Po transplantácii obličky

kikulla89
26. jan 2024

Dobrý den. Priatela čaka operacia budu mu davát obličku
Mame dcerku 6rocnu a 5 mesačneho syna a chcem sa spytat ako to je ked pride domov z nemocnice či s nami môže byt v jednom byte ale izolovany od nas dcerke zabezpečim učenie doma to nie je problem. Lebo nechcem aby bol dalej od nas keby sa nie čo stalo aby som bola po ruke hned či uz z varenim pre neho a hlavne keby boli nejake komplikacie čo verim že nebudu.
Viete mi prosim niekto poradit som ochotna hoci čo spravit len aby nemusel byt niekde sam kde keby nahodou tak nebude nikto k dispozicii jeho rodina nechce aby bol tak zabezpečeny ale keby je u jeho ocina tak je to tam iste. Ďakujem za rady a odpovede.

doris11
26. jan 2024

@kikulla89 prečo by mal byt izolovaný ?

kikulla89
autor
26. jan 2024

@doris11 lebo ked pride z nemocnice kazdy z jeho rodiny tvrdi ze nemoze byt s nami v jednej domacnosti a musi byt po hospitalizacii z nemocnice uplne sam vyse dva mesiace tak ci sa tu niekto najde kto si toto prezil aj deticky mal ze ci je to tak aby bol upne sam

teki1
26. jan 2024

@kikulla89 Opytaj sa lekara,čo môže a čo nie v prvom rade.Nie príbuzných prosím.🤨ale sám 2 mesiace je blbosť,ved bude potrebovať pomoc,rodina sa bude starať??ak sa vyskytnú komplikacie či už v hojení rany,alebo ako telo novy orgán príjme.Plus potrebuje oddych,brať kopec liekov,lekarske kontroly absolvovať,teda nič lepšie ako domáca strava a rodinná pohoda mu netreba.
PS.a ako kde má byť tie 2 mesiace sám si sa neopýtala 🤔 ako či v lese,či na hoteli? A ocino to zvládne starostlivost o neho? Čo keby radsej občas postrazili to staršie dieťa,nech to ty zvladneš?

kikulla89
autor
26. jan 2024

@teki1 To ja zvladnem dcerka je šikovna ta pomaha ale ide o to že izolaciu bude mat v nemocnici a doma musime davat pozor čo my davame hlavne kôli detom a jemu a svokor urcite nie ten hovoril že jeho setra s dvojročnym synom by sa o neho starala skôr mi to pride ako keby jeho rodina nechcela aby bol s nami

viestta
26. jan 2024

@kikulla89 aky rozdiel by bol ak by bol v domacnosti s inymi clenmi a u vas? Ano, po transplantacii bude mat potlacenu imunitu, ale nemusi byt v izolacii a sam.

mamina7070
26. jan 2024

problem je ze to je len priatel tebe ako priatelke ani info lekari nedaju 😔

nechceli ste sa vziat aspon len vy a svedkovia?
izolacia na taku dobu to je dost divne prebrala
by som to teda s jeho lekarom ked budete spolu

kikulla89
autor
26. jan 2024

@viestta toho nazoru som aj ja ja budem aspon hoci kedy k dispozicii keby nie čo treba. Ale to hlavne jeho rodina na neho veľmi tlači.

kikulla89
autor
26. jan 2024

@mamina7070 ked da suhlas aby mi mohli poskytovat informacie tak ako ja som to davala pri pôrode s detmi
ja ho do svadby tlačit nechcem aj ked sme sa vela krat o tom bavili ....

salamistka
26. jan 2024

Môj otec po transplantácii obličky nebol v žiadnej izolácii, je to nezmysel.

ewita5000
26. jan 2024

Zo skúseností z mojej rodiny,dieta sa ucilo par tyzdnov z domu,aby nieco neprinieslo zo skoly,vsetko v pohode.Drzim palce,nebojte sa,vsetko dobre dopadne.

jamimo
26. jan 2024

@kikulla89 treba myslieť na to, že bude užívať imunosupresíva, môže byť náchylnejší na infekcie a respiračné ochorenia. Diéta je samozrejmosť.
Treba dbať, aby k vám nechodili choré, soplavé návštevy. Ak budú deti choré, nech nosí doma 😷
Skoré uzdravenie prajem 👍

taktotedanie
26. jan 2024

Pretoze pacienti su pod silnou imunosupresivnou liecbou aby nedoslo k odmietnutiu cudzieho organu co vyrazne ale vyrazne oslabuje imunitny system a akakolvek infekcia hoc aj obycajny sopel moze sposobit cistu katastrofu

kikulla89
autor
27. jan 2024

Ďakujem Vam spravim všetko preto aby to bolo v poriadku už nech je to hlavne za nami. ja neviem ani spavat.

kikulla89
autor
27. jan 2024

@taktotedanie tak tam by bolo presne to iste a keby nemal kto byt pri nom to je horsie ..... a jeho sestra ma tiez deti a kedze za nim silou mocou chce chodit moze ho ona hlavne nakazit kedze je dcerke zabezpečim doma učenie..

