Po akom čase sa ukáže prehliadka v aplikácii Union?

blondinka95
4. jan 2024

Ahojte, nemáte niekto odsledované, po akom čase nabehne preventívna prehliadka v appke v Union? Alebo celkovo návšteva lekára. Predtým som to nesledovala, ale chýba mi tam návšteva zubára 10.11., a 5.12. ktoré som si mohla nechať preplatiť. Takisto preventívna prehliadka u všeobecného bola12.12 a nie je tam ešte. Je to bežné? Na preplatenie má človek 30 dní, neviem ako sa to takto da..

Ďakujem 🙂

merrysa
4. jan 2024

@blondinka95 keď ju lekár vykáže do ZP

mondolina
4. jan 2024

@blondinka95
ty máš na nahratie do aplikácie 30 dní, nie je to obdobie na preplatenie.

patka06
4. jan 2024

Lekár má 60 dní na nahratie úkonu

mondolina
4. jan 2024

@patka06
aj viac. ja teraz riešim úkon z 24.7.23

suzitok
4. jan 2024

Ale ak máš nárok na preplatenie, tak teba nemusí zaujímať, čo ako a kedy si vykazuje lekár. Za zubné ošetrenie si podáš žiadosť a hotovo. Okrem toho sa posudzuje rok 2022 za preplatenie ukonu, teda v tom roku musis mat absolvovane prehliadky. Prehliadky v roku 2023 sú potrebne pre osetrenia v roku 2024.

blondinka95
autor
4. jan 2024

@suzitok takže si môžem nahrať blok na preplatenie zubára, aj keď mi úkon ešte neukazuje v aplikácii? Ako to ale budú vedieť vyhodnotiť, ak lekár ešte výkon nevykázal?

suzitok
4. jan 2024

@blondinka95 samozrejme, ja som to tak robila vždy. Tiež mám Union. Blok máš, čiže ošetrená si bola. Toto je podstatné a to, či splňaš podmienku. To, kedy si lekár čo rieši s poisťovňou sa teba netýka a nemáš to prečo sledovať. Okrem toho mne vždy preplatili až v takmer 90 dňovej lehote, takže medzitým tam už mali aj výkaz od lekára. Akurát dentálnu hygienu som nečakala, to mi prišlo do 7-10 dní na účet, neviem už presne.

blondinka95
autor
4. jan 2024

@suzitok ďakujem veľmi pekne

mondolina
4. jan 2024

@blondinka95
oni to vyhodnotia keď im príde výpis od lekára.

mondolina
4. jan 2024

@patka06
na nahratie úkonu má lekár dokonca 180 dní.
dnes som to pozerala.

mondolina
4. jan 2024

@blondinka95
vieš si to pozrieť v aplikácii, v akom stave je žiadosť

union_zp
AMBASÁDORKA
9. jan 2024

@blondinka95
Dobrý deň,
žiadosť je potrebné zadať do svojho konta do 30 dní vrátane dňa ošetrenia. PZS si vykazujú výkony štandardne v rámci splatnosti nasledujúci mesiac so všetkými výkonmi pacientov a po schválení ich faktúry sa zobrazia výkony vo Vašom konte. Výkony však musia vykázať najneskôr do 180 dní. Čiže žiadosť si určite podajte aj keď výkony ešte v aplikácii nevidíte, v rámci 90dňovej lehoty Vám príde vyhodnotenie žiadosti alebo informácia, či čakáme ešte na faktúru od lekára. Ďakujem za pochopenie. Martin z Unionu