Ošetrenie zubov v celkovej anestéze

tinka1987
10. jan 2016

Mam obrovsky strach zo zubar a chcela by som podstupit osetrenie pod narkozou. Ak by ste mali nejaku spatnu vazbu, pripadne cca cena bolo by fajn. Najlepsie by bolo okolie Za, Mt a okolie. Dakujem

janinah
10. jan 2016

Na tvojom mieste to riešim so psychologičkou,ten strach,dá sa to zvládnuť...ja sa zas bojím celkovej anestézie,má svoje riziká....

rica1
10. jan 2016

@tinka1987 ja mam rovnaky problem ale na nic som neprisla.

acer11
10. jan 2016

a ako si rodila? 😀

rica1
10. jan 2016

@acer11 no npr ja cisarskym 🙂

acer11
10. jan 2016

@rica1 tak aj to bolí,ale je to lacnejšie ako zubár 😀

rica1
10. jan 2016

@acer11 ono u mna je problem ze ja neznesiem bolest u zubara. Sekcia a zubar vyberam si sekciu neviem ale tu som zvladala uplne v pohode na druhy den mi bolo ok. Jazva bolela trochu ale zubar to je extra 😅 😝 😖 😢

alicka850
10. jan 2016

Na ostetrenie pod narkozou musis byt hospitalizovana,robia to na klinike stomatochirurgie v Martine. Pokial viem,robia to zo zdravotnej indikacie- napr.ja som mala pacienta mantalne postihnuteho,nespolupracujuceho a aj tak ho uspali az ked to uz bolo naozaj nutne a osterili naraz cely chrup.
Ak nemas nejaky zdravotny problem,zabudni,ze niekto ta uspi koli osetreniu zubov.

rica1
10. jan 2016

@alicka850 mne raz zubarka povedala ze keby som presla stym mojim strachom cez psychiatra tak by ma uspali. Ale bezne osetrenie zubov zvladam daky ten kazik ale keby mi mali robit nieco vaznejsie tak tam proste odpadnem 🤐

selema
10. jan 2016

@tinka1987 v Martina je súkromné zdravotnícke zariadenie Medima. Zubné ošetrenie v celkovej anestéze je tam bežné, stačí že si to zaplatíš.

bonaqa2013
10. jan 2016

@selema za peniaze aj vodu mlátiť.... 😝 😝 😝 😝

selema
11. jan 2016

@bonaqa2013 tak keď to je súkromné zariadenie, tak jasné, že si zato aj patrične zapýtajú, ale na druhej strane, za tie peniaze sa k pacientovi aj ukážkovo správajú (bodaj by nie, za tie prachy 😀 )

alicka850
11. jan 2016

@selema to ma teda prekvapuje,lebo celk.anesteza nesie so sebou znacne rizika. Ale ked uspia koli prsiam,asi aj koli zubom. Len skoda,ze ti co to potrebuju naozaj si to nemozu dovllit.

piacere
11. jan 2016

Aj ja mám (mala som) panický strach zo zubára.... Ale teraz mám novú zubárku a pri tej sa nebojím (teda bojím, aj sa mi dva týždne pred termínom s ňou sníva, ale idem.... sadnem a držím 😀 U starej zubárky som neraz "ušla" už z čakárne....). Vŕta rýchlo a ak robí niečo bolestivejšie, vždy mi dá injekciu... a teda... vtedy mi môže aj hlavu utrhnúť, to necítiš nič 😅

alicka850
11. jan 2016

@selema to ma teda prekvapuje,lebo celk.anesteza nesie so sebou znacne rizika. Ale ked uspia koli prsiam,asi aj koli zubom. Len skoda,ze ti co to potrebuju naozaj si to nemozu dovllit.

sardinka335
11. jan 2016

@alicka850 injekcia stoji 6 - 8 euro....to snad neni ruinačne či?

Zubarina je šialene draha podla toho kde idete. Mne dokina automaticky pri vrtani stoličiek dava injekciu lebo mam hlboke a velke plomby - takze načo sa trapiť ak netreba? Samozrejme závisí aj od zakroku a rozsahu toho čo ide robiť.
Ak mas naozaj paniku tak chod do sukromneho centra a tam sa porad. Inak podla mna stačí lokálne umrtvenie toho čo ti ide robiť a to ti da kazdy zubár ak ho poziadaš...podla mna. Ako ja som sa nestretla s tým ze by nedal injekciu.

piacere
11. jan 2016

@sardinka335 moja stará zubárka zásadne odmietala dať injekciu, tá mäsiarka mi ťahala nerv zo zuba (živého) bez umrtvenia, že to vydržím (no čo som ja vedela, keď to bolo vtedy prvýkrát, že ako to bolí...) Prisámfakt som ju nikdy nepresvedčila na injekciu, vždy mi tvrdila, že zbytočne, že to vydržím, že mám dvíhať ruku, keď bude bolieť a ona na chvíľu prestane 😅 .... Ono injekcia nie je finančne na zruinovanie, ale napr. mne teraz ťahala zub... injekcia 9€, vytrhnutie zuba 10€ 😅 Trvalo to aj so zaučínkovaním injekcie 10 min. a bola som ľahšia o 600 korún.... šialená suma.... ale tiež nie som za celkovú narkózu, ak sa to dá riešiť lokálnym umrtvením, vtedy človek skutočne nič necíti a môžu ti aj hlavu utrhnúť... akurát vnímaš, čo robí, čo berie do ruky... ale stačí sa zamerať na strop ordinácie a opakovať si, že aj najhoršia hodina v tvojom živote trvá len 60 min. 😅
Niekedy som tiež uvažovala o celkovej narkóze pre zuby... po cisárskom si narkózu fakt neprosím....

