Pleseň na koži

23. júl 2022

Ahojte baby, stretli ste sa už s plesňou na koži? Vždy som mávala problémy ako ekzém hlavne na jar, ale teraz mám pocit že to je pleseň, vyzerá to inak ako ekzém hlavne sa to vysuší nemokvá to, zbledne to, miesto sa nedá opalit… a hlavne tie miesta ako hlavne chrbát kedy to svrbí a keď sa poskrabem tak extrémne to začne páliť, až je to nepríjemne… pri spotení to neskutočne stipe a už to mám aj na rukách, a ešte aj na vnútornej strane stehien. Ako ste to liečili? Za koľko to zmizne? Už si neviem dať rady stále niečo. Desloratadin mám nasadený od mojej alergo, ale ten na to vôbec nezaberá práve preto mi príde že toto bude asi už plesnove… tým že mám oslabenú kozu tak som to mohla kadekde chytiť. Dajte info do komentu ak ste sa s tým niektorá stretli. Ešte podotknem že kozna mi brala ster z tých miest ešte keď sme si mysleli že tam je ekzém, ale nevolala že by tam mala byt pleseň práve preto mi to príde zvláštne. No myslím si že to je určite pleseň lebo vidím že sa to podoba. Dakujem

kkovacovak
23. júl 2022

Tak ak to kožná nevyhodnotila ako pleseň tak to asi nebude pleseň. Ja keď som ju mala na chrbáte tak to spoznala hneď aj keď to bol len taky malý fliačik ako fazuľka. Išla by som k nej znova hlavne keď píšeš že sa to odvtedy zhoršilo. To ti ťažko niekto poradí keď ťa nevidel a nevieme čo ti reálne je. Tým že použiješ niečo čo ti tu niekto poradí to môžeš len zhoršiť

sara07
23. júl 2022

to že ti ostanu flaky biele a nedaju sa opalit , nemusí byt plesen ale takto to byva aj po použítí kortikoidov , koža je oslabená z nich tiež má určitu kapacitu tak presne ako popisuješ to vyzera
morská voda kludne aj doma len so solou, dobre premastit najlepšie niečim prirodnym a tak do 2 rokov by to malo byt ok, mne to zmizlo do roka už

autor
23. júl 2022

@kkovacovak davala mi aj nejakú masticku s antimykotickym účinkom, ktorú som neskusala ani lebo som si davala kortikoidnu a za 3 dni sa to zlepšilo a zmizlo to. Teraz sa to objavilo znovu a presne sa to chová ako pleseň… pri ekzeme som nemala takéto stavy že by sa to takto chovalo a to som sa s tým natrapila už dosť.

autor
23. júl 2022

@kkovacovak toto mám na bočnej strane brucha.

kkovacovak
23. júl 2022

Mne to nepríde ako pleseň. Ja keď som mala pleseň tak bola do hneda. Toto mi príde ako to čo píše @sara07. Tým že sa aj opaľuješ tak sa tu spravili takéto pigmentové škvrny. Nič si na to teraz nedávaj a len to poriadne natieraj 50spf krémom. Radšej celé telo lebo pokiaľ máš poškodenú kožu od liečby tak sa ti to bude robiť všade možne.

autor
23. júl 2022

@kkovacovak lenže mna to stále svrbí a stipe a potom to vystúpi a zhorší sa to… z ekzemu som toto nikdy nemala.

autor
23. júl 2022

@kkovacovak Vraj nemusí byt ten fľak len hnedý ale aj takýto biely videla som aj foto na nete zopár a presne takéto to je.

kkovacovak
23. júl 2022

Aj od slnka ťa môže koža svrbieť a štípať. Ak tam máš oslabenú kožu tak môže reagovať so slnkom. Poriadne sa natieraj opalovakom a ak to bude náhodou ďalej postupovať tak ti nezostáva nič iné len ísť ku kožnej.

autor
23. júl 2022

@kkovacovak ja sa stale natieram opaľovacím 🙂 ale záhadou je, ze na slnko moc nechodim a keď sa napríklad spotim v práci tak má to svrbí a stipe a to sa ani nemusím opaľovať. Odhalený chrbát nenosím vôbec čiže neviem ako je možné ze má v práci stipe chrbát zo slnka no ok ;)

autor
23. júl 2022

@kkovacovak v pondelok jej budem volať no mám podozrenie to je pleseň, hneď má to napadlo. Keď ss mi zhoršoval ekzém vždy mi zabrali tabletky a pri tomto vôbec.

kkovacovak
23. júl 2022

Tak písala si že sa to nedá opáliť takže z toho si človek vyvodí že si sa opalovala. Ťažko sa dedukuje čo máš a nikto ti to presne len takto z fotky nepovie. Ale ničím to zbytočne nenatieraj a nedráždi. Počkaj si na vyjadrenie kožnej.

autor
23. júl 2022

@kkovacovak no tak jasne že slnku sa človek nevyhne ale cielene sa nechodim opaľovať a tam kde aj trosku opáli sú tie fľaky biele a suché niekde naruzovele no na chrbte to je najhoršie

jarmillka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adela94
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. júl 2022

@adela94 stále to mám v takom stave, svrbí to a osupuje sa to na krajoch.. presne ako som čítala o plesní.

lusindaht
12. nov 2022

Canespor roztok, alebo esencialny olej z čajovnika. Natierat vecer pred spanim, nechat vpit aby sa nezotrelo oblecenim. A protiplesnova dieta, obmedzit cukry!!! Cukor zivi plesne