Výsledky imunológie

20. feb 2024

Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť, čo znamenajú tieto výsledky? Protilátky proti spermiám sú jasné. Dočítala som sa, že tie sa dajú "oklamať" insemináciou IUI. Neviem však, čo s tými ostatnými výsledkami - heterozygot a anti-fosfatidyl etanolamin screen. Čo to znamená?
Termín na imunológii mám "až" 21.3. Neviem, či je vôbec dobré sa snažiť, keď je tam nejaký problém.
Ďakujem za pomoc

sofia1979
20. feb 2024

Skús zadať do poradne tu na Mk

autor
20. feb 2024

@sofia1979 nejak na to nemajú vhodnú kolónku 🙈

tinka2233
20. feb 2024

Ahoj hodnoty A-FE sa robia zvyčajne pri tom ak ma žena problém otehotnieť, nejaka kvazi norma je čislo 15 a čim vyššie hodnoty sú, tym sa ťahšie vajičko uhniezďuje v maternici. No a heterozygot sme mali na genetike, že je vlastne jedinec tvorenými dvoma rôznymi alelami.

autor
20. feb 2024

@tinka2233 aha, ďakujem. Dočítala som sa, že na to A-FE by mohol stačiť aspirin protect a že protilátky proti spermiám nie sú pri IUI problém, že vlastne vtedy sa im vyhnú. A tomu heterozygotovi vôbec nerozumiem, tak snáď to nie je problém 🙂

tinka2233
20. feb 2024

Áno áno, tiež som niekde čitala, že baby beru pri planovani babatka aspirin často. Držim prsty! My sa tiež snažime 🙂

autor
20. feb 2024

@tinka2233 ďakujem, my sme mali ísť na IUI a prišlo sa v CAR na toto, tak čakáme teraz na imunológiu. Termín mám až o mesiac, tak predpokladám, že ani budúci mesiac ešte nič. A dali mi gonasi a neviem, či to vôbec má zmysel dúfať, že sa prirodzene podarí pri tých protilátkach 🤷
Držím palce. Aj máte nejaký nález?

tinka2233
20. feb 2024

Nezufaj, zazraky sa naozaj dejú. Jasne môže to byť aj asistované ale kľudne môže aj prirodzene, skús robiť naparky, piť probiotika (veľmi odporučam body and future), podporiť telo vyživovymi doplnkami ❤️ všetko bude dobre, my nalaze ani diagnozu nemáme len nemam pravidelni cyklus a odsledovat ovuláciu je tazke, kazdy den testujem a stale nič pevne verim ze do tyzdna sa ukaže

autor
21. feb 2024

@tinka2233 no veď uvidíme, začala som brať ten aspirín protect, aktívnu formu kyseliny listovej a neostáva nič iné, ako čakať na ďalšie vyšetrenie, kde mi to hádam vysvetlia, čo to presne znamená.

tinka2233
21. feb 2024

Určite vám vysvetlia, ja som bola dnes ráno tiež na vyšetrení krvi tak uvidime, držim prsty! Ešte ak sa vám chce odporučam macu uživať. Mne dala cyklus najrychlejšie ako tak dokopy

autor
21. feb 2024

@tinka2233 macu užívam, ale nemala som pocit, že by mala nejaký účinok. Cyklus mám viac menej pravidelný. Dnes som bola na folikulometrii, ale aj tam bola nejaká praktikantka, tak jej to moc nešlo... aj keď neviem, som taká akási, že ani neviem, čo to znamená tá kombinácia výsledkov, aby to nemalo vplyv na bábo, ak by sa aj zázrakom podarilo.

tinka2233
21. feb 2024

Nie neboj, ono ten hetero a homozygot, podľa mňa zaleži od typu krvnych skupin - skús sa kontaktovat s hematologičkou. Nevzdavaj sa🙂

autor
21. feb 2024

@tinka2233 nevzdávam, asi zajtra pichám gonasin, len skôr, či netreba radšej počkať na podrobnejšie testy. A tie protilátky proti spermiám sa tuším dajú IUI obísť, to aj máme v pláne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre