Opuch nôh po operácii zhubného nádoru prsníka

crysol
19. okt 2021

Dobry den. Moja mamina je po operacii zhubneho nadoru prsnika. Oziare ma za sebou a absolvuje este liecbu herceptonom (asi tri ma za sebou) a hormonalnu liecbu. Plus berie rozne druhy vitaminov denne, kurkumu, ganodermu (Reishi), Sulforafan.
Nevieme z coho, ale strasne jej tvrdnu nohy-od clenkov a aj lytka. Vacsinou navecer no trva to do dalsieho dna kym to odpuchne. Nevieme co robit... ako zistit, co to moze byt. Uz sem tam na den vysadila aj hormonalku, alebo one lieky, no nevieme na to prist. Chemo nemala. Zatial sme to brali iba tak, onkologicke sme povedali, ze zatial hormonalku nemusime menit (kedze uz nema velky vyber liekov hormonalnych), aj ked aj z toho mozu opuchat, ze uvidime .Len uz sa to opakuje viac dni a bojime sa, aby sa nieco nestalo. Sem tam opucha aj ruka a tvar. Pre istotu si vzala Zodac, aby nechytila nejake zadusenie z opuchu, no takto to nejde. Lekari neochotni, clovek nevie co robit. chcela som uz, ze pojdeme na urgent. Nemate niekto podobny problem? Ako sa zistuje, z coho opuchy vznikaju.Vsetko som precitala, no k nicomu neprisla. Uz sme aj lieky dali na analyzu, ze na ktory je alergicka. Je aj cukrovkarka. Dakujem

sisa_s
19. okt 2021

@crysol lieky na vysoky tlak neuziva?

zuzap33
20. okt 2021

@crysol vybrali jej uzliny? Opuchy ruky a nohy vznikaju po vybrati uzlin spod pazuchy, narusi sa totiz lymfaticky system. Od prveho dna po opke mala mamka cvicit. Ruku nesmie namahat, nevysavat a pod.plus ak ma opuchy pytat lymfodrenazny rukav. Hormonalnu liecbu v ziadnom pripade nevynechavat. Nador bol ocividne hormonalne pozitivny, vynechavanie liecby moze sposobit navrat choroby.

zuzap33
20. okt 2021

@crysol a liecba je Herceptin...

crysol
autor
20. okt 2021

@sisa_s nie neuziva, s tlakom je vsetko ok

crysol
autor
20. okt 2021

@zuzap33 Ano vybrali jej nador aj uzliny ...ale mala ich v poriadku. S tou rukou moc necvicila.Lymfedem nema vraj, to ma napadlo tiez ako prve. Nedava si do nej ani pichat injekciu ani tlakmerat. Praveze na par dni sme skusili vynechat hormonalku...dnes si nedala a zatial neopuchla...mozno je to z herceptinu, neviem...:(

sisa_s
20. okt 2021

@crysol nevysadzujte hormonalnu terapiu bez kontroly lekara...a skuste pogooglit nieco o angioedeme, ci by priznaky sedeli

crysol
autor
20. okt 2021

@sisa_s Dnes sme vynechali hormonalku,aby sme vedeli ci bude opuchat. Zatial to vyzera dobre. Problem je,ze to uz ma druhu hormonalku...z prvej boleli klby hrozne..a uz vraj moze len raz zamenit,velky vyber tam nie je.

crysol
autor
20. okt 2021

@sisa_s To s lymfedemom nebude nic. To by sa na tej ruke vytvorilo.

sisa_s
20. okt 2021

@crysol lymfedem a angioedem je nieco ine

zuzap33
21. okt 2021

@crysol uzliny vybrali, uz je lymfa ciastocne narusena, to je dobre ze boli ok, ale ma to vplyv aj na opuchy. Len nevysadzujte hormonalku. Chcete, aby sa to vratilo? A telo si na bolesti kosti zvykne, trva to par mesiacov, treba sa hybat a cvicit. Jednoducho musi...

crysol
autor
21. okt 2021

Neviem co robit. Vcera ta vynechana hormonalka bola v pohode, neopuchli jej,ale mohla to byt nahoda. Musi byt sposob ako zistit, co tie opuchy sposobuje predsa.