Panická porucha a hypochondria

22. mar 2022

Ahojte, rok sa liečim na uzkost a panickou poruchu. Záchvaty paniky už nemám ale čím to dlhšie trvá tým horšie sa cítim. Mám asi všetky telesne príznaky rôznych chorôb. Samozrejme výsledky u lekára ok. Priblem je že v poslednom čase som sa veľmi zamerala na srdce. Stále sa bojím, že mi zastane. Že dostanem smrteľnú arytmiu a podobne veci. Stále hľadám či je niečo v krvi, na ekg zle alebo googlim rôzne choroby. Už neviem čo mám spraviť

stastna17
22. mar 2022

treba oznamit psychiatrovi co sa s tebou deje a da ti inu liecbu. Chodis aj na terapie?

ivetta1234
22. mar 2022

mozno by Vam pomohlo sa zaujimat o niekoho ineho ako o seba, skusali ste dobrovolnictvo?

autor
22. mar 2022

@stastna17 áno chodím pravidelne k psychologovi. Riešim to aj s psychiatrom ale ja mám proste neustály strach že sa niečo hrozne stane.. Neviem to ovplyvniť

autor
22. mar 2022

@ivetta1234 popravde som nad tým vôbec nerozmýšľala. Musím sa priznať že odkedy ma trápi táto choroba som dosť sebecka. Niekdy ma netrápi ako sa cítia ľudia okolo mna, zameriavam sa len na seba že mi je zle a že sa veľmi bojím. Potom sa hádam s rodinou a neskôr mi to príde ľúto

stastna17
22. mar 2022

ja som sa liecila na uzkost tiez rok ale ako nahle som zacala brat lieky a zabarali tieto vsetky pocity zmizli a mala som zase zivot ako predtym. podla mna to nie je ok ak sa liecis a mas take stavy.

autor
22. mar 2022

@stastna17 no lieky beriem už 8 mesiacov. Jedine v čom mi pomohli, že mi zmizli panické záchvaty. Mávala som aj 3 za deň. Ale ten strach a hľadanie rôznych chorôb to mi ostalo. Taktiež z toho fyzické príznaky čo mi prekryje len xanax alebo neurol. Nechcem och ale uzivat, beriem tak 1 za tyzden. Inak AD pravidelne. Už som aj zvyšovala dávku, menila lieky. Nič… a to mám 20 rokov, už rok takto fungujem

stastna17
22. mar 2022

chapem ta a je mi to luto, ak lieky ani lekari nepomahaju a vies ze vysetrenia su ok jedine potom uz je to iba v tvojich rukach zamestnat sa niecim inym, si zdrava, mlada...viem ze sa to lahko hovori. V tom momente si to clovek nevie uvedomit.

autor
22. mar 2022

@stastna17 len ja už niekdy aj pochybujem o lekároch. Že niečo zanedbali 😞 Veľmi sa bojím smrti a viem ze takto vlastne ani nežijem. Nikam nechodím, sedím doma, plačem a bojím sa. Akonáhle som doma sama alebo vyjdem z bytu je to ešte horšie, už mám myšlienky čo keď.. A to pritom nikto z mojej rodiny neumrel mladý, nemáme v rodine žiadne vážne choroby proste nemám žiadny dôvod na takúto paniku sle ja si neviem pomôcť

stastna17
22. mar 2022

toto co popisujes je panicka porucha podla mna to pri liekoch nie je normalne. tieto stavy som mala ked som sa neliecila. Povedz to lekarovi presne co pises, nemozes 8 mesiacov brat liek a podla popisu ti absolutne nezabera, ok zachvaty nemas ale aj to co popisujes je forma panickej poruchy a aj depresie.

zuzana212722
22. mar 2022

Asi nemáš dobre nastavenú liečbu keďže vieš sama ze si hypochonder.. A ja ti poviem za seba je veľmi ťažké žiť s takým človekom môj otec bol presne toto co ty a už nikto ho nemôže ani cítiť rozvedený 4 krát.. To je samé umieram a chytá sa za srdce akože ide odpadnut a milión takýchto nezmyslov.. Bud zmeň psychiatra alebo teda začni za ním chodiť

autor
22. mar 2022

@stastna17 áno určite to už prechádza do depresie, nevladzem stále som unavená, vibec už nevladzem nič robiť a niekdy už normálne rozmýšľam, že by bolo lepšie umrieť tak ako chcem ja a nie sa stále takto báť, že to príde.

autor
22. mar 2022

@zuzana212722 ja si to úplne uvedomujem a je mi ľúto ľudí okolo mna. Viem, že mi chcú len dobre aj keď v poslednej dobe uz majú toho tiež dosť. Praviedlene chodím psychiatrovi, taktiež aj psychologovi ale nejak sa to nezlepšuje. Ja už niekdy nedokážem žiť sama so sebou 😔

zuzana212722
22. mar 2022

Tak toto mi trosku nesedí.. Úprimne berieš lieky? Presne tak ako máš? A máš ich od psychiatra? A teda keď ti je tak ľúto vo zažívajú blízky spamataj sa lebo ostaneš sama to sa nedá s takým človekom žiť a deti ani nehovorím.. A manžel chudák taktiež.. Proste sama ti z vlastnej skúsenosti hovorím chod sa dat skutočne liečiť k psychiatrovi neeodkladaj to lsbo7dnes ostaneš sama a vzťahy sa ti poseru neskutočne..

