Ovisnuté prsia po dojčení

radka422
4. apr 2013

Ahojte babeny. Chcela by som sa vás opýtať či sa z vlastnej skúsenosti dá niečo robiť s prsiami. Niekedy som mala krásne plné prsia, ale po pôrode a kojení mi úplne ovisli, som z toho nešťastná a aj manžel ma s tým občas podrypne. Chcem sa teda spýtať či máte nejaké skúsenosti a či sa mi dá vôbec pomôcť. Čítala som veľa o spevňujúcich krémoch a rôznych tabletkách na spevnenie, ale neviem či sa tomu dá veriť a či sa do takého niečoho oplatí investovať.

1bambula
6. apr 2013

@zajaciq som zobudena uz dost dlho a nemam komplexy,migreny a neboli od vtedy chrbat 😉

zajaciq
6. apr 2013

@1bambula komplexy su psychickeho razenia a tym, ze si vylepsis cicky len presunies komplex na nieco ine. vzdy ti bude nieco vadit. zena, ktora sa da prerobit ma vazne naruseny narcizmus a lasku voci sebe samej. presviedcaj sa kolko chces, nie je to prirodzene ani normalne .

1bambula
6. apr 2013

@zajaciq ked myslis mam dost rokov aby som zvazila co je pre mna dobre 😉 mala som sa rada aj pred tym a mam sa rada aj teraz, a HLAVNE nemala som od operacii ani jednu migrenu a bolesti chrbta, kazdy na to pozera inak

radka422
autor
6. apr 2013

@zajaciq Ja úplne súhlasím s tým, že každá operácia je obrovskou ranou pre organizmus. Ale prsia sa nedajú porovnať s vybraním mandlí. Prsia sú len estetickým problémom, ale vybrať mandle či už nosné alebo krčné je na zvážení doktorov. Keď to má pomôcť nie som proti tomu. Myslím si, že to má nejaký význam inak by sa to nerobilo. A taký istý názor mám na cisársky rez. Nepochopím nikdy tie bohaté mamičky čo si dajú vybrať bábo skôr, aby stihli ples. Ale nemám žiadny problém s tým, keď ide o život mamičke alebo nedajbože bábätku. To už sú neni srandy a myslím si, že každá mamička by sa dala rozrezať aj na 5 častí, aby si zachránila svoje dieťa, takže aj keď je cisársky obrovský zásah do organizmu niekedy je naozaj potrebný.

radka422
autor
6. apr 2013

@1bambula
@zajaciq Myslím, že je na každej žene jednotlivo čo spraví so svojím telom. Na jednej strane je pravda, že každý zákrok je zásah do organizmu, ale každá žena má svoj rozum a nesie zodpovednosť za svoje činy. Takže nejaké osočovanie kto má rozum a kto nie, nie je moc na mieste. Tiež mám v sebe nejaký blok ísť na plastiku pŕs, bojím sa bolesti a toho zákroku, ale na druhej strane nie som spokojná so svojimi prsiami. Nemyslím si, že mám nejaký komplex, keby mám 50 rokov tak mi je jedno ako vyzerajú moje prsia, ale mám 21 a chcem sa páčiť svojmu mužovi a chcem, aby som ho vzrušovala, nehovorím, že to tak neni, ale pre mňa samú je nepríjemné keď sa pozriem do zrkadla a mám prsia pomaly na bruchu. Aj keď viem, že by mi nikdy nepovedal nič zlé alebo sa mi smial, ale určite si všimol tú zmenu a tiež by sa mu určite páčili plné stojaté prsia. Ale ako hovorím, je to na každej žene a ani jedna nemáme právo posudzovať názory tej druhej. Na to som sem dala ten príspevok, aby som vedela názory aj iných žien, poprípade si nechala poradiť. 🙂

amouramour
6. apr 2013

@zajaciq nic nie je nad amatersku psychoanalyzu, skoda len, ze si tvrdeniami znacne mimo🙂

