Opuchajúce nohy v horúčavách

29. jún 2022

Ahojte dievčatá, máte nejaký grif, ako zabrániť opuchom nôh v tejto horúčave? Ráno som si dala dve teblety Detralex. Mám aj pár dní pred menzesom a už teraz na obed mám opuchnuté nohy, ale že dosť... K tomu sedavé zamestnanie. Nemáte nejaké rady? Ďakujem.

missviolet
29. jún 2022

mne velmi pekne zabera aescin. a tiez kancelarska robota z domu - mam pod nohami taku podnozku, na ktorej podvedome cvicim - prekacuje sa dopredu dozadu, ked chcem, a tak viem sponovat lytka 😅tym ze sa rozprudi krv to pomaha s opuchmi ... a potom uz len vykladat nohy do vysky, chladivy gel....

autor
29. jún 2022

@missviolet nemohla by si prosím poslať foto podložky z práce. Popri práci budem teda trochu cvičiť, to ma nenapadlo..🙂

mandzula
29. jún 2022

Robím z domu, takže si občas odskočím umyť riad, povešať prádlo, teraz som práve bola obliať susedovho kohúta, lebo mi bliaka pod oknom - proste sa snažím hýbať. A inak mám tiež pod nohami podnožku - schodík, čo mala dcéra k umývadlu, keď bola krpatá. 🙂

missdiva
29. jún 2022

aj ja mam dobre skusenosti s aescinom.
@mandzula prepana, obliat susedovho kohuta? to je snad nejaka metafora. 🙈

mandzula
29. jún 2022

@missdiva nie, fakt, nasiera ma tu cele dni neustalym kikirikanim, tak ho obcas idem obliat poharom vody, uz je taky nauceny, ze len otvorim dvere a uz bezi prec, neboj, este ani raz som ho netrafila, je prilis rychly😃

autor
29. jún 2022

@missdiva len neviem či ten aescin môžem, keď mám Detralex...

77daniela77
29. jún 2022

Aescin su tablety aj gel?Co z toho lepsie zabera,ci treba oba?

michaelam2
29. jún 2022

@mandzula obliat susedovho kohuta 😀😀😀 som sa dobre pobavila 😀

autor
29. jún 2022

Zadovážila som si už vypodlozenie pod nohy cca vo výške 30cm. Malo by to teda pomôcť?

stanulienkat
29. jún 2022

Nesoliť, nepiť minerálky, sprchovať nohy studenou vodou. Detralex sa užíva niekoľko mesiacov vkuse, dve tabletky jednorazovo tí absolútne nepomôžu.

autor
29. jún 2022

@stanulienkat ja neuzivam Detralex jednorázovo...minerálky nepijem vôbec, sprchujem sa iba v studenej vode, no a soľ normálne v strave prijímam..

luccija
29. jún 2022

Cvicit si s nohami, kompresivne pancuchy su najlepsie, vypodlozit nohy vyssie, ci zdvihnut uplne hore, vysuchat nohy smerom k srdcu..pred menzesoˇ to je bezne ja som rada, ze uz nemam sedavu pracu po 12 tke som si nevedela zapnut cizmy a nohy ako kamen pancuchy mi najviac pomohli

autor
29. jún 2022

@luccija pančuchy mám doma.. ale v tomto teple si ich mám natiahnuť? 🤷

autor
29. jún 2022

Ale každopádne ďakujem za rady, pokúšam, uvidím o pár dní.

luccija
29. jún 2022

Ja som ich nosila v tehotenstve cele leto🙂ked som nechcela mat nohy ako balvan a v praci sme nemali klimu

luccija
29. jún 2022

Ja som mala len podkolienky

autor
29. jún 2022

@luccija som na tom rovnako, zajtra ich teda skúsim ráno natiahnuť.. .má byť 38C.. 🤦

stanulienkat
29. jún 2022

To je dobré, že dodržiavas všetky tieto zásady. No Snaž sa obmedziť soľ, soľ zadržiava vodu v tele.

autor
29. jún 2022

@stanulienkat skúsim, lebo kolegyňa sa teraz zhrozila, keď ich videla ako ich mám vyložené, že fakt hrozný opuch..

drzaopica
29. jún 2022

Pancuchy si musis dat este v posteli vies o tom?hned po prebudeni

drzaopica
29. jún 2022

V lete ich tiez nosim iba k dlhym volnym nohaviciam

autor
29. jún 2022

@drzaopica viem

lejla77
29. jún 2022

Mne nepomaha nic☹