Operácia menisku

kvetula2109
19. jún 2012

ahojte dievcata chcela by som sa spytat ci nemate niektora skusensti s operaciou kolena,pravdepodobne ma to caka o mesiac,ako dlho trva hospitalizacia,lebo som sa docitala niekde ze sa to robi na jednodnovej chirurgii,alebo je to nespravna informacia...dakujem za vase odpovede

xlucia
19. jún 2012

@kvetula2109 svokre to robili v petrzalke ako jednodnovku, platila cca 800e, lebo v nemocnici ju s tym dva roky posielali....
je spokojna, uz chodi bez palice

kvetula2109
autor
19. jún 2012

@xlucia platila si to z vlastneho pretoze nemala odporucenie lekara?

xlucia
19. jún 2012

@kvetula2109 odporucenie mala. ale v statnej nemocnici jej prekladali termin dva roky.... preco asi...

pecka
19. jún 2012

@kvetula2109 ja zhodou okolnosti idem teraz v piatok na takuto operaciu. Vybrala som si sukromne sanatorium, pretoze od objednenia, cez vysterenie, po operaciu to trvalo dva tyzdne 😵 😵 😵 . Kebyze idem s kolenom do nasej nemocky, tak dopadnem mozno ako @xlucia pisala - rok aj viac. A "marodka" po operacii menisku v nemocnici je tri mesiace. 🙄 🙄, co si ozaj nemozem dovolit....
Bude to tiez jednodnovka a odchadza sa odtial bez barli - po vlastnych ......... Takze niet co vahat..... Odporucanie doktora je, po operacii 2 dni kludovy rezim a na treti uz normalne chodenie...... Takze ja planujem mozno dovolenku v pondelok a od utorka do prace. 😅 😅

vieruna
19. jún 2012

mne meniskus robili pred mesiacom v ruzinove. Na druhy den som isla domov a na treti chodila bez palice... akurat ma objednavali v marci a v maji mi to robili

kvetula2109
autor
19. jún 2012

@pecka tak drzim palce a spytam sa ako to operuju pod celkovou narkozou v takom sukromnom sanatoriu alebo iba lokalne znecitlivia??
@vieruna tak to podobne ako ja,este nemam stnoveny presny datum tak dufm ze mi to tiez nebudu odkladat ako maju skusenosti baby

pecka
19. jún 2012

@kvetula2109 🙂 dakujem. Ano, robia to v kratkodobej celkovej anestezii. Je potrebne si urobit aj predoperacne vysetrenie.
Dam teda vediet, ako som dopadla 😉

uglybetty1234
21. júl 2013

@pecka Ahoj, môžem sa ťa opýtať o aké sanatrórium ide?? Priatela to čaká tiež, len je zo zahraničia, takže mu to tu neurobia. ďakujem

pecka
22. júl 2013

@uglybetty1234 ja som bola v arthromede http://www.arthromed.sk/?utm_source=azet.sk&utm...
velka spokojnst

vianne
13. máj 2014

@pecka citam, ze si bola v arthromede na operacii,...moj manzel ma ist v oktobri...chcela by som vediet, kolko si platila, ake boli poplatky. dakujem

pecka
14. máj 2014

zalezi od toho v akej poistovni je pacient. Ja som v poistovni union, tak za operaciu som neplatila, len za prvotne vysetrenie a potom kontroly...vzdy po 10Eur. Ale bola som tam v roku 2012 a kazdy rok sa menia podmienky, co sa tyka platieb poistovnami. Treba sa konkretne opytat tam

krpana244
16. nov 2014

Dobry den.chcem sa opytat ze ci musim ist na operaciu kolena aj ked mi prisli vysledky
z MRI ,ze mam rupturu LCA v proximalnom upone a taktiez mam roztrhnuty medialny meniskus
i ked ma to koleno uz az tak neboli,bnli ma iba pri drepoch a ked si chcem klaknut na koleno tak ma to boli z vnutornej strany kde mam menirkus...

henad
4. mar 2015

Ahojte ja mám rozvrhnutý meniskus od minulého roka chodím behám normálne. Ale dávam si pozor stalo sa mi to pri basketbale. Teraz neviem či mám ísť na tu operáciu alebo nie skoro všetci ma od nej odhovaraju. Ako dlho nebudem môcť chodiť lebo si nemôžem dovoliť byť PN. A ako to robia. Jeden deň prídem A druhý odýdem?

