Otázky ohľadom hormonálnej antikoncepcie.

limetka69
18. dec 2019

ahojte baby, mám 29 rokov, nikdy som antiku nebrala, po dohode s gynekológom som sa rozhodla, začať ju brať, deti neplánujem. dôvodom je, že mi robil hormonálny profil a zistil, že mám zvýšené androgény, teda mužské hormóny, z toho sa odvíjajú problémy ako mastné vlasy, agresivita, chĺpky na neželaných miestach a akné, idem do toho hlavne kvôli akné, pretože nič iné mi nepomohlo, nič, ani kožná, ani zmena stravy, dennodenne mám nové bozule po xichte, vyzerám horšie ako pubertiak, a už mám toho dosť, zaujíma ma pár vecí, či sa z takejto antikoncepcie priberá, to je najpodstatnejšie, či sa môže na antikoncepciu piť a či sú tu baby, ktoré fajčia a berú antiku, ďakujem.

supucka
18. dec 2019

@limetka69 ja som brala hak 7 rokov, fajčila som asi 15 cigariet denne, keď sa šlo von, tak aj oveľa viac, pila som aj alkohol, teda keď bola príležitosť, aj zapíjala vínom ☺️🤦‍♀️a ani som nepribrala! Teraz ani nepijem ani nefajčím... Po vysadeni som hneď otehotnela 🤣

nelca84
18. dec 2019

@limetka69 ja beriem nízkohormonálnu antiku dlhodobo, nemám žiadne problémy, na pleť mi to na začiatku dosť pomohlo... to bude veľmi individuálne, či ti sadne, nesadne, každá to znáša inak, za mňa v pohode a zatiaľ neuvažujem o inej ochrane

limetka69
autor
18. dec 2019

dakujem baby 🙂

neluskas
18. dec 2019

@limetka69 ahoj, tiez som mavala problémy s akne, mne osobne nepomohla ani antikoncepcia a ani chemicky peeling na akne. vyskusala som všetko mozne z lekarne a az ked som zacala uzivat prirodne produkty a urobila som si detox na prirodnej baze, tak po rokoch trápenia mi akne konečne zmizlo a uz môžem chodit na verejnosť bez make up

danicaz
18. dec 2019

@neluskas ahoj,prosím ťa,vieš mi napísať do správy,ako si sa toho akné zbavila? Moja dcéra si tým tiež prechádza,akurát jej vyhováram nasadenie HAK odporúčané kožnou,
Ja som barala za mlada 3 roky a mala som z nej dosť veľké problémy. Chcem dcére pomôcť,tiež už vyskúšala všeličo,zatiaľ nič nepomohlo. Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

h2
18. dec 2019

@kofilka33 Antikoncepcia je na zvýšenie mužských hormónov? Antikoncepcia obsahuje mužské hormóny? Prosím Ťa, odkiaľ si zobrala tieto informácie?
@limetka69 Ahoj, fajčenie sa počas užívania HAK výrazne neodporúča, alkohol by nemal vadiť, teda, nie viac, než keby si antiku nebrala. S tým priberaním si nemyslím, že by to bola pravda, možno v minulosti, ale teraz už asi nie.

modrykoniicek
19. dec 2019

Antikoncepcia privádza telo do stavu prirodzeného tehotnej ženy.Zablokuje ovuláciu a tvorí hlien.Stabilizuje hormóny v tele.Ak antikoncepcia nesadne danej žene môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky.
Áno nemalo by sa fajčiť kvôli možnej trombóze.Všetky fázy a komplikácie ktoré prežíva tehotná žena.. môže prežívať aj užívateľka HAK.Je to napísane všade.Že niektoré nežiadúce účinky sa môžu podobať tehotenským nevolnostiam.Atď...

Mne napr teraz vynecháva MS.Nemenštruujem.Vôbec.

Človek by sa čudoval ale z biologického hľadiska je pre ženu neprirodzené menštruovať stále.Ženské telo je stavané na tehotnosť.(áno ako čerešňa) A tým, že tento cyklus sme prírode narušili telo dostáva šok.Menštruuje stále.Tým pádom HAK klame telo a preto sa HAK predpisuje aj na úpravu cyklu.Aby hormóny boli stabilizované.MS počas HAK nie je MS.Je to krvácanie zo spádu hormónov.Skôr z hľadiska psychologického.

Príroda to zariadila tak aby sme sa množili.Menštruácia je pre telo tzv. Neúspech.A z toho neustáleho neúspechu sa tvoria aj niektoré problémy.Viac problémov v tejto oblasti majú ženy neuživajúce HAK než užívateľky.Pretože ich hormóny sú neustále nestabilné.

HAK môže na nejaký čas spôsobiť ,,neplodnosť,, po vysadení.Ale len dokým si telo nezačne hormóny dávkovať samo.A príde na to, že cyklus sa spustil.Tzv. je vhodný čas na ovuláciu.
HAK obsahuje hormóny telu prirodzené.

Ale neviem o tom, že by antikoncepcia mala spôsobovať neplodnosť atď atď.
Raz som tu už písala čo spôsobuje určité problémy a tie už má žena skôr len sa to rieši až keď nastane problém.
Napr. neplodnosť sa nerieši skôr než chce pár otehotnieť a nedarí sa.
Tým pádom sa niektoré ženy domnievajú, že za to môže HAK.

Jaké mužské hormóny... Nebodaj obsahuje testosterón 😂.
Estrogén a gestagén obsahuje kombinovaná HAK.
Bežná HAK obsahuje len jeden hormón.

O antikoncepcii je už dávno všeobecne známe, že ak niekomu nesadne tak sa vymení.
Robia sa testy.
HAK ktorá existovala pred 30 rokmi je dnes už iná.

A veľa lekárov tvrdí, že MS je zlyhanie.
HAK to dáva dokopy.U žien sa vyskytuje hormonálna nerovnováha a preto nám tu HAK predpisujú.

leelu
19. dec 2019

@modrykoniicek skutocne vynikajuca laicka odpoved 👏👏👏 tlieskam .. snad bude citana s porozumenim (miestne individualne nazory spravidla nepredstavuju relevantnu vzorku, nastastie stale existuje pojem evidence based medicine)

limetka69
autor
19. dec 2019

@modrykoniicek velmi pekne dakujem za normalnu odpoved, a za dokaz, ze sa tu stale oplati nieco opytat, 🙂

janula2511
14. júl 2022

@modrykoniicek prosím ťa ešte užívaš HAK?akú? písala si že nie naozaj menstruujes.ja zvažujem tiež si predpísať . mám dosť silnú menštruáciu a sňať mi zoslabne z nej.

janula2511
6. dec 2022

@limetka69 začala si brať antikoncepciu?