Odstraňovali vám zub múdrosti chirurgicky?

reni111
16. apr 2015

prosím o radu, kto už absolvoval odstránenie zubu múdrosti chirurgicky - museli vám vytrhnút aj stoličku hore ? Moja zubarka ma presviedča, že mi musí vytrhnut aj zdravu stoličku hore nad zubom mudrosti, lebo ak mi vraj zašijú ranu, nebude sa to dobre hojit.....má niekto s takýmto postupom skúsenosti? nechcem prist o zdravú stoličku....ale ani sa trápit s nehojacou sa ranou....prosím poradte
dakujem

phillippa
8. dec 2016

vyberane spodne minuly rok na stomatochirurgii, rastli mi do zubov a tlacili na ne z bokov. Uz som mala aj zapalene cysty pri korenoch a z toho zapal nervu na tvari. Samotne trhanie bolelo museli rezat, pacit, vydlabavat cystu atd.......hotova romantika. Lokalna anestezia velmi neucinkovala kvoli zapalu. Lekar povedal ze keby ten zapal tam nie je ani neviem kedy by ich vybral. Bola to moja chyba dlho som sa bala ze to bude boliet az kym to naozaj nezacalo. Nic hore mi vsak netrhali mala som velku ranu 3 stehy na kazdej strane, Rana sa zhojila do tyzdna, vyplachovane curaseptom s najvyssou koncentraciou a striekany aloe spray nic viac. Stehy vybrali ani som nevedela kedy. Kedze som mala aj zapal nervu tak tato bolest trvala ovela, ovela dlhsie. Mesiac na analgetikach kazde 4 hod, bolest vyzarovala hore ku spankom...... len teplo ulavovalo na chvilku......tuto bolest nikomu neprajem, sekcia oproti tomu bola malina a to nie som ziadna padavka co sa toho tyka. Cenovo kazda 50 eur. Vyberane v Košiciach.

zdenulienka456
9. dec 2016

@susminka juj dakujem ti za podporu,,no co narobym musym vydrzat,bolia ma sanky uz dlhsiu dobu ,,tak musym ist cim skor si to dat von asi na buducy rok sa mam objednat,a plati sa nieco ???

susminka
9. dec 2016

No, ja neviem, ako inde. Platila som cca 80 €.. Stomatochirurgia Zilina (ale je to nestatne pracovisko

zuzka767
9. dec 2016

Ahoj, neviem odkial si ale ak z BA tak odporucam Ylux-stomatochirurgia, RTG ti robia priamo tam, vynikajuci lekari.Dlha cakacka cenovo cca 80 Eur ale da sa aj bez poistovne cca 140 Eur a mas rychly termin.Odporucam zakrok bez bolesti len nejake tlaky citis ale mas umrtvene,potom ATB, novalgin na predpis /flector =8hod bez bolesti,kontroly,ziadne vyberanie stehov tie ti vypadnu same.Drzim palce.Ja uz som po ( vrastene do kosti, sekanie rezenie,zosivanie).

maminecka2
9. dec 2016

@zdenulienka456 Ahoj, trochu boli jedine injekcia, zakrok vobec, naozaj sa neboj, aj obycajne plombovanie je horsie, toto zvladnes. Mne aj korunky robil, zuby obrusoval, po injekcii naozaj bezbolestne. Neodkladaj to, zapaleny zub je neprijemny, aj to poznam... 😖

zdenulienka456
10. dec 2016

baby ja som z noveho mesta nad vahom,,a idem sa objednat asi do tn ,,to mam blizsie,dakujem vam za podporu ,, no musym ist cim skor lebo ma vazne sanky bolia strasne a uz cela tvar bojim sa abi som nemala este zapal ,,😕

zdenulienka456
10. dec 2016

@phillippa fuha to veru nebudem odkladat,a ako si vedela ze mas zapal?to ta muselo dobre boliet

phillippa
10. dec 2016

@zdenulienka456 ma bolela cela sanka a bolesť mi vystreľovala hore po lici k spankom plus opuch. Ešte som zabudla napísať ze ked to všetko pominulo nevedela som poriadne otvoriť usta následkom zapalu sa mi stuahlu vazy na sanke. Segra je rehabka tak mi doma ukazala ako si sanku natahovat rukami 😢 o bolesti uz ani nepisem. Keby ze toto viem dam ich vybrať uz roky dozadu a nie v 33 rokoch 😉

zdenulienka456
10. dec 2016

@phillippa no parada presne mam to aj ja bolest sanky a opuch citim jak kebi mam cele lico opuchnute,,tak to je zapal ??,a uz aj spanky ma bolia,,

phillippa
11. dec 2016

@zdenulienka456 no gratulujem budes mat zazitok ......

fia232
13. apr 2020

@petraslov ahoj,ja mam to iste uz som bola aj na kozultacii,teraz liecim zapal po prelieceni ma ma stomatoch.objednat na zakrok..ale.otazka znie...ako ti umrtvoval pred samotnym zakrokom?Mne cpsi spominal ze mi napicha facialny nerv...ked som pozerala kde je a co je tak to je kdesi nad uchom...preto ma zaujima ci mi len vnutro napicha ci aj kdesi inde...vies mi poradit?

petraslov
13. apr 2020

@fia232 mne len okolo zuba napichal, nikde inde a po pol hodine začal zákrok. Bolesť som necítila len nepríjemné tlaky 😮😊

rejkaa
6. okt 2020

@petraslov u akého lekára ste boli, aj ja potrebujem vytiahnuť, lebo sa mi zapaľuje ďasno. Ďakujem za info.

petraslov
6. okt 2020

@rejkaa tu u nás v Turčianskych Tepliciach môj zubár robí chirurgické zákroky, je to inak zubár pochádzajúci z Palestíny