1bambula
6. apr 2013

@radka422 mas pravdu, ja som len napisala svoju skusenost, mam 37 rokov, 1x som rodila ako osemnastrocna a druhy krat ako 23 obidva porody som mala prirodzene, ale uz v 25 rokoch som vedela ze budem potrebovat korekciu nakolko som mala 55 kilo a kosiky D a do 30tky bolo vsetko krasne na svojom mieste,ale potom sa pridruzili migreny a velke bolesti chrbta a aj vaha sa pohla smerom hore,no ked som mala 34 schudla som a prsia som mala ovisnute tak som zacala patrat po informaciach pre a proti a rozhodla som sa pre, nemyslim ze by som mala nejaky komplex akurat som ich jednoducho chcela mat krajsie a preco nie 😉 ty si sa pytala ja som odpovedala 😉 a mimochodom mandle mi brali uz ako dospelej po brani prednizonu po zlyhani obliciek, keby mi ich vybrali ako dietatu mohla som sa vyhnut tazkej a nakladnej liecbe obliciek, prajem krasny den

barcelona94901
6. apr 2013

@1bambula ja myslím,že @zajaciq nemá ani potuchy o tom,čo to je,mať vačšie prsia
a mať vážne choroby,.to už vobec nie
kto to zažil ,takýto koment rozhodne nehodí 😉

zajaciq
6. apr 2013

mile damy, mne je jasne, ze som tu sposobila rozruch, kedze nesuhlasim s vasimi nazormi. a skutocne, najlepsia obrana je utok na moju osobu 🙂 je smutne, ze deduktivne myslite, ze sedim doma na vajciach na materskej a neviem co z nudy a urcite nemam ziadne prsia. ja sa na tom mozem len a len pobavit, pretoze ma naozaj v skutocnosti vobec nepoznate. 😀

demo
6. apr 2013

@zajaciq no len ci ten rozruch sposobila hlboka pravdivost tvojich slov, alebo to, ze si uplne mimo. A to pisem bez toho, aby som sa nejako vyjadrila k podstate diskusie. To ze "komplexy su psychickeho razenia" je vazne novinka 🙂 a doteraz to nikto netusil. Tvrdenie, ze ked si "vylepsis cicky len presunies komplex na nieco ine" je dost velka prepac ale hovadina. Formulacia o "narušenom narcizme" je asi najvacsia sranda 🙂. Ale to nasadenie, s akym bojujes o prirodzenost je mile 🙂

carodejkka
6. apr 2013

@zajaciq
Ja vas sice nepoznam, ale zmenila by ste názor na všetko...ja mám 2 sekcie..prvá - syn v 44 t.t. nechce sa narodiť,váži 4 kg, ja som mala kvôli plávaniu úzku panvu, čo som mala riskovať život nenarodeného dieťaťa, alebo sekcia????čo by ste zvolili?! Druhá dcéra zaseknutá medzi rebrami - trvalo im 15 minút, kým mi ju sekciou (čo mimochodom má byť dieťa do 5 minút vonku) vybrali....Syn mal zväčšenú nosnú mandľu - sústavné zápaly, neustúpajúce týždenné 40 stupňové horúčky, ohluchnutie dočasné ....čo by ste robili? Nechali len tak, nech vám chudák plače od bolesti hlávky, rúk, žalúdka?? Keď vám 3 nezávisle od seba lekári potvrdia - nosná mandľa = problémy?
Nezazlievajte ženám to, čo chvalabohu asi vy nezažívate...a keď má niektorá psychicky blok z toho, že má škaredé prsia, tak nech si ich dá operovať, prečo nie? Nech je pre seba krajšia, pre to sebavedomie, ktoré chce mať...

tea333
6. apr 2013

@radka422 si mlada a mas len 1 malicke dieta. neplanujes dalsie? my uz asi budeme s rodenim koncit, takze si dam po ukonceni dojcenia, mozno v zime 2014 urobit modelaciu. ja mam bohuzial problem aj s velkostou, kedysi som mala male B kosiky, po tomto porode uz som isla do E 😖 je to velmi neprijemne, nepohodlne, obtazujuce pri sportovani a tiez zataz na chrbat.

