Pálenie jazyka

lessiie
28. apr 2017

Ahojte baby,mate niekto skusenost s palenim jazyka a zltym povlakom? Trva mi to palenie uz asi 3 tyzden aj u lekarky som bola ale akosi nic nepomaha :(

zuwa78
23. máj 2023

@legamaja prestalo ta to palenie na jazyku??

zdenkaulb
23. máj 2023

@zuwa78
Už to trvá 2 roky ale bohužiaľ páli. Niekedy menej, niekedy viac. Naučila som sa s tým žiť, moc to neriešim. Najhoršie sú večere. Nedá sa zaspať, pocit diabla v tele, strachu, úzkosti a pod. Antidepresíva neberiem, frčím na neurole 0.25 (večer) ,meditácie, pohyb .Snažím sa užívať život a moc nerozmýšľať. Cez deň fungujem, síce s pálením jazyka, ale ako tak v pohode. Ešte musím popracovať na stravovaní. Jazyk to neovplyvňuje, ale o niečo väčší kľud a pokoj v tele večer určite. Zdravím.

legamaja
28. máj 2023

@zuwa78
Ahoj. Neprestalo, už som si zvykla. Niekedy mám chvíľku pokoj a potom sa to objaví z ničoho nič. Prestala som jesť cukor, teda iba minimálne, naozaj iba príležitostne. Zdá sa mi, že to u mňa spúšťa cukor. Ak si dám sladké, tak iba doma upečené a iba 1 kúsok. Myslím, že sa toho asi nezbavíme. Mám veľa všelijakých vyšetrení, už ma to prestalo baviť. Snažím sa jesť striedmo ( mám HIT, AMBK, LI, reflux:( ).

cafelatte
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuwa78
4. jún 2023

@cafelatte to by som nezvladla....

zdenkap65
8. jún 2023

@bazulienka22 mohli by ste mi prosím dať na vás kontakt ,chcela by som sa s vami rozprávať.

zdenkap65
8. jún 2023

@cafelatte u mňa to trvá už 20 mesiacov.Je to príšerné.Ako ste to zvládli za tých 6 rokov?A obdivujem vás za ten 7 dňovy pôst vodou.Skutočne vám ten pôst odstránil to pálenie?

zuwa78
10. jún 2023

@zdenkap65 čo ti pomohla??

zuwa78
10. júl 2023

@ena007 preslo to?

zdenkap65
11. júl 2023

@zuwa78 nie bohužiaĺ

zuwa78
11. júl 2023

@zdenkap65 mna to pali na jednej strane.....uz dom davala kade co.....a nic neako nepomaha.. dnes idem z vysledkami ct(hrdlo+jazyk) k lekarovi....tak som zvedava.....trochu sa bojim......poprosim lekara nech ma posle na biopsiu z jazykom......nech sa uz konecne nieco potvrdi alebo vyvrati.......ten stav ma psychicky nici......citala som ze malo zeleza v tele vyvolava taketo potiaze......skusala si oralne probiotika?

dollecka
17. júl 2023

Ahojte,tiez trpim BMS,skusala som uz vsetko,vysetrenia na paradontologickej klinike,rozne krvne testy,vsetko v norme..stale neviem co to sposobuje..niekedy trva tyzdne,ze to zmizne a potom prask z nicoho nic je to tu znova,snazim sa s tym nejak zit..citala som,ze niekomu pomahagabapentin..skusal to uz niekto

adka6822
9. aug 2023

Ahojte, má niekto skúsenosť s tým, že sa stav zhoršil po očkovaní proti covid?

zuwa78
9. aug 2023

@adka6822 čo sa ti presne pohoršilo po očkovani... ?

adka6822
16. aug 2023

@zuwa78 po očkovaní sa mi zintenzívnili bolesti a palenie hlavne vnutornej strany pier a sliznice ust aj frekvecia výskytu, je to každy den v roznej intenzite, uz ani neviem ako to je byt bez bolesti…:(

zuwa78
16. aug 2023

@adka6822 tak to mi je fakt ľuto.....ja sice očkov.nie som....ale viem ako ti je....lebo viem čo preživaš....je to velmi neprijemne....skušala si neake ustne probiotika?

adka6822
17. aug 2023
cafelatte
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adka6822
27. aug 2023

@cafelatte a aky druh pôstu konkrétne si drzala?

zuwa78
28. aug 2023

@adka6822 hore pisala ,že 7 dni bola len na vode......ja by som to nedala.......
Skušala si žuvaț klinčeky?Ja som ich aj popučila pridala 5 kvapiek olivoveho oleja a potierala to bolave miesto na jazyku.....trochu mi to prinieslo ulavu.....na buduci tyzden mam mrt hrdla......tak uvidim.....

cafelatte
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenkap65
28. aug 2023

@cafelatte aký póst si držala?napiš mi prosim zdenka.paskova@gmail.com

mavatko
14. jan 2024

@dollecka zdravím, na paradontologickej klinike na Heydukovej ste boli? Ja mam autoimunitne ochorenie LicHen ruben planus už 5 rokov , a jazyk ma začal páliť už počas choroby , kozna hovorila ,že lieky kt som brala spôsobujú kvasinky ,predpisala Medoflucon a mala som pokoj. Bolo to tak 2 krát do roka. Pred 1,5 rokom sa mi liecba skončila a odvtedy mam palenie jazyka úplne intenzívne, mnoho vyšetrení, veľa sterov z jazyka,raz vyšli baktérie ale candida nikdy. Kozna mi hovorila , že ju mám a niekedy zo sterov to nevyjde. Bola som na ORL, gastro ,chodím aj na paradont. kliniku. Presnú príčinu , diagnózu neviem. Teraz idem novému imunologovi. Je to boj na dlhé trate...vidím, ze veľa ludi s tým má problém. Ale tiež som zistila,že stres to zhoršuje.

mavatko
14. jan 2024

@legamaja zdravím,na MR hlavy Vas poslal neurolog ? Dopracovať sa k týmto vysetreniam,ak Vas neposle všeobecný lekár, je ťažké.

mavatko
14. jan 2024

@olistr môžem sa spýtať, bol ste u tej lekárky, čo ste vložil link?

ninusiak86
15. feb 2024

@toskanka ak sa smiem opýtať aká vážnejšia diagnóza prosím?

jan123m
5. mar 2024

@legamaja ahoj ako si na tom ? Práve čítam že maš alergie ktoré mam aj ja . A taktiež pálenie jazyka a aj v hrdle . A taktiež ak zhltnem tabletku tak ako by tam zostala .

zuwa78
5. mar 2024

@jan123m ake mas alergie?.....to palenie v hrdle pocitujes ako?
Ja mam to palenie na lavej strane jazyka a na lavej strane v hrdle.....pride mi to ako by som mala spalenu,popalenu sliznicu v hrdle.....
Akurat teraz to mam intenzivnejsie......

jan123m
5. mar 2024

@zuwa78 Asi. Najjviac po stranách jazyka a na špičke a podnebie ale aj v hrdle asi kde su mandle . A aj pery . Mal som pred týždňom ct s kontrastom od v tedy je to horšie . Resp . Pred ct to bolo tiež ale nie až tak . Mam HIT. Laktozu aj BK. Pri prehltnutí tabletky je to akoby mi tam zostála. Asi tak na pol hod .

jan123m
5. mar 2024

@zuwa78 Pociťujem to asi najskôr ako spálenie mrazom