Operácia členku a bolesti

kamila44
5. jan 2021

Dobrý deň , chcem sa opýtať absolvovala som operáciu členku mám 3 zlomeniny takze 5 srobou a ešte niečo , aké bolesti ste vy mali po operácii mne sa zdá že bolesti sú čím viac horšie , ak tu niekto je čo toto mal prosím vás mali ste tiež veľké bolesti ? Koľko ste dokopy dávali nohu kým ste začali chodiť ? Ja totiž mám doma 9 mesačne bábätko

anency
5. jan 2021

@kamila44 manzel si zlomil členok v septembri. 6.9. Mal 9 sroubov. Mesiac iba lezal,max.tak na wc a sprcha. Noha hore. Bolesti nastastie nemal vobec. Potom postupne s barlami zacinal pomaly chodit,podla instrukcii lekarky . Jeden sroub mu vybrali ambulantne aby sa mu lepsie ohynala noha.
Mesiac rehabky. Teraz je to ovela lepsie. Trocha este kriva ale to aj tým ze ma este srouby. O 3m ma kontrolu.

kamajka
5. jan 2021

@kamila44 tiez som mala tak zlomeny clenok, trimaleolarna zlomenina clenka, ja som sa davala do poriadku rok. Vo februari ma operovali v aprili som uz ale krivkala o palici po vonku. Mala som doma 3 male deti a sama takze sa inak nedalo. Mali vtedy 9,6 a 2r. Neboj das sa dokopy.

anency
5. jan 2021

@kamila44 este som zabudla. Manzel viac ako.mesiac uzival podobne "vitaminy" ako wobenzym. Len objednavane zo zahranicia a lacnejsie

cucoryedka
5. jan 2021

@kamila44 ahoj 😇 v prvom rade Ti prajem rychle zotavenie, neviem kolko si po operacii, ja to mam este "aktualne" - v polke augusta som spadla z vlastnej vysky na mokrej trave - trimaleolarna zlomenina s 1 skrutkou a kovovou dlahou, operacne riesene hned do 10 hodin od padu. 6T sadra, pricom raz bola menena - pri vymene vytiahli stehy, po snati sadry som 3 tyzdne cakala na vyber skrutky v lokalke (kvoli dohojeniu jaziev - odpadnutie chrast) a rozhybaniu clenku - slo velmi tazko ... 9T som teda nemohla dostupit na nohu ... po vybrati skrutky postupne zatazovanie po tyzdnoch, 1. tyz. 25% vahy, 2. tyz. 25%, 3. tyz. 50 -60%, 4. tyz. 80% a 5. tyzden plna zataz o 2 barliach ... a teraz som mesiac bez bariel, obcas krivam, pomala chodza OK, rychla chodza a krivanim, este nebeham, neskacem, udrzim sa na 1 nohe, ale nie na tej spick ...ale celkovo ide to celkom rychlo 😊 ohyb ale plny nemam este ... bolest po operacii v pohode, zacalo to, ked narkoza vyprchala - asi 2 tyzdne, pomaly som ale uz vtedy hybala prstami na nohe, a dvihala tu nohu celu - kvadriceps odchadza prvy, tak kus mu pomoct, tie 2T som brala aj novalgin obcas, obcasne trpnutie, pulzovanie ma zo zaciatku trapilo, potom uz bez novalginu - lepsie hojenie, ked netlmis, ale zas nie uplne bicovat organizmus, takze pidla odporucania lekara liek proti bolesti, 2 mesiace podctivo wobenzym. Teraz ma noha pobolieva, ale da vydrzat ... nohu ale od sameho zaciatku vykladat,najlepsie nad uroven srdca ... vsetko sa da do poriadku ❤ drzim palce, keby Ta nieco zaujimalo, ozvi sa alebo napis IP. mon

kamila44
autor
5. jan 2021

@cucoryedka ďakujem práveže aj ja to mám čerstvé akurát 18.12 som mala operáciu najviac sa bojím aby sa mi tam niečo nepohlo čakám 15.1 idem na kontrolu , ďakujem veľmi pekne čaká má ešte dlha cesta

kamila44
autor
5. jan 2021

@anency ďakujem ja ich mám tiež len ešte si dávam fraxiparine a tam sa moc neodporúča kombinovanie týchto liekov tak som ho vysadila , on ho užíval aj popri injekciam?