1bambula
7. apr 2013

je zaujimave ze niekto koho vobec ,,nepoznam,, ma ,,spoznal,, a zanalyzoval zo styroch viet 😉

zajaciq
7. apr 2013

@carodejkka tak si precitajte zaciatok tejto temy. dotycna je nestastna zo svojich prs, nejde o zivot. chirurgia sa ma vyuzivat ako posledny radikalny liecebny postup, ak sa to inak neda a ide o zivot. keby mojmu dietatu slo o zivot, bola by som pripravena aj na sekciu, aj keby slo o tej moj. ja som narazala na YYY zien, ktore idu rodit sekciou z estetickych dovodov, nie zdravotnych. a keby mi traja lekari povedali, ze nosna mandla problemy, tak by som zacala riesit co mojmu dietatu vadi v strave, v prvom rade. si myslite, ze ja to tu pisem z nejakej cirej vyryvacnosti ? radsej mat psychicky komplex z ovisnutych prs , s ktorym sa casom vyrovna takmer kazda zena, ako si znicit zdravie, nie? @1bambula tema je o "som nestastna z ovisnutych prs" nie o mala som velke prsia a dala som si ich zmensit kvoli bolesti v chrbtici.

1bambula
7. apr 2013

@zajaciq netusim co tu riesis ???? ano tema je o prsiach, nie o inych veciach troska sa daj na poriadok 😉 ja som odpovedala na otazku ci pomohli kremy a pripravky na ovisnute prsia moja odpoved je NIE, tvoj nazor ma nezaujima😉 myslim si ze som ako jedina odpovedala na otazku... a mimochodom prsia som si nedala upravit kvoli bolestiam ale preto ze som chcela...a cuduj sa svete presli aj bolesti a predstav si prsia mam rovnako velke ako pred zakrokom akurat mi nevisia pomali po pupok...

bbubinkaa
7. apr 2013

@1bambula ja sa na to chystam tiez, len este chcem viac schudnut, aby to uz bolo na stalo... davam si to s ako darcek k narodeninam 🙂 super, ze to mas za sebou... aspon poznam" niekoho, kto to uz absolvoval.. mozem napisat ip na otazky? nechcem to tu rozoberat pri takejto nevrazivej atmosfere,,,

1bambula
7. apr 2013

@bbubinkaa samorejme .-)

zajaciq
7. apr 2013

@1bambula to musi byt fakt zly pocit mat prsia po pupok

1bambula
7. apr 2013

@zajaciq citaj poriadne,, skoro po pupok,,myslim ze mam dost zdrave sebavedomie, a mala som ho aj pred tym a ty ma nedonutis aby som si myslela ze to tak nieje, splietas piate z deviatym ...

venija
7. apr 2013

Myslim si, ze nijakej zene nepripada pohlad na svoje ovisnute prsia na sebavedomosti. Tiez sa snazim obcasne narazky svojho partnera ignorovat, ale nejdem sa z toho zrutit.

