Pľúcna embólia

07majka
11. sep 2020

Ahojte prosím vás nemal náhodou niekto z vás po pôrode zistenú pľúcnu emboliu ? Ja som 3-ti deň po cisarkom a mam na plucach malu zrazeninku takú že fraxiparinom by sa to malo rozpustiť .
Ak máte niekto nejakú skúsenosť prosím napíšte 🙏

lienocka2808
11. sep 2020

@07majka ahojky, mozem sa spytat ako ti prisli na tu zrazeninu? Ake si mala priznaky. Dakujem

07majka
autor
11. sep 2020

@lienocka2808 ahojky vieš čo veľmi ťažko sa mi dýchalo už keď som si len sadla take dýchanie ako “pes” a keď som sa prešla pár krokov tak ako keby som si bola zabehať maratón ... tak sa im nezdalo a všetko presterili a až ct ukázalo že čo to je 😞

lienocka2808
12. sep 2020

@07majka dakujem za odpoved. Dufam bude vsetko ok a fraxiparin ti pomoze.

07majka
autor
12. sep 2020

@lienocka2808 ďakujem si zlata už myslím že je lepšie 😍

kika1572
24. máj 2022

@07majka ahoj,ja som ju mala dva týždne po pôrode,ako dlho si sa liečila?ja som 3 mesiace si pichala fraxiparin a na vyšetreniach mám výsledky dobre tak mi liečbu už ukončili

07majka
autor
10. júl 2022

@kika1572 ahoooj juuj prepáč ja som tu veľmi máličko

Polroka kým som kojila som si pichala fraxiparin nakoniec veľká alergická reakcia naň takže prechod na Klexane a keď som prestala kojiť tak na tabletky

No ja momentálne som po kontrolnom CT v júni a ešte doberiem posledné tabletky cca do 2 mesiacov a už prechádzam na aspirin -ale nie ten klasicky taký na predpis na riedenie krvi. Do konca života už … boli sme na genetických testoch a aj moji súrodenci to majú vrodené vo mne to vypuklo naplno .

Verím že si v poriadku ❤️

kika1572
11. júl 2022

@07majka ahoj,áno mne už liečbu ukončili kôli dobrým výsledkom, nič sa nepotvrdilo a zrazenina zmizla budú ma sledovať...ďakujem za odpoveď