Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Po operácii sa mi ťažko hoja rany. Poradíte?

saxanita1
14. aug 2014

Ahojte baby ,,chcem sa spytat ci mal niekto problem po operacii ze sa vam tazko hohili rany ,,,poradte prosim nieco na tazko hojacie rany Dakujem za kazdu radu . 😉

babajaga
14. aug 2014

Ahoj,ja som prave mesiac po operacii zlcnika...a mala som problemy s ranou pri pupku,hnisala...mala som tam drenaz...po tyzdni vybrali..necali zrast a zase hnis..nanovo ranu otvarali,drenaz.....mesiac...uz som nemala na to nervy tam chodit kazdy druhy den...tri hodiny sa vysediet v cakarni....az som dala na maminu radu..dovtedy som nezasahovala nijak do rany,len menila obvazy ked premokli....a dala si tam na noc lalijove listy namocene v liehu...stipalo...prvu noc ako tak..druhu som nespala vobec a rozmyslala ze to zhodim....ale videla som vysledok...rana odpuchla,cerven sa stiahla a pekne sa to zacalo hojit.....uz to mam zhojene.....len sem tam nakuknem ci ok.....inak som citala ze wobenzim je fajn...ale ja som neskusala

imanuel
14. aug 2014

Nechtíková masť, obklad zo šalvie, koloidné striebro na potieranie jazvy... 🙂 Tých možností je viac, skús sa spýtať, ak máte veľmi dobrú lekárničku, čo by odporúčala najviac. Drž sa, nech sa ti darí.

lenka.s
14. aug 2014

Mne sa zle hojili rany po laparke ... mala som alergiu na sitie, takze to cele zahnisalo a stal sa z toho nekonecny pribeh ... pomohol wobenzym a cistenie betadinom, oplachovala som len vlaznou vodou a vetrala som ... rany sa najlepsie hoja, ked su volne

cerez
15. aug 2014

Ja som si po každej operácii nasadila Wobenzym. Po cisárskom som si oplachovala v repíku a hlavne nechala vetrať okolie jazvy.

janinah
15. aug 2014

opakovane dezinfikovať Betadinom,babská rada sú obklady /prikladať gázu namočenú v repikovom odvare 3x denne na 15min/

mamazem
15. aug 2014

Ja odporúčam Drags Imun (Dračia krv) - výborná vecička, užíva sa vnútorne aj na rany. Dezinfikuje, pôsobí protizápalovo aj antibakteriálne, ranu sťahuje. Je vhodná napr. aj na mokvajúce rany a rany v ústach. Pozrite u nás na mamazem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli