po komarovi, akurat stipanec od plostice stvrdne a tazko mizne- tyzden aj viac. Zaroven, ak sa vam objavuju rano - mate vysoku sancu ze su to prave plostice, ktore utocia len v noci.spytajte sa bytovych druzstiev a deratizerov- bratislava je zamorena. Kludne si mozete doniest plosticu z mhd, z Obchodu. A kludne aj z posh hotela.

chmurkaxy
2. aug 2018

@ema_65 ahoj, boli sme dlho v zahraničí po hoteloch a manželov kolega mal na izbe plostice v elektrických zasuvkach.