zuzkka111
8. apr 2013

ahoj tiez myslim ze cvicenie je dobre na prsia. alebo schudnutt trosku. potom sa zmensia kusok🙂 to pise ta prava co necvici a ma ovisnute kozy : D. noa co.. druhe babo ani bohovi.. este viac by som bola rozkysnuta a zrat nervy mi moze aj jedno dieta 🙂 uz som kludna

liza2222
21. apr 2013

byt matkou je byt kalikou a modelacia je rovnako ohavna ako ovisnute prsia

sirinka
21. apr 2013

Jaaaaj ... Keby som sa nebala presne toho, co popisuje zajaciq a ani nahodou nepojdem dobrovolne do narkozy, uz mam za sebou mastopexiu aj sterilizaciu.... Za ziadnych okolnostiby som si nedavala vkladat do tela nejake cudzie predmety, teda silikony ani nahodou, ved male a pekne tvarovane prsia vedia potesit rovnako ako nejake megavelke... Ale moj muz je pouceny, ze tie moje nie uplne tvarovo dokonale su pre neho tie uuuuplne najkrajsie, kedze na nich vyrastli jeho tri krasne princeznicky... A mne urobi perfektny dekolt kvalitna podrpsenka od Victorias Secret... 😉
A urcite to, ze zena, ktora pred prvym tehotenstvm a dojcenim mala pekne a pevne prsia je nestastna z toho, co jej ostane po niekolkonasobnych tehu a dojceni, nenamena, ze ma nizkesebavedomie alebo nejaky "iny" psychicky problem....

liza2222
22. júl 2013

@zajaciq kto ti napisal že sa s tym vyrovna časom každa žena ???ja mam dlho po pôrode a nikdy som sa z tym nevyrovnala neda sa to a trapi to už celý život

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radka422
autor
23. júl 2013
iboja
16. aug 2013

@radka422 Ahoj no manžel by mal pochopiť v prvom rade že si mu na svet priviedla dieta,a nie sa zaoberať hluposťami,,,Chlapi často zabudajú na čo nam ženam vlastne tie prsia sú,..Su pre nase deti ,tak to priroda zariadila a nik s tym uz nic nespravy.Nech si ta vazi taku aka si ,,,nad tym mal rozmyslat skvor či chce dieťa alebo pekne prsia,.Ja viem že som ti asi nepomohla s tymto mojim nazorom a viem ze sa tym trapis no chcela som ti len napisat ,ze krasna mozes byt aj bez peknych prs a nezatazuj sa tym na svete su aj dolezitejsie veci ako pekne prsia venuj sa dietatku a davaj mu vsetku svoju lasku to je pekne na žene ...

mirage
16. aug 2013

@carodejkka Ale ved panva sa neda ovplyvnit plavanim ci inym sportom, vyvija sa od narodenia, su to kosti a geneticka predispozicia.. a dieta zaseknute medzi rebrami.. vedomosti z biologie nepustia, to nie je mozne.

dollynkaa
11. jún 2014

@zajaciq boze ale sme v 21storoci a vsetky tieto veci su sice vcelku neprurodzene ake v dnesnej dobe aj potrebne a normalne uz.netreba to hned brat vsetko negativne a zit za opicami

vejula
11. jún 2014

@zajaciq tak bohužial doba so sebou priniesla s vysokou životnou urovnou aj problémy, ktoré problémami nikdy neboli. KEd sa matka starala o 10 detí a od vychodu slnka po západ robila na poli aby ich uživila, nemala čas zaoberať sa tak sebou a svojim telom ako je to dnes. Život sa žil v prítomnosti, ludia si vážili a dakovali za každý prežitý den. Vidíš ako je to dnes, žijeme v dobe, kedy je všetkého dostatok. Len aby sme mali pocit, že nám stále niečo chýba, masíruju nas media, vtláčaju na obraz dokonalého tela, dokonalej domácnosti, dokonalej rodiny do podvedomia. A potom máme pocit, že ked to nesplname, niesme vnutorne spokojní, niesme štastní. Podla mna to je všetko iba klamstvo, obyčajná ilúzia, ktorej sme naleteli, ktorej sme zapredali svoje skutočné ja. A nie, nežijem sto rokov za opicami, len si žijem vlastný život s vlastným telom. A ešte jedna krásna pravdivá piesen na zaver o tom, ako chceme byť inými akými sme 😉

https://www.youtube.com/watch?v=22bWZyTcm3w