Operácia šedého zákalu

11. júl 2022

Mame 65 r pred 3 r lekar povedal, ze jej zacina sedy zakal.Teraz ma pocit, ze na jednom oku vidi zahmlene.Dioptrie ma dobre bola na premerani.Viete poradit kde v Ba sa nechat operovat?Na sukromnej klinike si bude vsetko hradit sama?Chce sa vyhnut hospitalizacii dakujem za info

vikusjk
11. júl 2022

Neviem ti poradit kliniku v BA, ale na sedy zakal sa po operacii nehospitalizuje, teda jedine, ze by sa nieco skomplikovalo. Moju babku (89r.) operovali pred mesiacom a isla hned domov, o tyzden kontrola. Mala so sebou zbalenu tasku, ze keby nieco, ale vsetko slo hladko. Bola v beznej statnej nemocnici. Drzim palce ;)

andrea163
11. júl 2022

Je to zákrok bez hospitalizácie, mama bola cca pred 2 mesiacmi na očnom odd. v Prešove. Po zákroku domov, na druhý deň kontrola ... následne kontroly už len u očnej lekárky ...

taktotedanie
12. júl 2022

Hospitalizuje sa jedine vtedy ak sa zakrok prevadza v celkovej anesteze ( komplikovanejsi sedy zakal, tras hlavy, ak pacient slabo pocuje, ak sa operacie boji..) a o tom rozhoduje lekar/operater
Na sukromnej klinike si platite sami, Zda sa mi, ze klinika Vesely ma nejake zmluvy s poistovanmi a plati sa vlastne len za vysetrenie a kontroly, operaciu ako taku mate hradenu z poistenia

h2
12. júl 2022

Tak, ako už dievčatá písali, je to ambulantná operácia bez hospitalizácie. Už len dodám, že je to ľahká a rýchla operácia s veľmi malým percentom komplikácií, takže drahá súkromná klinika je v tomto prípade naozaj zbytočná.

taktotedanie
12. júl 2022

@h2 jedine, ze by niekto chcel skorsi termin.. v statnych zariadeniach sa dlhsie caka (2,3mesiace), v sukromnom dostane termin skor a zoperuju aj druhe oko bud na druhy den alebo do tyzdna uz ako to maju zauzivane