ivetta1234
22. mar 2022

stalo sa Vam nieco extremne pred tym rokom? musi to snad z niecoho pramenit...nejaka trauma dusevna/fyzicka
to dobrovolnictvo by som odporucila, teda ak Vas aspon nieco taha k nemu, psikovia, deti, starsi ludia, chori ludia atd. a mozno si davat male ciele ktore sa daju casom zlepsovat a tak sa budete citit lepsie ze ste nieco dosiahli 🙂
neviem ja som nikdy nemala taketo problemy takze neviem poskytnut relevantnu radu ale napr. ked som chodila vencit psikov von tak sa mi nedalo neusmievat 🙂

stastna17
22. mar 2022

Tie lieky nemas dobre, aj ja aj moj brat sa lieci roky na toto a lieky berie roky a su spravne nasadene a zije si pokojny zivot a nema take stavy uz.

autor
22. mar 2022

@zuzana212722 beriem pravidelne lieky, na zacitku som menila asi 3 druhy, nesadli mi. Zvyšovala som dávku, presne ako vravel psychiater. Všetko sa snažím poctivo dodržiavať ale nepomaha. Platím si terapie lebo cez poisťovňu dávajú sedenie max 1x za mesiac. Ja chodím každý tyzden za 40€. Nič nezanedbávam, všetko vravím psychologovi aj psychiatrovi ale vôbec sa to nezlepšuje. A už nevladzem

rudik0987654321111
22. mar 2022

čo bi som doporučil ja tak je to prechádzky do prírody a odreagovať sa od všetkých problémov terapeut bi zbytočne pridával lieky áno treba isť na vyšetrenie neurogičke spraviť EEG,EKG spraviť preto že srdce môže pumpovať a niekedy je až preťažene že presiahne limit aritmie...čo bi bolo dobre je lieky nasadiť bud je to Diazepam,Xanax s týchto dvoch liekov vám doporučí neurologička.Dalo bi sa aj domáca liečba skúste čaje Medovka strašne pomáha na nervy na srdce a poniektorým pomáha aj zaspať....Na kontrolu bude trebalo častejšie chodiť na EEG,EKG,

rudik0987654321111
22. mar 2022

hlavne a hlavne ide o ten stres stres zohráva veľku ROLU u človeka aj so zdravím

autor
22. mar 2022

@ivetta1234 nie, prišlo to z ničoho nič. Raz som sa v noci zobudila na silný panicky atak, vtedy som nevedela čo to je. Skončila som na pohotovosti a odvtedy sa to tiahne a zhoršuje.. Ja už nedokážem ísť von ani s vlastným psom 😔

autor
22. mar 2022

@rudik0987654321111 mám za sebou komplet kardio aj neurologické vyšetrenie. Echo, ekg, holter, ergometria. Všetko bolo ok

rudik0987654321111
22. mar 2022

Prosím skúste zmeniť životosprávu zdravšie jesť pestrejšie jedla ovocia,zeleninu tekutiny.....A viac odpočinku a v tichu bez hluku aj to dobre robí lebo telo už nema toľko energie chce to čas prešiel som si to aj ja

autor
22. mar 2022

@stastna17 tak ja už neviem. A ani už nevladzem. Je mi z toho akurát do plaču

stastna17
22. mar 2022

verim ti viem co prezivas ale fakt z osobnej skusenosti ti hovorim ze nemas dobre lieky.

autor
22. mar 2022

@rudik0987654321111 ono kvôli panické poruche treba pravidelne sledovať ekg ? Toto je presne čo som písala. Veľmi sa bojím, že to srdce nezvládne🥺

stastna17
22. mar 2022

nie netreba kvoli panickej poruche sledovat ziadne srdce to nie je choroba.dokonca ani diagnoza . je to iba porucha . len musi byt spravne liecena.

autor
22. mar 2022

@stastna17 musím sa teda na to spýtať. Vždy keď vravím že mi je stále zle, psychiater povie že treba chodiť na terapiu. Čo poctivo chodím

rudik0987654321111
22. mar 2022

Ano to je možne že to lieky spôsobujú môžu vivolavať aj ospalosť malátnosť oslabenie Imunitného systéme v organizme....Proste mam nervy na take niečo že lieky nezaberajú len shoršuju u ľudí zdravie

stastna17
22. mar 2022

tak neviem ja mam psychiatra ale ked som co i len zavolala ze mi je zle v momente ma volal este v ten den hoci ma stale plnku ze mam prist a riesili sme to zmenou nastavenim liekov.

ivetta1234
22. mar 2022

tak to je mi luto :( kebyze ste z okolia Trnavy tak by som Vas vytiahla aspon vencit :P treba nieco robit s tou Vasou obavou zo smrti
je plno knih/materialov/profesionalov/liekov z ktorych sa da vybrat, ak Vam nepomahaju lieky ani psychologovia tak musite hladat inde

autor
22. mar 2022

@stastna17 ďakujem, hneď som sa zľakla keď som si prečítala, že treba chodiť na ekg. Nikto mi nič take nepovedal keďže výsledky boli v poriadku.