Onkocytológia - zlé výsledky. Poraďte, čo proti tomu?

tinni
20. jún 2007

Ahojte, mate s tym niekto problem? Ja mam 2-3, viete mo poradit, co proti tomu? 😕

dadka28
22. jún 2011

ahojte kocky...musela som si vyhladat tuto temu,pozeram ze tu nebol nikto dlho...akurat mi vcera volal gyndos ze mam malu zmenu vo vysledkoch onkoc.Hned som si vas precitala,tak budem volat ze ake to mam ja cislo ze o 4mesiace mam ist zas na ster...presne tak ako pisete,som z toho hotova,bojim sa a este aj planujeme babo... ☹ ☹ ☹ ☹

luuca1
30. nov 2011

baby chcem sa opýtať ak mi vyšla pred troma týždňami ta cyto PAPIV a HSIL je možné že terajší výsledok by mohol byť lepší???? chytám sa každej slamky, asi chápete, mám doma 10 mes dcérku a nechcem ju tu nechať samú, prosím poraďte

lenulak
12. dec 2011

Mě také vyšla špatně cytologie ale dr. říkala at se nestrachuji, že za 3 měsíce uděláme znovu stěry, že z 90% se do třech měsíců ty špatné bunky nahradí novými, pokud ne, udělá se drobná biopsie a pošle se to na histologii a pokud to také nebude dobré tak v nejhorším případě do nemocnice na zákrok kde tu špatnou sliznici s těmi špatnými bunky odstraní laserem, pokud se prý chodí na tyto prohlídky podctivě jednou ročně nemůže se z toho nic špatného vyvinout. Také jsem se hrozně lekla když mi řekla, že to není ok, ale snad doktoři vědí co říkají. Jdu na stěry koncem ledna a tak doufám, že budou dobré, cytologie mi byla dělána v šestinedělí po porodu tak si říkám, že to třeba bylo tím porodem a jak všude slyším hodně žen má špatné výsledky cytologie a akorát se chodí na častější kontroly. Mám 2 malé děti tak jsem se také vyděsila ale myslím, že se opravdu nemusíme bát, max odstraní tu sliznici. Dr také říkala, že se to v průběhu desítek let vrací .

luuca1
6. jan 2012

@lenulak ahoj a akú si mala cyto???

nicky007
6. jan 2012

@luuca1 Ahoj, rada by som Ťa reálne povzbudila. Hlavne kľud. Ak už tam aj "niečo" je, tak je dobré, že to máš, majú podchytené. Neobávaj sa najhoršieho. Ako kočky písali, dá sa to poriešiť a lekári už vedia ako a kedy. Pekne sa teš zo svojej maličkej a uvažuj pozitívne. Veľa je o psychike, ale to vieme, že??? Ja som pre toto sledovaná už 3 roky a striedavo mám výsledky 2-3. Doležité sú kontroly, ktoré iste rada budeš dodržiavať. Prajem Ti všetko dobré, hlavne veľa zdravíčka!!! Pozdravujem dcérku... 🙂 pa.

luuca1
6. jan 2012

@nicky007 dakujem za povzbudenie ja si aj stále hovorím že to buide v poriadku a bude sa to len sledovať tak snad sa mi to splní, aj tebe všetko dobré, papaa

nicky007
6. jan 2012

@luuca1 Ano moja, uvažuješ správne, bude to v poriadku! Keby niečo, len sa ozvi. Ja tým prechádzam tiež, ako niektoré z nás, tak viem pochopiť Tvoje obavy. Ale nie som samaritánka, iba nahlas uvažujem. Takže ma prosím zle nepochop, že Ti niečo nanucujem...ee 🤐 Inak, Tvoja Emka je strašne zlatulinká, krásne dieťa!!! Super! Pa....

luuca1
6. jan 2012

@nicky007 nooo ved na další piatok idem na kontrolu a povie mi čo dalej, verím že to bude v poriadku ale horšie je že aj HPV mi zistili

nicky007
6. jan 2012

@luuca1 jasné, bude to v poho. Ja na výsledky čakám asi tak 3-4 týždne, ale to vydržíme, nie??? 🙂 HPV je vírus, to sa tiež sleduje...takže to chce kľud a nohy v teple....hihi...zatiaľ pa a dobrú nocku....

luuca1
11. jan 2012

baby prosím vás nerobili niektorej konizáciu el.slučkou na antolskej?

baambulka
11. jan 2012

@luuca1 ahoj mne ano,ked tak napis co chces vediet.

luuca1
13. jan 2012

ozaj baby musím prestať kojiť ked idem na tú operáciu??? lebo ani sa mi to mliečko nejako nechce zastaviť a môžno ak je to len pobyt v nemocnici 2-3 dni že by som potom mohla malú kojiť znovu, v nemocke by som si zatiaľ odsávala a vylievala...či???

lenulak
14. jan 2012

také bych ráda věděla, zda jsou tyto zákroky jen na den či dva hospitalizace, já jdu na další stěry na konci ledna tak se také dozvím zda musím na odstranění sliznice či to budou jen nadále sledovat, také kojím, prckovi jsou jen 4 měsíce, nechci kvůli tomu přestat

dvojka
14. jan 2012

@luuca1
@lenulak -tak já měla první den nástup ráno v osm ve špitále,druhý den proběhl zákrok a třetí den ráno mě propustili domu.No a byla tam i maminka která kojila a kupodivu sebou měla svoje dítko.Dovezl jí ho manžel hned po zákroku a mohla ho u sebe mít až do propuštění.Jen teda při nástupu tam nesmělo být s ní a musela odstříkávat.Hodně asi i záleží na domluvě,ale myslim si,že pokud to nebude zrovna akutní na zákrok vás posílat nebudou.

luuca1
14. jan 2012

@lenulak
@dvojka no ja som skor myslela tak či musím odstaviť ale asi nie, chcem si aj tak zaplatiť doktora na zákrok, v nemocnici by som si odstriekavala a potom by som pokračovala, ja už sice kojím len v noci a nad ránom ale ešte chvílu by som chcela, ono je to lepšie ked to mliečko samo odíde ako ked ho nasilu zastavujete, sú z toho kadejaké zdravotné potiaže

sally123
17. júl 2012

Tiež som mla výsledok cyt. 2-3 nič to neznamená, iba že na krčku maternice sú abnormálne bunky a treba to preto sledovať, aby to neprešlo v niečo horšie. Po 3 mes. opakovanej cytologie som mala opäť 1. Kúpila som si dve balenia Indonal 3 a Kyselinu listovú a možno aj to velmi pomohlo... 😝 😵