visna264
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viva13
21. júl 2017

Ahoj, prosím neboli ste niekto na operácii meniskusu v nemocnici v Malackách? Chcem sa opýtať ako to prebieha, narkoza, či je treba aj cez noc ostat a tak dakujem

sulinecka
18. mar 2018

Poradíte aj mne

dorothea221
20. sep 2018

@henad Ahoj, bol si na tej operacii? Ja mam ten istý problem, už rok ruptura menisku, raz je to lepšie a raz horšie, občas to bolí a picha aj v kľude a pri prenesení vahy na tu nohu, pri čupnutí, kľaknutí..neviem či mám ísť na operáciu alebo to odkladať. Máte ešte niekto podobnú skúsenosť?

henad123
10. jún 2020

Zdravím vás chcel by som sa spýtať mam problémy s meniskom no skôr s koleno pred 6timi rokmi som hrával kativnejsie basketball, odtrhol som si meniskus no na operáciu som nešiel. Teraz po asi 2 alebo až 3 rokoch sa mi podvrtlo koleno tak sa chcem spýtať dá sa z operovať meniskus po 6tich rokoch? 6 rokov aktívne cvičím vo fitku takže koleno som aj normálne zaťažoval ale nikdy sa kí vo fitku nestalo žeby sa mi podvrtlo. Ďakujem.

henad123
10. jún 2020

@dorothea221 nie nebol som akože mam to v pohode len nerobím veci ktoré som predtým robil. Ty si bola na operácii? Bojím sa skôr toho ze mi to poškodí aj iné veci ako meniskus napríklad chrupavku a celé koleno.

dorothea221
16. jún 2020

@henad123 Tiež som ešte nebola, chcela som sa objednať lebo ma to obmädzuje, nemôžem čupieť, kľačať, sedieť v tureckom sede, keď ohnem pod stoličkou nohu a po čase sa postavím tak ledva rozchodím to koleno.... no začala korona tak mi povedali, že potom po korone. Poškodí ti to chrupavku a ostatné veci, keď si to nedáš operovať. No po takej dobe to už poškodené môže byť. Mne dr. dal condrosulf (kolagen) na chrupavku, keď ma nemohli teraz operovať.

henad123
16. jún 2020

@dorothea221 No ja môžem všetko cvičím jazdím na biku aj turecký sed je v pohode ale keď sa pozrieš na operácie tak v niektorých prípadoch ti ho vytiahnu takže tma nemáš nič tak ti narážajú kosti o seba tak neviem každopádne pôjdem k ortopedke. Aj na rezonanciu.

lalilla
15. feb 2021

Ahojte. Ja mam tiez natrhnuty vnutorny meniskus. V sept sa mi pretocilo koleno a odvtedy to boli ale v ramci normy. Jedine ked prejdem viac ako 2-3 km citim koleno ako keby bolo gumenne. Lekar mi tam pichol daky kolagen a mam cvicit ak sa to nezlepsi ze mi urobi artroskopiu. Vadi mi aj to ue ma to nepisti do uplneho drepu, alebo si nedosadnem na paty proste v tej polohe velka bolest.
Vaham ci ist na opku ci neist 🤷‍♀️ Jedny radia tak druhy tak

henad123
15. feb 2021

@dorothea221 ja na to cvičím ja spravím všetko okrem klacania to moc nerobím ale keď treba tak si aj kľaknem takze ja som na operacii nebol a zatiaľ ani nepôjdem lebo má to neobmedzuje moc

dagmarkanaceste
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dorothea221
6. jan 2023

@henad123 Ahoj, nakoniec som nebola ani ja na operácii. Nejako sa to samo zlepšilo a bolesti úplne prešli. No pred troma dňami som cvičila a zasa som niečo spravila s tým kolenom. Silná bolesť a nemohla som v prvý deň vôbec na tú nohu stupiť. Teraz je to troška lepšie, ale niečo mi tam puká, mám pocit, že pri chodzi nejako točí nohou od kolena nadol, ako keby mi ju vytáčalo do strany. Som objednaná na MRI, tak som zvedavá teda, čo som s tým opäť spravila.