anency
5. jan 2021

@kamila44 ano. Fraxiparin som mu pichala asi 8 tyzdnov a k tomuaj tieto lieky plus vitamin D

kamila44
autor
5. jan 2021

@anency ďakujem tak sa idem k nemu vrátiť 🙂

cucoryedka
6. jan 2021

@kamila44 urcite fraxik nevynechavaj, a hlavne, ked je to ze uplne cerstve, tym, ze na nohu nedostupujes, nezatazujes, hrozi tromboza a pod. - je to proti zrazanlivosti krvi - ja dom pichala az kym som nezatazila plnou vahou nohu

cucoryedka
6. jan 2021

@kamila44 tiez som sa bala, aby sa nieco nepohlo, obcas som mala pocit v spanku, ze sa nieco pohlo, ale vsetko OK, aj sa zrastlo pekne ... mas to este cerstve, zmeny su normalne, aj farebne (viac bordovejsie prsty na nohach), aj bolest ... drzim Ti palce!!!

mirka_a_hrasok
17. feb 2021

@kamila44 wobenzym o ktorom ti pisali aj vyssie k tomu sa priklanam aj ja. Sestra si minuly rok v lete zlomila nohu a kupili sme jej ho a pochvalovala si, ze dobre, ze sa aj lepsie citila, aj energiu mala aj bolesti jej odozneli, takze myslim, ze to je fajn 🙂

natassa2
25. feb 2021

@mirka_a_hrasok je to dobre aj len pri vytknutom clenku? Lebo mojho muza vezmes raz na prechadzku do hory a cele zle. Po asi dvoch kilometroch nestastne dostupil a vyzera, ze ozaj to ma vytknute, ani dostupit ani nic, chce ist dnes s tym aj k dr, na rtg, tak som zvedava. Ale rozmyslam ako este inak mu pomoct.

matia556
8. mar 2021

Ahojte. Ako dlho na kolky den po operacii vas pustili domov? dakujem

anency
8. mar 2021

@matia556 manzel na druhy den po operacii uz bol doma

ivanacs
8. máj 2022

@kamila44 prosím vás mohli by ste mi napísať kto vás operoval a kde? Moja mama mala otvorenú zlomeninu členka a zasili to bez operácie, teraz po 5 mesiacoch nechodí, mali tam dat škroby. Kramarenas poslali naspat do Ružinova, kde jej to pokazili. Kosť ma tak posunutu ze nechodí. Dakujem

ivanacs
8. máj 2022

@anency prosím vás kto manzela operoroval? Hľadáme niekoho na otvorenú zlomeninu členka.. dskujem

ivanacs
8. máj 2022

@kamajka prosím čas kto vás operovať? Mamu CSKA operácia členka po otvorenej zlomenine. Dakujem

anency
8. máj 2022

@ivanacs Mudr. Ľubica Kuhnová

kamila44
autor
10. máj 2022

@ivanacs dobrý deň mna operovali v Čadci keďže pochadzam odtiaľ ďakujem nohu že som mala dobrého doktora ale noha tŕpne boli uvidíme či mi to výberu inak vám neviem pomôcť hádam nájdete niekoho držím prsty 🙂

kvietocka33
7. aug 2022

@kamila44
Ako dlho ste boli po operácii v nemocnici?

ivanacs
7. sep 2022

@kvietocka33 po operácii na 3 deň už domov

peper225
23. jan 2024

@cucoryedka môžem sa opýtať dlahu si nechavas v nohe lebo ja mám presne to isté ako ty jednu srubu a dlahu

cucoryedka
24. jan 2024

@peper225 ahoj, ano, konzultovala som s operaterom, ze kvoli stabilite clenku, je to lepsie nechat. Kov zvykne robit neplechu, ale pokial si telo zvykne, je to OK.