sardinka335
11. jan 2016

@piacere len o 20 eur?? Ja bez 50tky ani nikam nejdem - mne vythnutie zuba, vyčistenie, vyškrabanie či čo to tam robil 80 eur...len taky fukot a to ti nepišem kolko davam za zuby deťom - za tie ,,mliečáky,, čo opravuju...ale čert to ber - do zdravia investujem. Ja idem v piatok na laserovu operáciu očí....takze to mám bobky a nie z ,,vrtania,,. 😀 😀 😀

cincila18
11. jan 2016

ja som tiez mala obrovsky strach zo zubara, nebola som u ziadneho x rokov, ale ked som bola donutena (posledna stolicka sa mi zlomila a trvalo 4 roky, kym som sa odhodlala, mala som strasne bolesti), tak som sla... to bola komedia jak vysita, sestricka od smiechu skoro plakala.. ze mi idu ten zub vytrhnut a ja ked som videla tie nastroje, ani za svet otvorit usta, len som sa triasla ako osika... zubar vravi, otvorte usta..a ja mu na to - ani za svet,kym mi nevysvetlite presne, co mi idete robit a na co su tieto nastroje.. vyse pol hodiny mi vysvetloval, co a ako, nakoniec som otvorila usta a ani nie za minutu bol zub vonku..
a vtedy som prekonala svoj strach, pretoze zubar bol fest mily a trpezlivy..

piacere
11. jan 2016

@sardinka335 noo... pred rokom som u nej nechala 100€ za akúsi špeci plombu (vyzeralo to ako zub), ktorá mi po troch mesiacoch vypadla a tak mi tam dala obyčajný amalgám a ten drží už rok... 😅

cincila18
11. jan 2016

jezis, baby, to co za zubarov mate, ked pytaju take peniaze?? 😨 u nas stoji inekcia 2 eura,trhanie 3 eura, plombovanie 5 eur..

piacere
11. jan 2016

@cincila18 no vidíš a to je najlacnejšia v okolí.... Moja mama tiež platila u starého štátneho zubára 2€ za injekciu a 2€ za ťahanie.... U mojej len snímok stál 16€ 🙂 pri vstupnej prehliadke.... Čistenie kanálikov 50€ atď. atď. ....

cincila18
11. jan 2016

@piacere nemam slov... ja mam sukromneho zubara, ceny ma ludove, pristup k pacientovi na jednotku... asi mam stastie 🙂

amairim
11. jan 2016

@cincila18 prosim ta, kde sa nachadza ten tvoj zubar, pojdem za nim aj na kraj sveta

vhlave
11. jan 2016

Skus kontaktova myslim ze @gerhardova ona si chvalila nejaku kliniku kde jej deturencom velmi kvalitne robia zubky

gerhardova
11. jan 2016

@vhlave áno my chodíme s deťmi do Hlohove,kde sme išli na základe našej dcérky,ktorá mala panický strach zo zubárky,preložili sme tam aj synčeka a sme spokojní....hlavne s prístupom aj moju dcérku posielali k psychologičke,aby prekonala strach,ale tam jej vlastne prístupom k nej strach celkom zmizol...robia aj v narkoze,používaju rajsky plyn a tabletku čo sa dáva ked sa vyberajú mandle(taký oblbovák)Našej Viki dávaju rajský plyn a teraz naposledy mala ten oblbovák....ono sa to dáva deťom hlavne kvôli tomu aby si nepamätali celý priebeh jej trahli štyri zuby naraz z toho jeden dospelý,aby sa nebála prísť nabudúce,vlastne ona ked je v tom stave ked zaberie ta tabletka,tak jej nevadí čo sa s nou robí asi tak.Je to skôr pre upokojenie aby sa deti nebáli zubára,tak nám to bolo vysvetlené.

cmulinko
11. jan 2016

ja si idem oci vyocit pri tych cenach co tu pisete...to teda zlate Slovensko.Keby som mala moznost,tak pri kazdej navsteve zubara letim domov na SK k zubarovi.

sardinka335
11. jan 2016

@cmulinko asi tak....tu ludia furt len nadavaju na zdravotníctvo a pritom oproti tomu ospevovanemu zapadu to maju ,,za babku,,
@cincila18 a to kde su take ludove ceny?

cincila18
11. jan 2016

@amairim to by si sa musela prestahovat sem k nam, lebo on je obvodak a berie len tich, co tu maju trvaly pobyt..co viem, tak za nim chodi vela ludi aj mimo okres, aby ich zobral, ale neprijme nikoho cezpolneho..

sardinka335
11. jan 2016

@cincila18 ale sa pytame ze kde to je....mesto, okres, region...ak to teda nie je tajne... 😀