Odhalí lakmusový papierik zvýšený cukor?

janka300
15. apr 2013

Ahojte, neviem, či sa v tom niekto vyzná. Chcem sa spýtať, či vyšetrenie moču na základe lakmusového papierika je dostačujúce. Nie je kvalitnejšie vyšetrenie moču chemicky? Navštevujem urologa a vždy mi vyšetruje moč len na základe lakmusového papierika. Chcem sa spýtať, keby som mala zvýšený cukor, odhalí to aj toto vyšetrenie? Dakujem

elvira12
15. apr 2013

Ahoj, vysetrenie mocu chemicky sa vykonava lakmusovym papierikom, najcastejsie je to Pentaphanom. Ide o diagnostické prúžky na rozbor moču - pH, bielkovina, glukóza, ketóny, krv.
Na rozbor moču chemicky sú postačujúce. Inak sa to nerobí ani v labáku. Ak tam cukor je v moci, tak to vysetrenie odhali
Potom sa vyšetruje močový sediment, najprv sa scentrifuguje, potom sa pozoruje pod mikroskopom-a toto sa robi v labaku, alebo ak ma urolog centrifugu, moze robit sam... Kazdy urolog by mal mat centrifugu, nakolko to patri k zakladnej vybave uro.ambulancie.

janka300
autor
15. apr 2013

@elvira12 dakujem

beethoven
18. apr 2013

ahoj, ak mas obavy o zvysenu hladinu cukru v krvi, a nemas prave cestu k urologovi, mozes si nechat spravit meranie aj v lekarni, spolu s cholesterolom a tukmi. Vyhnes sa radam a mozes si to nechat zmerat ako casto chces.Tu som nasiel o tom video http://www.sunpharma.sk/poradna/video-vase-srdc...

lia09
17. sep 2014

kupila som si lakmusovy papierik,lebo som bola zvedava ci som prekyslena.No neviem ako to funguje,kedze po "ocikani" 😅 sa nic nezafarbilo.Tak som skusila dat do vody,ale tiez nic.Tak ako sa to ma robit????????? 😠