taktotedanie
27. jan 2024

@kikulla89 ano moze,deti su hold velki roznasaci chorob, treba par mesiacov vydrzat kym sa vsetko upravi a bude to lepsie

letfenixa
27. jan 2024

@kikulla89 Mam otca po transplantacii obličky, v nemocnici bol 2 týždne, už tam sme za ním mohli chodiť na návštevu bez obmedzenia, bez ochranneho odevu a rozhodne po návrate z nemocnice netravil 2 mesiace v izolácii. Normálne bol doma. Navyše chodil každý týždeň na kontrolu do nemocnice, čo je určite infekčnejšie prostredie ako domácnosť. Môže nosiť respirator.

weronika171717
27. jan 2024

@kikulla89 je to otec tvojich detí, tak nech nie je hlúpy a nech zostane pri vás. A tvojmu svokrovi to treba pekne vysvetliť, že to čo má znamenať takéto ovplyvňovanie.

kikulla89
autor
27. jan 2024

@letfenixa kedy mal operaciu prosim ?

letfenixa
27. jan 2024

@kikulla89 09/2018.

kikulla89
autor
27. jan 2024

@weronika171717 dneska sme to riešili a povedala som že v domacom prostredí sa aj skôr rychlejšie zotaví ako niekde sam a maly s dcerkou mu budu aspon robit radost a ja budem kludnejsia

sovica
27. jan 2024

@kikulla89, prečítaj si link nižšie, hlavne odsek 5.Hospitalizácia. Okrem iného sa tam píše toto:
Ochrana pred infekciou – riziko infekcie je v prvých mesiacoch po transplantácii vyššie, preto je dôležité, aby ste sa vyhýbali zdrojom infekcie najmä kontaktu s chorými ľuďmi,
potrebné je minimalizovať pobyt na miestach s vysokou koncentráciou ľudí ako sú obchodné domy, či spoločenské podujatia. Pri návšteve zdravotníckych zariadení a ambulancie praktického lekára sa odporúča nosiť ochrannú rúšku na tvár.
https://www.transplant.sk/sites/default/files/f...
Tak hlavne nech transplantácia dobre dopadne a prajem rýchlu a bezproblémovú rekonvalescenciu👍🍀

kikulla89
autor
27. jan 2024

@sovica Ano to všetko som študovala preto aj dcerku odhlasim dočasne zo škôlky aby sme sa tomuto všetkemu vyhli s tym pani riaditelka uplne suhlasila a nie je žiadny problém. Len ma trapilo že dva mesiace aby bol uplne sam a potom pride za nami tak podla mna je to ešte viac aj rizikovejšie lebo jedna pani mi hovorila že potom bude ešte viac nachylnejši na všetko keby bol sam takto ked všetko zabezpečime bude lepšie....
Ďakujem hadam čim skôr to bude za nami toto obdobie ❤️❤️

sovica
27. jan 2024

@kikulla89 A čo na to hovorí priateľ? Chce byť s Tebou a deťmi doma? Ak áno, tak v tom nevidím žiaden problém. Nech to oznámi rodičom, že je to jeho rozhodnutie. Vidím, že Ty mu chceš všetko uľahčiť a vo všetkom pomôcť. Keď dodržíte hygienické pokyny, určite mu bude s vami doma lepšie, ako keby bol niekde v izolácii. Držím palce🍀

kikulla89
autor
27. jan 2024

@sovica Tiež by chcel byt doma a vie že ja viem aj varit z jeho muky nizkobielkovinovej za tie roky ako jeho ocino a sestra tak s varenim to je pre mna hracka. Len jeho ocino sa vyjadril že nesuhlasi a hotovo pritom on je dospely a či chcem či nechcem musim sa sama informovat u pana doktorka lebo nie všetko mi bolo z ich strany povedane urcite

kikulla89
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikulla89
autor
27. jan 2024

@sovica a z jeho muky a potrebnych veci určeneho pre neho za tie roky viem varit uplne bez problemov ako jejo ocino a sestra🙈taka som s toho vyčerpana hlavu mam uplne mimo 🙈

letfenixa
27. jan 2024

@kikulla89 ešte do celej náročnej situácie musí jeho otec prilievat olej do ohna 🙄
Tvoj muž je predpokladám svojpravny, takže jedným uchom dnu a druhým von.

lucia0211
27. jan 2024

Mozem sa opytat koľko čakal na obličku ?A prečo mu treba transplantovať novú ?Chodil aj na dializu ?Prajem skóre uzdravenie a nech všetko hlavne prebehne v poriadku …

kikulla89
autor
27. jan 2024

@lucia0211 ma vrodenu chorobu a snažili sme sa to udrzat čo najdlhšie v norme ale vysledky uz su vysoke a preto do mesiaca naplanuju operaciu...
darcom bude jeho brat tak nemusel ist na dializu.

kikulla89
autor
29. jan 2024

@letfenixa Prosim Vas ako všetko fungovalo doma ked bol Vaš ocino už starostlivost zabezpečenie lebo priatel aj ma psika a poculi sme že ho nebudeme uz moct mat. Kazali nam aj jeden znami co ma uz dlhe roky operaci že celu miestnost vypratt aby bolo co najmenej veci aj prachu.